СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Да се гледа дека е таков човекот откачен и смешен, али за оценување сваќаше дека некој едноставно не го бива или ништо од тоа? :icon_mrgr:
Пошто си женско немаш гајле за оценување :D 5ка имаш сигурно. Ама и да не беше женско не верувам дека ќе имаше проблеми. Мене една година ми предаваше, 1 цртеж му немав однесено и имав 5ка, за разлика од таа ненормалната у прва година што ми предаваше, кај која имав 2ка или 3ка на крај и ради неа не пројдов многу добар. -.- :tapp:

п.с Као беше она форана на Раде, у хороскоп од напред бил стрелец а од позади девица така нешо ? :pos: И скратено името Амон Ра му било. Тешка петарда :D
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Моментот кога лани Раде ни даде тест ликовно... :pos:
Сите можевме да препишеме, ама никој не знаеше ништо да најде по учебникот... :pos:
Мислам дека втора година без еден ниеден цртеж поминавме.
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе Раде и у 1ва и у 2ра ми беше и зашо и 2те год седев на прва клупа пред катедра и цело време муабет си теравме со него и со другарка ми и ќе ни речеше ама вие не ми цртате и такви ќе скиневме лист од тетратка и ќе шкрабавме без врска и такви еве цртаме и се прскаше од смеење, ама почнаа др да се бунат и моравме на лист од блок да цртаме...а цртежите ни беа ............. на се личеше, освен на цртеж НЕ !!! хахахахахахахахахахаха и у 3та го видовме низ ходник со другарка ми и такви се дереме ПРОФЕСОРЕЕЕЕ и овој се смее вика ооо еве ми ги другаЧките !!! ХАХАХАХА :D:D:D:D:D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Епа ајде Корчагинци од 1-ва година среќен пат во Банско Бугарија :D. Незнам како ќе станам утре толку рано...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
Цц а ние у прва бевме во Јоаким Осоговски xD...Шала на страна, убав помин у Банско, а убав помин и на сите од трета во Будимпешта/Прага/Виена. Ќе биде јако :P
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Е деца бе се изнашетавте :D нас једина јака екскурзија ни беше матурската у Будимпешта-Прага-Виена :D и у 4та требаше за Србија али зашо од цела генерација се пријавивме само 180 души се пролонгира као демек за пролет, ама тогаш матура, трошоци а у ... и ништоооо :D бидете среќни што не ве носат у парк :D:D:D:D:D:D тие ни беа најјаки екскурзии ...... никој не идеше хахахахаха
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ај гледам кометирате па да си пишам мое мислење за професориве после 1 месец ,,дружба''.

Раде е педо дефинитивно, ама барем опуштено е на часовите ако ништо друго, има заебанции. Прво нешто што кажа беше: ,,Девојчиња не се залетувајте женет сум''. :D

Петранка е отракана целата осеќам дека лошо ќе си поминам кај неа.

Математика Поповиќ дава премногу домашна ама затоа не прегледува па не ни пишувам. Да не ги собира тетратките на одреден период? Интересна ми е како влегува у филм на предавањата и не е она класично раскажување на лекции што знае да биде досадно. xD

Информатика бара доста знаење и строга е малце ама ќе се потрудам да имам 5 па ќе видиме што ќе биде.

Биологија првпат предава во средно, предтоа колку што ја разбрав била астистент на факултет по медицина, па ни бара ,,факултетско'' знаење.

Музичко е баш кул дечко не напиња на часовите. Мислам дека ќе нема проблеми со него.

Oстанатите мање више се добри. :)
--- надополнето: Sep 30, 2011 3:02 PM ---
Инаку за проектни активности си одбрав спортски активности и култура на здраво живеење. Се надевам дека добро ќе пројдам т.е. нема да замараат многу.
Ако неќеш да заглавиш кај Поповиќ ОБАВЕЗНО пишувај ги домашните !!! Не прегледува тетратки, ама за твое добро пишувај си :D и ние се праевме манги никој не пишуваше, освен 2-3 ца ама затоа после ни беше многу весело !! знаеше некогаш да да дае некоја задача од домашната да се реши и ако те праша одма ќе види дека немаш напишано :D
 

Bocco

Лудак
Член од
17 февруари 2010
Мислења
41
Поени од реакции
14
Епа еве според мене анализа на скоро сите ( иначе реално мислев дека наставниците што ќе ми предаваат ќе бидат баба роги,ама сеа за сеа повеќето се срцки :D )

Екатарина ( Македонски ) - Малце е строга,ама е многу добра наставнича.Посебно ми се свиѓа што одлично предава и кога иаме час,часот не личи на погреб : ) значи има моменти и коа се зезаме. Оценка 10/10 ( сеа за сеа ) :icon_mrgr:

Тичр Тања ( Англиски ) Една од моите омилени професори во РЈК. Уште прв час кога имавме со неа ја засакав :icon_mrgr: Часот зависи од расположението на тичр , ако е супер расположена ехеее часот е супер.. ама ако не е.. тешко нас :cuc: Еве и за Тичр 10/10 :cool:

Ана ( Математика ) Секоја чест на жената стварно добро предава ии несака да не замара со непотребни работи. Дава од прилика лесни тестови ( барем за мене ) И не е строга скоро воопшто . 10/10 :D

Информатика .. Незнам што да кажам.. Ништо не сваќам што збори,а уште помалце што пишува на табла.Ептен е строга и секој час ми е страва и ужас. Си мислев ај информатика,супер.. релаксирачки час .. али испадна дека најтежок ми е,затоа што тоа што го предава на брзина,ја во основно го немам учено :tapp: ништо од тоа.. ии сега ептен ми е комплицирано.. Се надевам дека некако ќе поминам :cuc:

Физика/Хемија - сеуште немам изградено некое посебно мислење за двете професорки,сепак и двете според мене се добри и не се многу строги.

Музичко е ѕвер наставник. Најрелаксиран час ми е ,заедно со француски . 10/10 за двајцата :cool:

Ликовно (Лидија мислам се викаше професорката -.^ ?!) Мислам дека е премногу строга за предмет кој треба да биде релаксација и кој бара талент. На едни девојчиња од мој клас 6 пати им кажа нов цртеж да почнат -.- и бара да учиме теорија. Сепак мислам дека нема да имам проблеми со ликовно бидејќи до сега ми нема критикувано ниеден цртеж а и у основно бев еден од најдобрите ’уметници’ у клас :P 5/10

Историја... no comment :) Испрашува нешто што немаме ни во тетратка ни во учебник, ја држи титулата на најстрога професорка у Корчагин без сомнение ,но сепак убаво предава. 5/10

Географија .. Најдобра професорка е без сомнение во цело школо. Ѕвер ми е класната,најдобро мислење имам за неа :love::D 10000000/10

Во целина,неможам да се жалам затоа што стварно ми се паднаа супер наставници :icon_mrgr:
 

Bocco

Лудак
Член од
17 февруари 2010
Мислења
41
Поени од реакции
14
Не ти е само тебе така. Никој не ја разбира и стварно е престрога и бара ептен знаење. Утре имаме цел час испрашување кај неа. Wish me luck :unsure:
И ја исто.. фала богу после тестот на компијутери ке работиме :vozbud:

Фала богу нас педобеар ни се падна. :pos: За оваа имам слушано дека бара цртежи ко на ликовна академија да сте, а не у гимназија. Ама исто така слушнав дека била пред пензија!?
Не верувам :confused:

Кој бе убаво предава не заебавај. Најизмешани планови пишувам по историја. Кажува за едно па иде на друго па на трето па пак се враќа на првото. Турлитава ми е тетратката.
Тоа да.. Историја и Информатика ми се лом тетратките.Она ја раскажува лекцијата и ти што мислиш дека ти треба,треба да запишеш -.-
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Информатика .. Незнам што да кажам.. Ништо не сваќам што збори,а уште помалце што пишува на табла.Ептен е строга и секој час ми е страва и ужас. Си мислев ај информатика,супер.. релаксирачки час .. али испадна дека најтежок ми е,затоа што тоа што го предава на брзина,ја во основно го немам учено :tapp: ништо од тоа.. ии сега ептен ми е комплицирано.. Се надевам дека некако ќе поминам :cuc:
Де бе до толку ли? Па нас 2 часа не испрашуваше и многу беше лесно и + лесно пишува плусеви и петки.

А имате среќа што ви е Ана, оваа Поповиќ никој не ја разбира што збори, ни вика дома прочитајте си и научете, а битно тест ќе имаме
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.825
Поени од реакции
6.351
Ај гледам кометирате па да си пишам мое мислење за професориве после 1 месец ,,дружба''.

Раде е педо дефинитивно, ама барем опуштено е на часовите ако ништо друго, има заебанции. Прво нешто што кажа беше: ,,Девојчиња не се залетувајте женет сум''. :D

Петранка е отракана целата осеќам дека лошо ќе си поминам кај неа.

Математика Поповиќ дава премногу домашна ама затоа не прегледува па не ни пишувам. Да не ги собира тетратките на одреден период? Интересна ми е како влегува у филм на предавањата и не е она класично раскажување на лекции што знае да биде досадно. xD

Информатика бара доста знаење и строга е малце ама ќе се потрудам да имам 5 па ќе видиме што ќе биде.

Биологија првпат предава во средно, предтоа колку што ја разбрав била астистент на факултет по медицина, па ни бара ,,факултетско'' знаење.

Музичко е баш кул дечко не напиња на часовите. Мислам дека ќе нема проблеми со него.

Oстанатите мање више се добри. :)
--- надополнето: Sep 30, 2011 3:02 PM ---
Инаку за проектни активности си одбрав спортски активности и култура на здраво живеење. Се надевам дека добро ќе пројдам т.е. нема да замараат многу.
Welcome to hell my little friend,welcome to hell. :)
Се шалам,далеку е Корчагин од пекол или некое место кај што е претешко како што го зборат.
Иначе вака мене истиве професори ми беа,ја лани завршив.....
Ме чуди тоа што Поповиќ и Петракна не отишле во пензија,кај и да е треба да одат.Не се секирај најверојатно до 4та(ако добро сфатив си прваче).:D
Поповиќ е тапа,мислам нит можеш асално муабет да си правиш кај нејзе на час,нит па ќе ти се слуша превише на час.Првиот месец во прва година е супер со нејзе,после лагано иде на живци.Со нејзе се имав многу хејтано во четврта,али на крај испадна добар типката.Единствен професор кој во 4 години ми дошол да ме праша што се случува со мене и зашто ми се такви оцените.Математика не си учев многу,но во 4та скоро се имав 5ки,само кај нејзе кец.Додуше типката не е толку лоша колку што јас бев надркан на предметот.
Петранка,сите ја сметаат како ѓавол.Таа е стварно префригана до даска и премачка со сите бои.Злопамтило е големо,ако те пикира од почеток ќе те јебе до крај.Ако за тебе добие добар впечаток,тогаш добро ќе си проаѓаш.Мене ми беше 4 години класна,и доста добро пројдов кај нејзе.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ќе треба јас да седнам да учам повеќе. Вака Така ќе ги расипам оценките. Информатика немам чепнато од почеток само таа табелата на тој ја научив на памет и 3 ми стави. Сите викаат дека таа е многу лоша и тешко поправала оценки. А Теа, честито за 5ката :D
 

Bocco

Лудак
Член од
17 февруари 2010
Мислења
41
Поени од реакции
14
Де бе до толку ли? Па нас 2 часа не испрашуваше и многу беше лесно и + лесно пишува плусеви и петки.
Дај не зезај какво лесно,значи жената незнае да работи со деца тоа е ФАКТ ! Наместо да ни направи полесно,да ни помага она ни одмага. Требаше тестот да ни биде на 18,а денес ни го премести на 13,сеа два теста правам во еден ден и секако нели,неа не ја интересирало дали правиме други тестови, а сите други професори не прашуваат за да не ни се паднат 2 теста во еден ден. А да не спомнувам што бара премногу -.- па неможам ја само информатика да учам цело време. Ај што ни даде домашно да најдеме за монитор,принтер,хард диск.. 2 дена ми поминаа во преведување на текстот од англиски во македонски и уредување на текстот,па сега бара уште да го научиме тоа што сме го нашле.. :tapp: Барем часовите да беа поопуштени,а не страва и ужас.. :notworthy:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Абе алоооо ИСТОРИЈА пишувајте СЕ !!! Значи баш се !!! Така нема да се чудите за ниедно нејзино поставено прашање ! Она никад не наговестува што има а што не у учебник !!! Така ја коа бев 1ва и имаа некои кажано, демек нигде тоа го немало и нејзиниот одговор беше,,,па за џабе ли јас тука зборувам 45 мин. ??? -.-'
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Абе алоооо ИСТОРИЈА пишувајте СЕ !!! Значи баш се !!! Така нема да се чудите за ниедно нејзино поставено прашање ! Она никад не наговестува што има а што не у учебник !!! Така ја коа бев 1ва и имаа некои кажано, демек нигде тоа го немало и нејзиниот одговор беше,,,па за џабе ли јас тука зборувам 45 мин. ??? -.-'
Прашањево не е само за тебе, туку за сите форумџии што ја знаат Поповиќ. Правиме тест во четврток и ништо не ни кажа, ни што ќе има, ни што да учиме, ни колку задачи. Може некој да одговори на овие погоре? Темата е за Искази
 

Kajgana Shop

На врв Bottom