K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
UFC 137 October 29, 2011
Main card

http://www.youtube.com/watch?v=kylqC7z1gOQ

POZDRAV
ветува евентов многу, само ГСП да не ја заебе како 129, иначе 136 беше одличен евент
http://www.nokaut.com/?id=12&lang=e&solo_news=9243
Vojna na veteranite
Tim “The Maineiac” Sylvia (29-7) VS Pedro “The Rock” Rizzo (18-9)
Andrei “The Pitbull” Arlovski (16-9) VS Travis “The Ironman” Fulton (247-48-10)
--- надополнето: Oct 13, 2011 6:32 PM ---
http://www.youtube.com/watch?v=QvaPrC2413s
JUNIOR DOS SANTOS vs CAIN VELASQUEZ za titula
12 Noemvri direktno na FOX 1
Mislam deka ke ja proglasat za borba na godinata
ех и ти борба на годината :)
чекај прво нека се борат па после, не збори пред рука :)
реално е дека оваа е борба на декадате после Федор-Крокап во Heavyweight уште во 2005, ја силеа Карвин вс. Леснар али однапред се знаеше исходот дека ќе разочара борбата(добра беше али не за толку фалење,иначе овие Про-ЕЛИТЕ ги зедоа сите ветерани глеам, ако убо сите овие борци треба да му се вратат на победите особено арловски, Силвија е веќе стар и мислам дека и пополека треба да става крај на кариера, ама арловски има потенцијал само да ја стегни малку одбраната
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
158
Поени од реакции
73
Mislev za borba na godinata (2011) po moe mislenje kako sto se i ocekuva :) dvajcata nema lesno da se otkazat iako eden udar e presuden,ali kako sto rece da gi vidime prvo :)
A cro cop vs fedor ke ostanit kako istoriska borba no.1
Da ti kazam iskreno Carwin-Lesnar mislev deka ke pobedi Carwin ali ete se desi sto se desi :/ Carvin zagubi od nego posto ne bese kondiciski spremen site borbi gi zavrsuva vo 1ta runda nema kondicija za ponatamu,mozit gresam ete vikaa deka imal bronhitis,problem so disenjeto pa na kraj operacija na grbot ispadna..
Ova PROELITE e samo pravenje pari nisto pojke,ne deka ne vredat borcite....ke go kupi UFC i ova kako sto gi kupi 90% od organizaciite
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
на денешен ден во историјата замина најпрестижниот турнир во кик-бокс К-1 :(
РИП
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
го откажаа годинашново гранд при, требаше некој инвеститори од кина и требаше првата рунда негде во кина да биди али и тоа падна во вода,штета 20 години најелитните кикбоксери и муаи таи специјалисти се натпреваруваа таму, вистина штета
 
Член од
13 октомври 2011
Мислења
158
Поени од реакции
73
Cela rabota za toa sto nema da ima K-1 problemot e UFC i Dana White,saka da go promovira UFC na sekade vo svetot sto i 90% uspeva,UFC go kupi PRIDE i PRIDE propadna,potoa gazdite od PRIDE i K-1 napravija edna zaednicka organizacija DREAM koja uste malku i taa nema da postoi ili UFC ke go kupi,ili ke propadne (mozebi gresam ali...)
UFC ima mnogu pari plateno na K-1 da nema godinava za gledanosta da odi vo prilog na UFC,eve primer vo USA klasicniot boks opadna za 3 pati pomalku,a UFC se iskaci na vrvot,eve sega ke pocnat i na TV da gi davaat borbite
Kako i da e vo celava rabota e vmesan UFC
Golema steta za K-1
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Cela rabota za toa sto nema da ima K-1 problemot e UFC i Dana White,saka da go promovira UFC na sekade vo svetot sto i 90% uspeva,UFC go kupi PRIDE i PRIDE propadna,potoa gazdite od PRIDE i K-1 napravija edna zaednicka organizacija DREAM koja uste malku i taa nema da postoi ili UFC ke go kupi,ili ke propadne (mozebi gresam ali...)
UFC ima mnogu pari plateno na K-1 da nema godinava za gledanosta da odi vo prilog na UFC,eve primer vo USA klasicniot boks opadna za 3 pati pomalku,a UFC se iskaci na vrvot,eve sega ke pocnat i na TV da gi davaat borbite
Kako i da e vo celava rabota e vmesan UFC
Golema steta za K-1
Друже, може тебе ти е криво за К1 ама мене ми е ова многу логично. Пола од борците во К1 беа тапа а неколку беа подобри и главно победуваа ама пак истите тапи правила од кик бокс, не смееш ова не смееш оноа, се тоа го искористи UFC и со право.

Јас да им го водам маркетингот на UFC исто би гледал да скинам конкуренција поготово инфериорна конкуренција. Моментално UFC е најблиску до тоа што може да се види на улична борба а другиве што беа глупи па не им текна на време да направат слични правила кој им е крив.

Откога почна UFC обичен бокс или кик бокс едвај да гледам, ем боксот го местат најчесто, ем ми се инфериорни и неинтересни борбите во однос на UFC .

Силва да се појавеше на К1, масакр ќе направеше така да ок, некој ќе рече штета за К1 а јас викам нека прејдат сите во UFC или направат конкурентска организација па да има уште поинтересни борби.

Едино би сменил едно правило, ако му лежиш на грб повеќе од 10 секунди автоматски добиваш борба зашто во реална борба ако така му седнам отпозади ќе му скршам врат за 3 секунди или помалку.

Така да мене не ми е криво туку многу логичен след на настаните, само нека има што повеќе добри борци во UFC и уште поинтересни борби и се надевам нема и таму да почнат да ги местат зашто тогаш ќе станат ко обичен бокс.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Друже, може тебе ти е криво за К1 ама мене ми е ова многу логично. Пола од борците во К1 беа тапа а неколку беа подобри и главно победуваа ама пак истите тапи правила од кик бокс, не смееш ова не смееш оноа, се тоа го искористи UFC и со право.

Јас да им го водам маркетингот на UFC исто би гледал да скинам конкуренција поготово инфериорна конкуренција. Моментално UFC е најблиску до тоа што може да се види на улична борба а другиве што беа глупи па не им текна на време да направат слични правила кој им е крив.

Откога почна UFC обичен бокс или кик бокс едвај да гледам, ем боксот го местат најчесто, ем ми се инфериорни и неинтересни борбите во однос на UFC .

Силва да се појавеше на К1, масакр ќе направеше така да ок, некој ќе рече штета за К1 а јас викам нека прејдат сите во UFC или направат конкурентска организација па да има уште поинтересни борби.

Едино би сменил едно правило, ако му лежиш на грб повеќе од 10 секунди автоматски добиваш борба зашто во реална борба ако така му седнам отпозади ќе му скршам врат за 3 секунди или помалку.

Така да мене не ми е криво туку многу логичен след на настаните, само нека има што повеќе добри борци во UFC и уште поинтересни борби и се надевам нема и таму да почнат да ги местат зашто тогаш ќе станат ко обичен бокс.
К-1 секогаш имале квалитетни и талентирани кикбоксери, како сакаш викај али ММА борец тешко може да се снајде, андерсон силва неможе да помине толку лесно како што викаш, проблемот е тоа што форматот на К-1 често пати треба да имаш среќа да ти се паднат полесни противници бидејќи завршува турнирот во 2 евенти што значи дека се борат повеќе пати во еден ден, и некој ќе го јади стапот и ќе му се паднат сите јаки во ростерот и за време на финале ќе биде преморен :)
а тоа дека К-1 пропадна заради УФЦ мислам дека не е точно, проблемот е со јакуза која ја финансира и одржува FEG кој ја беше под поткритие и Прајд и Дрим и К-1, ама поради многу проблеми со ТВ договори и корумпираноста на јакуза си изгубија многу пари и на крајот УФЦ излезе победник и си ја зграпчи Прајд и со тоа стана ВЕЛЕСИЛА,
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
К-1 секогаш имале квалитетни и талентирани кикбоксери, како сакаш викај али ММА борец тешко може да се снајде, андерсон силва неможе да помине толку лесно како што викаш, проблемот е тоа што форматот на К-1 често пати треба да имаш среќа да ти се паднат полесни противници бидејќи завршува турнирот во 2 евенти што значи дека се борат повеќе пати во еден ден, и некој ќе го јади стапот и ќе му се паднат сите јаки во ростерот и за време на финале ќе биде преморен :)
а тоа дека К-1 пропадна заради УФЦ мислам дека не е точно, проблемот е со јакуза која ја финансира и одржува FEG кој ја беше под поткритие и Прајд и Дрим и К-1, ама поради многу проблеми со ТВ договори и корумпираноста на јакуза си изгубија многу пари и на крајот УФЦ излезе победник и си ја зграпчи Прајд и со тоа стана ВЕЛЕСИЛА,
Ок, јас исто сум глеал К1 и мене борците таму често не ми биле по ќеиф, УФЦ ми е и подобар формат и многу поинтересно а и подобри борби сум наоѓал :).

За Силва мислам грешиш, многу е добар, од К1 не ми текнува на ниеден кој би можел да го тепа а плус такви трупови ко во К1 што сум глеал на УФЦ сеуште не сум налетал.

За другото можеби сѐ си во право, јас го цитирав дечкото пред мене но тоа дека е Јакуза умешена ич не ме изненадува :).

Како и да е сеа е УФЦ иднината па нека има добри борби да има шо да глеаме :).
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
ГСП нема да се бори на 137, го ебал коленото диаз против бен е меин ивент
Ок, јас исто сум глеал К1 и мене борците таму често не ми биле по ќеиф, УФЦ ми е и подобар формат и многу поинтересно а и подобри борби сум наоѓал :).

За Силва мислам грешиш, многу е добар, од К1 не ми текнува на ниеден кој би можел да го тепа а плус такви трупови ко во К1 што сум глеал на УФЦ сеуште не сум налетал.

За другото можеби сѐ си во право, јас го цитирав дечкото пред мене но тоа дека е Јакуза умешена ич не ме изненадува :).

Како и да е сеа е УФЦ иднината па нека има добри борби да има шо да глеаме :).
како формат ММА ми е ногу поинтересно бидејќи повеќе сум фан на граплинг, немам проблем и го ценам тоа што гобраниш силва али ќе ти образложам со аргументи зошто мислам дека ќе има проблеми во К-1( не велам дека нема да го освои турнирот туку сигурно нема да биде масакр како што ти велиш)
провери статистика против колку борци кој преферираат стенд ап(боксери,кикбоксери,муаи таи итн.) се има борено силва.
одговорот е само 2ца, белфрт и френклин(двајцата ги нокаутира)
тешко е да се бори против неко кој цело време тренира 1 вештина особено пртивникот ако е навикнат на тие правила и се борел цел живот, 100 % неам силва да се мафта и да игра околу ринг како што играше против маиа или пак леитеш, нема така лесно да ги нокаутира како што ги нокаутира оками или пак грифин. its a different ball game шо вели дана вајт :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
ГСП нема да се бори на 137, го ебал коленото диаз против бен е меин ивент

како формат ММА ми е ногу поинтересно бидејќи повеќе сум фан на граплинг, немам проблем и го ценам тоа што гобраниш силва али ќе ти образложам со аргументи зошто мислам дека ќе има проблеми во К-1( не велам дека нема да го освои турнирот туку сигурно нема да биде масакр како што ти велиш)
провери статистика против колку борци кој преферираат стенд ап(боксери,кикбоксери,муаи таи итн.) се има борено силва.
одговорот е само 2ца, белфрт и френклин(двајцата ги нокаутира)
тешко е да се бори против неко кој цело време тренира 1 вештина особено пртивникот ако е навикнат на тие правила и се борел цел живот, 100 % неам силва да се мафта и да игра околу ринг како што играше против маиа или пак леитеш, нема така лесно да ги нокаутира како што ги нокаутира оками или пак грифин. its a different ball game шо вели дана вајт :)
Се слагам, тоа за масакрот јасно е преувеличено, сакав да кажам дека ќе го освои турнирот пошо е комплетен борец :).

Тоа е тоа, сеа ММА е иднината ете и двајцата се слагаме :).
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Шести пораз во 10 УФЦ настапи, мислам дека после ова Мирко конечно се повлекува, од УФЦ немаат никаква намера да го продолжат договорот со Мирко па останува да видиме дали ке се бори во некои помали ММА организации??
Не беше лоша борба од страна на Мирко едноставно не беше доволно добро да победи. На крајот и призна дека Рој Нелсон е подобар противник, доминираше над Мирко во партер низ сите рунди со што во 3та рунда и му донесе победа. Мирко одличен во стенд-уп успеа да му сврзи неколу удари во серија особено аперкати кои малце го раздрмаа Рој и еден лев хај кик од Мирко кој небеше доволно силен.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Мирко или не е доволно интелигентен или погрешно тренира или не тренира доволно, не знам што му е ама веќе не е тоа тоа што беше.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
мирко кажа дека ова е последна борба за него, победа или пораз, рече дека УФЦ го третирал како КРАЛ и тој не успеал ни во најмалку да му врати за таков третман, иначе НИК ДИАЗ спремај се ГСП :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom