Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Да бе...глупи сме и незнаеме како влеговте во ЕУ. на некој од Танзанија да му кажуваш за тоа, мене не.
А за пописот... не дека НЕ МОЖЕ да се спроведе, туку ЗОШТО не се спроведе е работата.
А вашиот попис... е тоа е посебна приказна.
И како? Па ако можеме ние така, зашто вие не можете бе? Влезнете и вие.
За нашиот попис - ревахте дека немало графа македонци. А дали имаше графа евреи или арменци? Па кажи ми како така арменците и евреите можаха да се попишат во празното место, а вие не можавте?
Има само една можност - да не можете да напишете збора - македонец, со други зборови - неписмени.
И по интернет можеше да се попиш и да доjдат можеше и што? Пак не можавте да се попишете,пак ви ставиха пиштол на глава?
Па смешно е ова.
За вашиот - видовме - пролонгиран попис. Прашаниjaта зашто, како, кого... това са второстепени.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Усто хунска,касниш нешто со дискусиjaта, та пресно да ти ставам новината от днес. Само за тази година до септември от РМ аплицирали 20 000 македонски државjaни.
http://news.ibox.bg/news/id_620357775

Нито визната либерализациja сопре този тренд, ни отварането на пазара и поволните услови за увезуване на возила.
Со што друго ке се правдаш?
:pos:

Алал да ти е шефе, стварно! Ама ги извози, свака част!
Ти го цитирав мислењето за да ти го прочитаат линкот, бидејќи глеам дека не го виделе. Мислам дека ќе го разберат делот "Агенцијата за б'лгарите в чужбина" и "Според него причината за рекорднија број е не само членството на страната ни в ЕС, но и тенденцијата за в'зраждане нанационалното чувство сред с'народниците ни зад граница."

:pos:

Се кладам дека некои уште не можат да видат.:pipi:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Иди на некоj аjродром во ЕУ да прашаш. Нема што повеке да разговараш со мене. А,да заборавив со 8050 плата е тежко навистина. Па даже и во минималната плата заостанахте.
абе ти глуп си или не си летал во животот, сериозно?

ајде да ти објасниме

на полетување се чекира лет и багаж и после сите патници КАКО ГРУУУУПА поминуваат царина и влегуваат во терминалот каде го чекаат летот

на слетување е уште поедноставно, авионот слетува и СИТЕ ПАТНИЦИ КАКО ГРУПА ПОМИНУВААТ НИЗ ПАСОШКО,

што ти е тебе човече смешен си, кој чека,како чека кога летот е тој лугето се тие. си ги помешал тенџерињата со копнен граничен премин
--- надополнето: Oct 15, 2011 10:12 PM ---
Па смешно е ова.
знаеш што е смешно

смешно е што сите ние тука сме биле по неколку пати во таа вукојебина што ја Викате Бугарија, кој по секс по сестрите и женичките ви, кој по бизнис, неважно.

ВИЕ БЕ ЧУВАШИ со нога не сте стапнале тука, а се дрзнуваш да ми кажуваш како е , како не чини и како треба да биде.

алоо после 9 јас да неможам од дома да излезам, да ви се плукнам во таквата држава.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: fmi
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
:pos:

Алал да ти е шефе, стварно! Ама ги извози, свака част!
Ти го цитирав мислењето за да ти го прочитаат линкот, бидејќи глеам дека не го виделе. Мислам дека ќе го разберат делот "Агенцијата за б'лгарите в чужбина" и "Според него причината за рекорднија број е не само членството на страната ни в ЕС, но и тенденцијата за в'зраждане нанационалното чувство сред с'народниците ни зад граница."

:pos:

Се кладам дека некои уште не можат да видат.:pipi:
Еве го овој се натрти
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
абе ти глуп си или не си летал во животот, сериозно?

ајде да ти објасниме

на полетување се чекира лет и багаж и после сите патници КАКО ГРУУУУПА поминуваат царина и влегуваат во терминалот каде го чекаат летот

на слетување е уште поедноставно, авионот слетува и СИТЕ ПАТНИЦИ КАКО ГРУПА ПОМИНУВААТ НИЗ ПАСОШКО,

што ти е тебе човече смешен си, кој чека,како чека кога летот е тој лугето се тие. си ги помешал тенџерињата со копнен граничен премин
Маjкооооо.
Поне побараj во интернет да видиш,кога не си одил.



--- надополнето: Oct 15, 2011 10:23 PM ---
Сакаш уште?

Уште ?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Еве го овој се натрти
Баци, очигледно имаш фантазија за мене како за маж. Еве, да ти кажам, сеа сум у црн кожњак, надрвен...и идам да ти го исплескам газето со пендрек!

НО, тоа не ми е планирана активност за вечерва и не е темата на нашиот полноќен муабет!

Пиши тука за бугарски пасош, Да или Не. Не вреѓај, не евоцирај (или фантазирај) за некои јадници тамо што на времето си ги клецал за пари.

Тука е темата зошто Македонците земаат БГ пасош. Не ни е гајле каква е Бугарија, Бугарките, дал Македонцки ги е**л сите женски роднини на fmi...

Разбираш, Блажо?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
:pos:

Алал да ти е шефе, стварно! Ама ги извози, свака част!
Ти го цитирав мислењето за да ти го прочитаат линкот, бидејќи глеам дека не го виделе. Мислам дека ќе го разберат делот "Агенцијата за б'лгарите в чужбина" и "Според него причината за рекорднија број е не само членството на страната ни в ЕС, но и тенденцијата за в'зраждане нанационалното чувство сред с'народниците ни зад граница."

:pos:

Се кладам дека некои уште не можат да видат.:pipi:
Па не е случаjно дека не дават вас за пример :pos:
Тамо пишува
Като доказателство се изт'кна и посештението в Банкја на ученици от ср'бскија град Димитровград в Западните покрајнини.
Па не могат да го видат, нормално.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Па не е случаjно дека не дават вас за пример :pos:
Тамо пишува

Па не могат да го видат, нормално.
Не е лошо да разгледаш малце поназад на темата.

Мислам на Македонците и бугарскиот пасош...
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Баци, очигледно имаш фантазија за мене како за маж. Еве, да ти кажам, сеа сум у црн кожњак, надрвен...и идам да ти го исплескам газето со пендрек!

НО, тоа не ми е планирана активност за вечерва и не е темата на нашиот полноќен муабет!

Пиши тука за бугарски пасош, Да или Не. Не вреѓај, не евоцирај (или фантазирај) за некои јадници тамо што на времето си ги клецал за пари.

Тука е темата зошто Македонците земаат БГ пасош. Не ни е гајле каква е Бугарија, Бугарките, дал Македонцки ги е**л сите женски роднини на fmi...

Разбираш, Блажо?
Имам јас пишувано на оваа тема и тоа бајаги,но џабе кога има бескичмењаци што се тртат и на најмалато ветре.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Ваљда ќе аплицирам за пасошов него викаат сега кога се аплицирало освен тоа што те терале да потпишеш те терале да се изјасниш на камера дека си Бугар? Точно ли е ова?
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Абе Бугар, си бил ли ти во Македонија некогаш?
Ама искрено.

Е да ми ти кажам нешто, мое лично и персонално искуство. Пред едно 5 месеци бев во Бугарија. И така се возам јас низ Бугарија, и се чудам заштото бре ова хора нема птишта ? Заштото ова хора има ,,автопат,, дупка до дупка? Зашто ова хора бре има услови за живот само во некои градови, а поголемиот дел е пустелија?
Ние не сме во ЕУ, па државата ни е 1000 пати посредена и поевропска од твојата. Кои 350 евра плата? Каде? Во Софија, Пловдив и Варна? Каде на друго место?
И во Скопје е просек 300 евра, па не е тоа просек за цела држава.
И да не заборавам, ние кршевме ембарга, луѓето се плашат да инвестираат во земјава, ЕУ не саботира, ве имаме вас, албанците и грците на грб....
И пак, тешко би рекла дека ти си пред нас.
Можеби, оти можеш подолго да седиш во ЕУ од 90 дена.
Ама и за тоа има решение.
Освем Софија , бедотија е осататокот од татарија.Земја полна со цигани,кутрите станаа малцинство па почнаа да протестираат и да плачат.Кутра хора:pos:
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Иначе интересно луѓево на темава што јадат г*на за бугарскиов, на темиве за пушење зборат АБЕ ТОА МОЈ ИЗБОР НИКОЈ НЕМОЖЕ ДА МИ ЗАБРАНИ ДА ПУШАM додека овде НЕ НЕ не си патриот анти-македонец си .. нема избор :D
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Ваљда ќе аплицирам за пасошов него викаат сега кога се аплицирало освен тоа што те терале да потпишеш те терале да се изјасниш на камера дека си Бугар? Точно ли е ова?
А бе дечко,па зашто на камера проблем ли ќе ти биде да си кажеш дека се одродуваш?А на псимено а на камера исто е.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.309
Поени од реакции
8.438
Иначе интересно луѓево на темава што јадат г*на за бугарскиов, на темиве за пушење зборат АБЕ ТОА МОЈ ИЗБОР НИКОЈ НЕМОЖЕ ДА МИ ЗАБРАНИ ДА ПУШАM додека овде НЕ НЕ не си патриот анти-македонец си .. нема избор :D
Неможноста за избор не ти е поставен од македонска, туку од бугарска страна. Бугарите бараат да бидеш Бугарин. Никој од тебе не бара да бидеш Македонец за да имаш Македонско државјанство.
Не е проблем, што сакате правете. Само немојте да не убедувате дека е тоа ,,правилното,,.
Еве ти, лично, зашто конкретно ти треба бугарски пасош?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ваљда ќе аплицирам за пасошов него викаат сега кога се аплицирало освен тоа што те терале да потпишеш те терале да се изјасниш на камера дека си Бугар? Точно ли е ова?
Хахаха, да и пиштол ком тебе стават.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom