Каде може да најдам? (Општи прашања)

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.002
Поени од реакции
15.328
Картаџии и илуизонисти..ми треба многу вашата помош..
Кај можам да НАРАЧАМ bicycle карти?
Ги нема тие мене што ми требаат за да ги купам,па ми треба да нарачам.
Ако имате идеја каде би можела тоа да го направам,би била мноу благодарна ако го споделите вашето знаење со мене.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.038
Поени од реакции
17.889
Знае некој кесичките што се дуваат и пукаат коа ке ги стиснеш,после тоа смрдат многу,кај може да се најдат?:D
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ми треба украсно ѕидно платно.Знае некој каде се продаваат и по која цена?
 

Mihailovskii

Пензионер
Член од
17 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
9
Каде принтаат маички со натпис по моја желба, и тоа не само букви туку и слика ? Имаше во рамстор горе ама затворија
Не е затворено во рамстор преместено е во подрум спроти Office Plus кога ќе се симнеш со ескалаторот одма десно.
 

Decoturf

Базинга
Член од
30 октомври 2010
Мислења
504
Поени од реакции
74
Не е затворено во рамстор преместено е во подрум спроти Office Plus кога ќе се симнеш со ескалаторот одма десно.
кај оние шољите и перничките со бандини и ликови од турски серии ?
 

Mihailovskii

Пензионер
Член од
17 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
9
кај оние шољите и перничките со бандини и ликови од турски серии ?
како шанк е направено има перничиња маици глупости и пишува принтање на се што сакате на вашите омилени маици перничиња... или така нешто...
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ај некој ако знае нека ми кажи колку се движи цената на стари грамофонски плочи на пример од Сантана, Елвис и други познати изведувачи.??
Се надевам прашањево е на вистинското место пошто незнаев кај да го пишам.:)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Ај уште една да прашам Ме интересира каде може да најдам од убавите македонски знаменца, што ги закачуваат на антените на колите.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Татоо студија во Скопје?
Види во Валијант. Имаат продавница у подземниот пролаз после нова железничка (после семафорите). Дал праат сеуште не знам, да не те излажам...прашај ги
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Знае некој кесичките што се дуваат и пукаат коа ке ги стиснеш,после тоа смрдат многу,кај може да се најдат?:D
Порано имаше таква продавница во Лептокарија, купував и ги пуштав во училница мирисаа на расипано јајце. Таа продавница единствено продаваше такви и слични такви глупости, ама одамна е затворена. Сега незнам каде има такви.
--- надополнето: Sep 17, 2011 10:10 PM ---
Мирновец во Влае во подрумските дуќани, 600 денари мислам дека се
Ако мислиш таа во Порта Влае не е Мирновец туку АС Комерц се вика, и бакљите се 500 ден. Бугарски се.
--- надополнето: Sep 17, 2011 10:13 PM ---
каде у Скопје може да се најде KNO3, односно калиум нитрат(pottasium nitratte) ?
Тешко се наоѓа, барај во земјоделска аптека како stump remover(отсранувач на пенушки)
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623

Ако добро слушнав еднаш Југотон бил преселен негде кај бикот на ул. Македонија. Не сум отишол да проверам...
Таму е Купи карти за се, бар последен пат кога бев (за картите за на Нокаут) така беше.
 
П

Паган-др

Гостин
Таму е Купи карти за се, бар последен пат кога бев (за картите за на Нокаут) така беше.
Купикартизасе е "збир" од повеќе продавници кои продаваат карти. Тоа на улица Македонија, барем според сајтот e ова.

Литиум
Улица Македонија, Луј Пастер 19
+389 2 3213264
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Купикартизасе е "збир" од повеќе продавници кои продаваат карти. Тоа на улица Македонија, барем според сајтот e ова.

Литиум
Улица Македонија, Луј Пастер 19
+389 2 3213264
Без разлика. На продавницата го има нивното лого, не пишува Југотон. Барем така беше пред две недели, така нешто. На чекор/ два после бикот е.
 
П

Паган-др

Гостин
Без разлика. На продавницата го има нивното лого, не пишува Југотон. Барем така беше пред две недели, така нешто. На чекор/ два после бикот е.
Ок, за логото го има и на ТНТ ИТ Маркет. Нема везе. Муабетот беше за Југотон дали е таму, не бил таму. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom