Прашања за Исламот II

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
1. Сликата се гледа дека е монтажа во делот кај девојката што го држи јајцето.
2. Знакчето ...
Pobarav slikata de se izbrisi zatoa sto ne sakam jas da se reklamiram.Inaku za vasa informacija slikata navistina e montaza, mu se zablagodaruvam na Watchlist sto mi gi otvori ocite.Ne sum primetila, normalno zosto da se somnevam koga sum otisla sama da se slikam vo hristijansko foto studio, no covekot znaese deka slikata mi e za TV, me pobaraa na intervju no odbiv za da ne se reklamiram I im rekov deka ke im pratam slika.Covekot dobro se pokrizil da me iznese kako lazga vo javnost, no ne mu uspea, se pokriziv so domasni 100 sliki i video Videte sami kolku nisko pagaat lugeto.Poglednete ja slikata vo delot kaj noktite.Pa videte sami do kade padnal makedonskiov narod.

re 2 copy.jpg race.jpg

Прауд, нашата вера не се базира на вакви работи.
Koj rekol deka islamot se bazira na vakvi raboti?

Ко прво ти не знаеш дали е вистина тоа со јајцето или некој сам го направил тоа намерно, за да се шират пропаганди по интернетов...
Devojko sto zboruvas?Da se maltertiram okolu edno jajce samo za da im dokazam na forumciive…leeeele GOLEMITE luge.Ne se zanimam so tolku niski raboti.Tie sto ne veruvaat, pak nema da veruvaat.Devojko vo kuranot ne pisuva da se siri islamot so izmama i zamki.Ne bi ja stavila dusickava vo grev za da moze od 5000 forumcii eden da mi kaze:da stvarno pisuva Allah.Nemase da ima smisla da go izedam jajceto i na nikogo da ne kazam.

Ние не чекаме одговор од јајцето дали Аллах постои или не. Туку ние тоа го чувствуваме, најголем доказ е Куранот.
Tokmu taka, nie ne cekame odgovor od jajce, domat ili nesto drugo.Koj go kazal toa?Jas veruvav vo Allah i pred da se pojavi imeto.Pogledni gi moite postovi pred 4 septemvri sama ke se uveris.No tokmu vo kuranot pisuva

Навистина,на небесата и на земјата, има знаци за верниците!
ЕЛ-ЏАСИЕ 45:3

We will show them Our signs in all the regions of the earth and in their own souls, until they clearly see that this is the truth ..."
(Surah Fussilat, 41:53)
Како што гледам јајцето уште не е сварено како што треба, јас сигурна сум дека некој намерно го има направено така.
Zolckata ne e dobro svarena, togas pogledni kako e oblikuvana belkata, belkata e dobro svarena.A dokolku vo nesto se somnevas, daj devojko napravi taka kako sto mislis deka jas go imam napraveno i prikaci slika, bas bi sakala da go vidam toa remek delo.
Mene ne mi e bitno sto ke mislat forumciive.Zar mislis deka hristijanski mediumi ke sirat za informacijata dokolku ne e tocna???Prvite zborovi na eden hristijanski novinar bea: ova treba da se ispita.

Името алахово е насекаде!
Ne me cudite gospodine.
Poglednete sto napisal NEMUSLIMAN za islamot.
A sega poglednete kako HRISTIJANITE go pretstavuvaat “Dedo Boze” pred javnosta.Kako moderen covek koj odi vo kladilnici.Pa koga vaka si ja pretstavuvata vasata vera, nisto drugo ne me cudi dokolku objavite nesto ponisko za nasata.

http://www.youtube.com/watch?v=9UwLnz2m6e0
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.721
A sega poglednete kako HRISTIJANITE go pretstavuvaat “Dedo Boze” pred javnosta.Kako moderen covek koj odi vo kladilnici.Pa koga vaka si ja pretstavuvata vasata vera, nisto drugo ne me cudi dokolku objavite nesto ponisko za nasata.

http://www.youtube.com/watch?v=9UwLnz2m6e0
Ал Завахири, да украдеш од некој амерички војник цвикери и за да моеш да разликуваш атеисти од Христијани.
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Можам уште сега да ти понудам каков сакаш доказ за постоењето на орган наречен срце кај луѓето.
Но ти никогаш нема да најдеш доказ со кој ќе го поткрепиш постоењето на Алах.

И знаеш што е смешното? Остануваш слепец покрај се...

Еј, кога ќе најдиш доказ за постоењето на Алах, викни ме, на сред плоштад и смеј ми се колку сакаш. Јас со задоволство ќе дојдам, да ми се смееш, бидејќи ти си потрудил/а да најдеш доказ. Тоа би го ценел...
zasto be site ateisti barate dokas za gospod bog t.e. allah evaaa neli da veruvas vo svojata religija znaci da veruvas deka postoi bog bez da se somnevas i bez da baras dokazi za toa osven tie koi ti se dadeni pr za hristijanstvoto biblijata a za muslimanite kuranot
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
zasto be site ateisti barate dokas za gospod bog t.e. allah evaaa neli da veruvas vo svojata religija znaci da veruvas deka postoi bog bez da se somnevas i bez da baras dokazi za toa osven tie koi ti se dadeni pr za hristijanstvoto biblijata a za muslimanite kuranot
Токму така. Слепо да веруваш.

Ако пишува - пишува. Ако не - не. Нема трте-мрте. Само строго! ...и слепо, нели.
 
V

Vollstandig

Гостин
............................................________
....................................,.-'"...................``~.,
.............................,.-"..................................."-.,
.........................,/...............................................":,
.....................,?......................................................\,
.................../...........................................................,}
................./......................................................,:`^`..}
.............../...................................................,:"........./
..............?.....__.........................................:`.........../
............./__.(....."~-,_..............................,:`........../
.........../(_...."~,_........"~,_....................,:`........_/
..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~-,},.~";/....}
...........((.....*~_......."=-._......";,,./`..../"............../
...,,,___.\`~,......"~.,....................`.....}............../
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-"
............/.`~,......`-...............................\....../\
.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__
,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,
.....`=~-,_\_......`\,.................................\
...................`=~-,,.\,...............................\
................................`:,,...........................`\..............__
.....................................`=-,...................,%`>--==``
........................................_\..........._,-%.......`\
...................................,<`.._|_,-&``................`
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
............................................________
....................................,.-'"...................``~.,
.............................,.-"..................................."-.,
.........................,/...............................................":,
.....................,?......................................................\,
.................../...........................................................,}
................./......................................................,:`^`..}
.............../...................................................,:"........./
..............?.....__.........................................:`.........../
............./__.(....."~-,_..............................,:`........../
.........../(_...."~,_........"~,_....................,:`........_/
..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~-,},.~";/....}
...........((.....*~_......."=-._......";,,./`..../"............../
...,,,___.\`~,......"~.,....................`.....}............../
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-"
............/.`~,......`-...............................\....../\
.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__
,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,
.....`=~-,_\_......`\,.................................\
...................`=~-,,.\,...............................\
................................`:,,...........................`\..............__
.....................................`=-,...................,%`>--==``
........................................_\..........._,-%.......`\
...................................,<`.._|_,-&``................`
WOW!

Copy!
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
Токму така. Слепо да веруваш.

Ако пишува - пишува. Ако не - не. Нема трте-мрте. Само строго! ...и слепо, нели.
Tokmu TAKA, pa zatoa ...

Dback edno pitanje do tebe, zasto ti slepo na nikogo ne veruvas, duri ni na tvojata majka, sigurna sum.Dali toj sto smetas deka ti e tatko e tvojot vistinski papi?Nemoj da kazes deka si pobaral DNK za da se uveris :pos::pos:

P.S nema trte mrte.Samo strogo na DNK
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Tokmu TAKA, pa zatoa ...

Dback edno pitanje do tebe, zasto ti slepo na nikogo ne veruvas, duri ni na tvojata majka, sigurna sum.Dali toj sto smetas deka ti e tatko e tvojot vistinski papi?Nemoj da kazes deka si pobaral DNK za da se uveris :pos::pos:

P.S nema trte mrte.Samo strogo na DNK
Во право си скроз.Го сметам. Пошто ми бил татко цел живот. Ме боли, искрено, дали сум од пола негова днк.

Тебе нешто посебно ти е битно?
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Токму така. Слепо да веруваш.

Ако пишува - пишува. Ако не - не. Нема трте-мрте. Само строго! ...и слепо, нели.
toa sakam da ti kazam ke odlucis da veruvas deka bog postoi ili nema da veruvas. E sega ako ne veruvas togas ni eden dokaz nema da ti e dovolen i se ke baras nesto poveke , a ako veruvas togas ti se plasis od nego i ne baras tuku veruvas vo toa so ti e dadeno i vo sekoj dnevniot zivot ima slucki koi ako se zamislime malce ni ja kazuvaat patekata koja treba da ja odime , E sega ti odluci dali ke veruvas ili ne jas odluciv
 
V

Vollstandig

Гостин
Tokmu TAKA, pa zatoa ...

Dback edno pitanje do tebe, zasto ti slepo na nikogo ne veruvas, duri ni na tvojata majka, sigurna sum.Dali toj sto smetas deka ti e tatko e tvojot vistinski papi?Nemoj da kazes deka si pobaral DNK za da se uveris :pos::pos:

P.S nema trte mrte.Samo strogo na DNK
Kaжи ми колку години имаш и од каде си?

И зошто си на форумот
?
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
Во право си скроз.Го сметам. Пошто ми бил татко цел живот. Ме боли, искрено, дали сум од пола негова днк.

Тебе нешто посебно ти е битно?
Mene??????Bitno??Pa ti bese toj sto barase dokazi za se.Zar sega go smeni mislenjeto ;)?

Ne si fer.Eeee do pred 5 saati za se barase da ti dokazat.Od kade sega vo tebe se rodija cuvstvata?Neli tie nemaa vrska?Neli za golemite ateisti kako tebe baraa samo DOKAZIIIIIIIIIII?Epa brate, milo mi e sto dade takov odgovor, mozes taka dobro da razmislis za site prasanja povrzani so Bog.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Mene??????Bitno??Pa ti bese toj sto barase dokazi za se.Zar sega go smeni mislenjeto ;)?

Ne si fer.Eeee do pred 5 saati za se barase da ti dokazat.Od kade sega vo tebe se rodija cuvstvata?Neli tie nemaa vrska?Neli za golemite ateisti kako tebe baraa samo DOKAZIIIIIIIIIII?Epa brate, milo mi e sto dade takov odgovor, mozes taka dobro da razmislis za site prasanja povrzani so Bog.
Кога Алах делел моќ на логичко размислување, тебе те заборавиле во багажникот.

Како од толку муслимани не се најде еден единствен кој не е скаран со разумот. Па кај ве наоѓаат сите вакви, како клонирани од овца?

Чудо едно...
 
Член од
25 август 2011
Мислења
109
Поени од реакции
6
Кога Алах делел моќ на логичко размислување, тебе те заборавиле во багажникот.

Како од толку муслимани не се најде еден единствен кој не е скаран со разумот. Па кај ве наоѓаат сите вакви, како клонирани од овца?

Чудо едно...
Ama bas me nasmea, a i mnogu me navredi,ustvari site muslimani :tapp:.Lelele i sega kade ke odime?
Tebe te zaboravile vo sahtata :eek:.Toa sto se tupis,gNJavis i maltretiras dva saata okolu eden post za dobro da se izrazis i da se pofalis pred forumciive ne znaci deka imas mozok.Toa e nesto sto nikogas nema da go imas.
Tuku Stavrogin aj brkaj si rabota na tema homoseksualnost taa POVEKE ti prilega
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Mene??????Bitno??Pa ti bese toj sto barase dokazi za se.Zar sega go smeni mislenjeto ;)?

Ne si fer.Eeee do pred 5 saati za se barase da ti dokazat.Od kade sega vo tebe se rodija cuvstvata?Neli tie nemaa vrska?Neli za golemite ateisti kako tebe baraa samo DOKAZIIIIIIIIIII?Epa brate, milo mi e sto dade takov odgovor, mozes taka dobro da razmislis za site prasanja povrzani so Bog.
Повторно несоодветна компарација. Ако некој реши да провери дали татко му е биолошки родител, за тоа има начини кој може да му дадат одговор. На кој начин ти ќе го сториш истото за Алах? Во која лабараторија ќе докажеш? Со ДНК ли? Со приватен детектив ли? Како?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom