Paypal конечно и во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Чекај, временските разлики, Америка ..bullshit.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Искрено ми изгледа научна фантастика сабалје да станам и да има можност да направам paypal, ајде утре ќе ја развиеме дискусијата, зошто има или зошто нема ( иако пологично ми е зошто нема да биде дискусијата)
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2
Ne nema pominata e i vremenskata razlika,ili treba da cekame da stanat od spienje i da udrat enter ida ja dodadat Makedonija :)
oooo ako ne imase ,na sitel ke se utepaa falejki kako go donele pp vo makedonija,a ne da kazuvaat do krajon nagodinata,krajot na godinata se smetaat poslednite 3 meseci,znaci moze na 31.12 ke go dobieme kako poklon za nova godina.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
kaj niv e uste 23 septemvri
--- надополнето: Sep 24, 2011 7:36 AM ---
Ne nema pominata e i vremenskata razlika,ili treba da cekame da stanat od spienje i da udrat enter ida ja dodadat Makedonija :)
oooo ako ne imase ,na sitel ke se utepaa falejki kako go donele pp vo makedonija,a ne da kazuvaat do krajon nagodinata,krajot na godinata se smetaat poslednite 3 meseci,znaci moze na 31.12 ke go dobieme kako poklon za nova godina.
ne se stanati
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
PayPal has no plans to launch services in Macedonia this year. In a recent update of our fees policy effective September the 24th 2011, Macedonia was incorrectly included in a list of countries that can receive PayPal payments. This error is being corrected.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
136
Koe срање е овој сервис, значи ја ставиле Еритреа, земја формирана пред две години каде луѓето трпат за леб буквално.....каде каде сме подалеку од стандардот од некои земји кои ја имаат можноста да го користат овој сервис...:(
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
http://en.wikipedia.org/wiki/Cape_Verde
Не знам каде е државава на некој остров ама ете и тие можат да користат paypal, навистина не знам кои им е проблемот на Paypal ама најверојатно не се и тие криви и нашиот министер и нашето министерство за информатика не се заинтересирани, народна банка исто не е заинтересирана.
А јас колку што знам порано во Македонија функционирал paypal, само не знам која е причината зошто повеќе не сме дел од овој сервер и не знам кое е објаснувањето на paypal зошто не сме дел од нивниот сервер.
 
П

Паспарту

Гостин
Одете сликајте се пред споменицине и фонтанине, што ќе ви е Paypal јас стварно не знам... :icon_lol:

Сериозен маж бара сериозна жена, така и Paypal, во лоповска држава не доаѓа никој.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.810
Поени од реакции
12.106
А бе, до временската зона е, па да чекаме до утре.

Ако и утре ја нема Македонија на листата на PayPal, ќе речеме дека не работат во сабота и недела, па да чекаме до понеделник, па и во понеделник повторно ја нема Македонија на листата на PayPal, наводно повторно поради временската зона, па ај ќе чекаме до вторник, па ако и тогаш ја нема Македонија ја листата на PayPal, ќе ни текне некое трето, четврто, петто и така натаму оправдание за да се утешиме поради суровата реалност.

Еднаш неделно, или ако сте нестрпливи, еднаш дневно проверувајте го сајтот на PayPal, ако и понатаму ја нема Македонија на листата - ќе си чекаме и понатаму, во спротивно - ќе уживаме во услугите кои ги нуди PayPal.

А за нашите драгоцени македонски медиуми и за нашите драгоцени министри и политичари, убаво објаснив колкава доверба имам во истите.

Вистината за PayPal нема да ја слушнете од нивните усти, туку ќе ја најдете на официјалниот веб сајт на PayPal:

http://www.paypal.com/

Крај на приказната.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Зошто водачот на опозицијата и неговите економски гуруи ЈАВНО не го прашаат Премиерот зошто PayPal не одјебуе ко тринаесто прасе, а работи и со земји кои не можеш ни на Google Earth да ги најдеш??? Ќе мора да се слушне некој одговор , па и тоа дека е опфатен со 637 чекор во програмата на владата , после програмата за развој на фарми за дождовни глисти у Дебар.....е некој одговор .... :)....или опозиционериве поише се заинтересирани за нати го-дајми го муабети и дали грците добиваат киселини у стомак од пеењето на Гоцева тераса??????
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.810
Поени од реакции
12.106
^

Ааа, concrete, ептен си разгневен.

А бе убаво велам јас, баталете ги политичарите, нивна професија е да кажат се и сешто, освен вистината.

Не им верувам на нивните приказни дека PayPal ќе почне да ги нуди своите услуги во Македонија до крајот на 2011 или на почетокот на 2012, но чекањето и надевањето не се наплаќаат, па затоа останува да чекаме и да се надеваме.

Доволно се палев изминативе 3 години кога лажеа, во 2008 велат дека PayPal ќе почне да ги нуди своите услуги во Македонија во 2009, во 2009 велат дека ќе ја биде работата во 2010, во 2010 повторно ни продаваат лажна надеж, овој пат за 2011, а сега, на 3 месеци и 1 недела до Нова Година, повторно излегуваат со своите приказни, овој пат ни продаваат надеж за до крај на 2011 или за на почеток на 2012.

Не ме интересира, како што веќе спомнав, не ги следам, ги закачувам линковите од страниците на кои се објавени приказните кои ги раскажуваат само за да останатите членови знаат какви приказни ни раскажуваат нашиве политичари, а не бидејќи им обрнувам некакво внимание.

Му обрнувам внимание на официјалниот веб сајт на PayPal:

http://www.paypal.com/

Таму е прикажана вистината и таму се сите информации кои ни се важни на нас, а се поврзани со PayPal.
 
Член од
17 ноември 2010
Мислења
32
Поени од реакции
2
Во User Agreement for PayPal Service уште не е активен апдејтот од 24 што треба да биде. Последен е од 20ти кога е уфрлено нешто за Мексико. Следен апдејт е на 11 Октомври. Нaјверојатно чекаат да стане активен па да ја пуштат Македонија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom