Wizz Air летови од/до Македонија

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
На 2ри, ако ме прашуваш за датум.
Не постои таков лет. Сигурно си проверил на сајтот на Wizz Air?

Еве ја најблиската комбинација - вкупната цена е долу десно.
skpvce.JPG
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Член од
16 септември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
На 7 дена пред летот можеш да ја чекираш картата со тој код што ти е пратен. Само пази, ако ја чекираш на 7 дена пред првиот лет, тогаш ќе можеш само за натаму да ја чекираш и ќе мораш пак да чекираш за повратниот. Ако ти се двата лета во мал временски интервал, да речеме 4 дена, чекирај ја картата 7 дена пред повратниот лет за да можеш за двата лета наеднаш да ја чекираш. Ако случајно заборавиш да ја чекираш за повратниот лет, ќе мораш за враќање на аеродром за плаќаш 15 евра за чекирање.
Да, јасно ми е дека чекирањето е од 7 дена до 3 часа пред поаѓање, бидејќи повратниот билет ми е за по 7 дена, чекирањето за наваму ќе го направам од Италија. Меѓутоа, јас сем онаа резервација која ми е пратена веднаш по плаќањето немам ништо друго добиено (на сајтот пишува дека најкасно 3 работни дена пред летот картата ќе биде пратена), значи ли дека јас повеќе нема ништо да добијам и веќе денеска може да ја чекирам картата (се разбира за во еден правец) затоа што летот ми е за в сабота. (дали по чекирањето ќе ја отпринтам или може да ја отпринтам резервацијата)
Истотака и за бус превозот сем резервацијата добиена веднаш по плаќањето немам добиено ништо друго, на сајтот пишува дека ќе пратат автобуска карта која важи само за тој временски интервал, меѓутоа уште нема.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Да, јасно ми е дека чекирањето е од 7 дена до 3 часа пред поаѓање, бидејќи повратниот билет ми е за по 7 дена, чекирањето за наваму ќе го направам од Италија. Меѓутоа, јас сем онаа резервација која ми е пратена веднаш по плаќањето немам ништо друго добиено (на сајтот пишува дека најкасно 3 работни дена пред летот картата ќе биде пратена), значи ли дека јас повеќе нема ништо да добијам и веќе денеска може да ја чекирам картата (се разбира за во еден правец) затоа што летот ми е за в сабота. (дали по чекирањето ќе ја отпринтам или може да ја отпринтам резервацијата)
Истотака и за бус превозот сем резервацијата добиена веднаш по плаќањето немам добиено ништо друго, на сајтот пишува дека ќе пратат автобуска карта која важи само за тој временски интервал, меѓутоа уште нема.
Веќе можеш да ја чекираш картата зашто има помалце од 7 дена до летот. По чекирањето веднаш ја добиваш картата и можеш да ја испринташ. За автобуска карта од аеродромот не знам, немам резервирано тоа до сега.
 
M

macgowan

Гостин
Исто и за автобусот/картата од М.Поло до Пјацале Рома.Ја штампаш и му ја покажуваш на `мајсторот` кога ќе застане автобусот, веднаш спроти излезот од аеродром - на десната страна.
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Исто и за автобусот/картата од М.Поло до Пјацале Рома.Ја штампаш и му ја покажуваш на `мајсторот` кога ќе застане автобусот, веднаш спроти излезот од аеродром - на десната страна.
Тоа ми е јасно, меѓутоа се уште ја нема а пишува дека важи за одреден термин. Ама влегов во нивниот сајт и проверив, картата се уште не е готова а ќе биде најкасно 3 дена пред летот, би требало тоа да биде утре и ќе обавестат преку е маил.
--- надополнето: Sep 19, 2011 9:50 AM ---
Веќе можеш да ја чекираш картата зашто има помалце од 7 дена до летот. По чекирањето веднаш ја добиваш картата и можеш да ја испринташ. За автобуска карта од аеродромот не знам, немам резервирано тоа до сега.
Ќе пробам да се чекирам утре, а за бус тикетот разјаснив.
 
M

macgowan

Гостин
Да, заборавив да спомнам, тикетот точно ќе ти го пуштат како што велат. Уште нешто...јас кога му го покажав тикетот на шоферот се збуни и ми рече да одам на шалтерот внатре да ми го заверат, што подоцна излезе дека не е точно. Потоа само се јави на телефон, провери, се извини и се ок.Така да ништо дополнително не треба.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
За да бидам сигурен дека добро сум сватил:
Летам за Венеција во вторник. Тоа значи дека веќе можам да се чекирам со кодот за конфимација и после тоа на мејл треба да ми стигнат електронската карта и автобуската карта?

Едит: Потребен ми е за нешто мејлот invoicing-от?
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
Независно од чекирањето, ако имаш резервирано автобуска карта, најкасно 3 работни дена пред летот на е маил ќе ти пристигне картата. Ти само ќе треба да ја отпринташ.
Ако нешто имаш нејасно прочитај го е маилот што ти е пратен веднаш по резервирањето, таму ти е дадена и адресата каде можеш да провериш дали картата ти е изготвена.
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
дали некој се јавил на контакт телефонот
From Macedonia only: 059030440 (Calls charged at MKD 35.40 per minute. Calls from mobile networks may be charged at a higher rate.) Јас денес пробав за да прашам нешто и ми јавува дека телефонскиот број не постои !!!!!
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
И ја пробував да се јавам, ама ништо.

Затоа што патувам прв пат, кажете ми ако ми фали нешто. Ја чекирав картата и ми пратија бординг карта и на мејл ми стигна е-тикет за автобуски превоз до Венеција. Не ми треба ништо друго, така?
 
M

macgowan

Гостин
И ја пробував да се јавам, ама ништо.

Затоа што патувам прв пат, кажете ми ако ми фали нешто. Ја чекирав картата и ми пратија бординг карта и на мејл ми стигна е-тикет за автобуски превоз до Венеција. Не ми треба ништо друго, така?
Ништо друго.
Среќен пат.
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
И ја пробував да се јавам, ама ништо.

Затоа што патувам прв пат, кажете ми ако ми фали нешто. Ја чекирав картата и ми пратија бординг карта и на мејл ми стигна е-тикет за автобуски превоз до Венеција. Не ми треба ништо друго, така?
Дали ја чекира и за назад? Некој од претходните коментари кажа дека може да се чекира ако е повратниот лет е за помалку од 7 дена??? Ме интересира дали е можно тоа или треба најпрво да се реализира летот во едниот правец, па дури тогаш да се чекира за назад.

И уште нешто. За колку време ти стигна на мејл откако ја чекира?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom