Бугарски пасош - Да или не?

Статус
Затворена за нови мислења.

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Това са факти.
На граничните премини, па и на аjродромите постоjaт шалтери ЕУ и други. Ама се гледа не си летал во белиот свет. Има време и това ке ти се деши.
Аха, ако не за 100 евра , за Голф 3-ка може.
оф мори мајко, јас не сум летал..ти си летал,

подеднакво се чека не збори глупости, при слетување поминува летот како целина, се гледа кој не мрднал од Бугарија со 100те лева плата:vozbud:

чуваш, шириш пропаганда и невистини
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Абе Бугар, си бил ли ти во Македонија некогаш?
Ама искрено.

Е да ми ти кажам нешто, мое лично и персонално искуство. Пред едно 5 месеци бев во Бугарија. И така се возам јас низ Бугарија, и се чудам заштото бре ова хора нема птишта ? Заштото ова хора има ,,автопат,, дупка до дупка? Зашто ова хора бре има услови за живот само во некои градови, а поголемиот дел е пустелија?
Ние не сме во ЕУ, па државата ни е 1000 пати посредена и поевропска од твојата. Кои 350 евра плата? Каде? Во Софија, Пловдив и Варна? Каде на друго место?
И во Скопје е просек 300 евра, па не е тоа просек за цела држава.
И да не заборавам, ние кршевме ембарга, луѓето се плашат да инвестираат во земјава, ЕУ не саботира, ве имаме вас, албанците и грците на грб....
И пак, тешко би рекла дека ти си пред нас.
Можеби, оти можеш подолго да седиш во ЕУ од 90 дена.
Ама и за тоа има решение.
Маце,доста пати.
Jaс да те терам да идеш да живееш тука?
Седи си тамо каде си.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
оф мори мајко, јас не сум летал..ти си летал,

подеднакво се чека не збори глупости, при слетување поминува летот како целина, се гледа кој не мрднал од Бугарија со 100те лева плата:vozbud:

чуваш, шириш пропаганда и невистини
Сака да каже при полетување... ама и на тие ЕУ шалтерите они и Романците се по дифолт сомнителни па исто им се фаќа како на оној „нашиот“ шалтер да се.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Можеш да си провоцираш колкото сакаш. Убава вечер ти пожелувам и дано да сонуваш некоj стар сон за 2 црвени, заштото само спомена остана.
не бе брат, татковците наши мајките, ние партали сестрите ви ги напрајвме, златни песоци,несебар нови генерации, ново месо си бараат и сичко во бугарија си најдоа.

лека нок и на тебе, ако може нокта да биде лека во софија:icon_lol:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
оф мори мајко, јас не сум летал..ти си летал,

подеднакво се чека не збори глупости, при слетување поминува летот како целина, се гледа кој не мрднал од Бугарија со 100те лева плата:vozbud:

чуваш, шириш пропаганда и невистини
Поредниот доказ. Граганите на ЕУ не поминуват царинска контрола при преминуване от една внотрешна држава во друга, а другите поминуват. Ама това тежко може да го знае човек,коj не е патувал.
Убава нок.
--- надополнето: Oct 15, 2011 9:49 PM ---
Па си седам и ич не ни мислам да одам.
Това каде е проблема? Ти си тамо, jaс сум си тука.
Не сум чул бугари да аплицират за македонски пасош, а обратното?
За да аплицират значи нешто им фали.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Сака да каже при полетување... ама и на тие ЕУ шалтерите они и Романците се по дифолт сомнителни па исто им се фаќа како на оној „нашиот“ шалтер да се.
што сака да каже бугарот, авион над глава му поминал, толку видел од авион тој.

да стапнал барем на тој кршот од аеродром што го имаат ке знае дека лет се чекира на полетување КАКО ЦЕЛИНА како лет, не е ова граничен премин па еден по еден да пропуштаат.

толку видел толку знае.
--- надополнето: Oct 15, 2011 9:51 PM ---
Поредниот доказ. Граганите на ЕУ не поминуват царинска контрола при преминуване от една внотрешна држава во друга, а другите поминуват. Ама това тежко може да го знае човек,коj не е патувал.
Убава нок.
--- надополнето: Oct 15, 2011 9:49 PM ---

Това каде е проблема? Ти си тамо, jaс сум си тука.
Не сум чул бугари да аплицират за македонски пасош, а обратното?
која царинскаконтрола бе торко еден, баш со бугарски државјани имам летано, вие со лични карти јас со пасош, не тропај глупости, на ист шалтер бевме, исто не претресоа, исто поминавме...
--- надополнето: Oct 15, 2011 9:52 PM ---
За да аплицират значи нешто им фали.
им фали еден поголем на бугарките во Гостивар:vozbud:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
што сака да каже бугарот, авион над глава му поминал, толку видел од авион тој.

да стапнал барем на тој кршот од аеродром што го имаат ке знае дека лет се чекира на полетување КАКО ЦЕЛИНА како лет, не е ова граничен премин па еден по еден да пропуштаат.

толку видел толку знае.
--- надополнето: Oct 15, 2011 9:51 PM ---

која царинскаконтрола бе торко еден, баш со бугарски државјани имам летано, вие со лични карти јас со пасош, не тропај глупости, на ист шалтер бевме, исто не претресоа, исто поминавме...
--- надополнето: Oct 15, 2011 9:52 PM ---

им фали еден поголем на бугарките во Гостивар:vozbud:
Хахахаха, стварно нема зборови.
Печат во пасошот ти стават на чекиране ? А зашто го стават? За красота? Господи прибери си вересиите.
Иди сега на новиот аjродром и прашаj да ти обеснат како седат работите.
Не сум верувал дека имам работа со патологични случаи.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Това каде е проблема? Ти си тамо, jaс сум си тука.
Не сум чул бугари да аплицират за македонски пасош, а обратното?
За да аплицират значи нешто им фали.
Па Европа донесе политичка одлука вас и Романците сосила онакви какви што сте да ве бутнат во ЕУ.
А вие сте си опијанети уште од Сан Стефано, па сега користите гужва.
Држава во која неможеш слободно да се изразиш кој си и што си, која е застаната со развојот на демократијата некаде на крај на 19 век влезе во ЕУ...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.309
Поени од реакции
8.438
Поредниот доказ. Граганите на ЕУ не поминуват царинска контрола при преминуване от една внотрешна држава во друга, а другите поминуват. Ама това тежко може да го знае човек,коj не е патувал.
Убава нок.
--- надополнето: Oct 15, 2011 9:49 PM ---

Това каде е проблема? Ти си тамо, jaс сум си тука.
Не сум чул бугари да аплицират за македонски пасош, а обратното?
За да аплицират значи нешто им фали.
Беше си и помина си...
Ај оди кажи едно 3 Аве Марии за длг живот на ЕУ, оти како и тргнало, пак ќе земаш 16 долари од саат.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
А да... и ден денешен не е безбедно да се патува со кола во ЕУ, поточно Бугарија. Може да ја снема...
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
185
Поени од реакции
96
Слава на Бога, се уште не ми нудат фонтана со Авитохол во центара на Софиja за да jaдосам некоj. Нито ставам иминja на аjродроми и автопатишта со истата цел.
Нито един автопат нума име овде,ни един аjродром не носи име на некоj.
Се уште гвардиjaта не посрешта крал на хунзи и не му даваме место да си изгради палата.
Фала на Бога!
Фала на бога не сме ко вас,имаш право:pos:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Хахахаха, стварно нема зборови.
Печат во пасошот ти стават на чекиране ? А зашто го стават? За красота? Господи прибери си вересиите.
Иди сега на новиот аjродром и прашаj да ти обеснат како седат работите.
Не сум верувал дека имам работа со патологични случаи.
сам себе убијал фемчо - да не си се помешал со Грчка граница можеби.

СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ НЕ СЕ ЧЕКА НИШТО ПОВЕКЕ ОД БИЛО КОЈА ЕУ ЗЕМЈА- ПАТНИЦИТЕ ОД ЕДЕН ЛЕТ СЕ ЧЕКИРААТ НА ПОЛЕТУВАЊЕ И СЕ ИСКРЦУВААТ НА СЛЕТУВАЊЕ КАКО ЕДНА ЦЕЛИНА, КАКО ЕДЕН ЛЕТ...што ти е проблемот и што не е јасно, не се глупирај иди чекирај си карта шетни малце...

ах заборавив..не можеш со 100 лева плата:vozbud:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Па Европа донесе политичка одлука вас и Романците сосила онакви какви што сте да ве бутнат во ЕУ.
А вие сте си опијанети уште од Сан Стефано, па сега користите гужва.
Држава во која неможеш слободно да се изразиш кој си и што си, која е застаната со развојот на демократијата некаде на крај на 19 век влезе во ЕУ...
Е, направете вака,дека Европа (каквото и да мислиш на това, заштото Европа е контиент и има многу повеке држави) со сила и вас да ви стави во ЕУ бе.
Аха, не можело. Таа лага мисилете дека некоj верува? Дали можеше по интернет да се изjaсниш? Дали имаше празно место каде да си напишеш САМ што си?
Видовме коj НЕ може да спроведе попис.
--- надополнето: Oct 15, 2011 10:02 PM ---
сам себе убијал фемчо - да не си се помешал со Грчка граница можеби.

СО МАКЕДОНСКИ ПАСОШ НЕ СЕ ЧЕКА НИШТО ПОВЕКЕ ОД БИЛО КОЈА ЕУ ЗЕМЈА- ПАТНИЦИТЕ ОД ЕДЕН ЛЕТ СЕ ЧЕКИРААТ НА ПОЛЕТУВАЊЕ И СЕ ИСКРЦУВААТ НА СЛЕТУВАЊЕ КАКО ЕДНА ЦЕЛИНА, КАКО ЕДЕН ЛЕТ...што ти е проблемот и што не е јасно, не се глупирај иди чекирај си карта шетни малце...

ах заборавив..не можеш со 100 лева плата:vozbud:
Иди на некоj аjродром во ЕУ да прашаш. Нема што повеке да разговараш со мене. А,да заборавив со 8050 плата е тежко навистина. Па даже и во минималната плата заостанахте.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Е, направете вака,дека Европа (каквото и да мислиш на това, заштото Европа е контиент и има многу повеке држави) со сила и вас да ви стави во ЕУ бе.
Аха, не можело. Таа лага мисилете дека некоj верува? Дали можеше по интернет да се изjaсниш? Дали имаше празно место каде да си напишеш САМ што си?
Видовме коj НЕ може да спроведе попис.
Да бе...глупи сме и незнаеме како влеговте во ЕУ. на некој од Танзанија да му кажуваш за тоа, мене не.
А за пописот... не дека НЕ МОЖЕ да се спроведе, туку ЗОШТО не се спроведе е работата.
А вашиот попис... е тоа е посебна приказна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom