Ножеви

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Кај ги има да се купат Sanrenmu ножевите во Скопје ?
Не ме зезај..... во Скопје понудата на ножеви е мизерна (освен дечкото од Арми шопот кој се труди да носи роба, другите ич не ги интересира).
Јас мојот го купив по нет од Финска.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Воопшто нема ни добра понуда, освен кај тој дечкото од Арми шопот кај владата иначе Виктор се вика има некој скромен избор на ножеви најчесто COLD STEEL и КА БАР и тие швајцарските, единствено нема толкав пазар кај нас за такви работи, бидејќи он што ги продава тие ножеви од COLD STEEL и КА БАР се скапи, ама затоа добиваш нож што ти служи со години без да те изневери во секојдневна употреба.

Инаку заборавив да напоменам дека може да му нарачате ако сакате некој нож од COLD STEEL или КА БАР кој ви удрил на око и сакате да го купите да ви го порача директно од фирмата COLD STEEL во Америка или КА БАР само што однапред ќе му оставите капар пред да го добиете и после останатата сума кога ќе го добиете во ваши раце.

За други марки на ножеви незнам дали носи, ако ве интересира појдете прашајте го
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Mislam deka imam napisano prethodno vo temava deka izrabotuvam nozevi po poracka od poveke vidovi celik, ako nekoj e zainteresiran, tuka sum.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Fallkniven U2:



I edna grupna od moite edc nozevi:

.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Како најдолниот на сликата има ли да се купи кај нас?
Nema takov kaj nas, jas go poracav od USA preku eden drugar, me kostase okolu 80 evra so se postata.
Ima nesto slicno, samo ne e "Queen" tuku Kineska firma koja pravi nozevi za Amerikanski pazar "Ruko" se vika.
Trapper model so 3 seciva:

.

Pisi mi pm dokolku si zaiteresiran.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
868
Поени од реакции
424
Znae nekoj od kade mozam da nabavam samurajska katana? Znaci da bide so dobar kvalitet, moze i replika na japonskite samo da bide kvalitetna i so dobro izrabotena racka ( ne od onie shkart so racki od trska i konop : D ) ... gledav nesto online ama so isporakata drn mrn vamu tamu nekako mn tesko izvodlivo ... ako znae nekoj neka pise
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Mislam deka imam napisano prethodno vo temava deka izrabotuvam nozevi po poracka od poveke vidovi celik, ako nekoj e zainteresiran, tuka sum.
Правиш ножеви за фрлање?

Znae nekoj od kade mozam da nabavam samurajska katana? Znaci da bide so dobar kvalitet, moze i replika na japonskite samo da bide kvalitetna i so dobro izrabotena racka ( ne od onie shkart so racki od trska i konop : D ) ... gledav nesto online ama so isporakata drn mrn vamu tamu nekako mn tesko izvodlivo ... ako znae nekoj neka pise
Јас на твое место прво би видел дали има дуќан за оружје, ако има прашај таму, во странство во такви дуќани сум гледал катани. Ако нема прашај во кендо клубот, тие мора да знаат каде има катана кај нас. Ако нема кај нас гарант ќе ти кажат каде има во странство и они од кај си ги набавуваат.

Во Солун или Софија гарант има само прашај ги момциве од кендо каде се дуќаните :).
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
868
Поени од реакции
424
Gledas ne se setiv na klubovite. A kaj se naodja klubot potocno ako mozes da mi kazes i kako da stapam vo kontakt so niv ... fala
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Gledas ne se setiv na klubovite. A kaj se naodja klubot potocno ako mozes da mi kazes i kako da stapam vo kontakt so niv ... fala
Aко и успееш да набавиш Катана, ќе биде со многу лош квалитет. Оригиналните Катани коштаат вистинско богатство, и практично е невозможно да дојдеш до нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom