Полициска академија - Скопје

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
а кои предмети ги има како изборни ?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
а кои предмети ги има како изборни ?
зависи која насока си за БФК во прва имаш изборни: информациони технологии, стопанска математика, статистика, вовед во економија.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
ако те има на список мораш да идеш бидејќи ако си редовна ова носи поени, понатаму ке има список за логорување, список за посетување на институрии (мвр, убк итн), па список за логорување итн :)
А само овие што се на список одат сега? :)
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
6
Да не знаете отприлика колку време им треба на автобусите да стигнат од железничка до факултетот?
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Беше некој од форумов овие денови на факс ? Дај да се упознаеме :P
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Студент сум на правниот факултет во Битола (дисперзирани студии) и имам неколку прашања, кои се надевам дека ќе ми одговорите, поради неснајдувањето со вашата веб страна:

1. 3+2 или 4+1?
2. Дали признава предмети кои сум ги положил на мојот факултет а ги има и кај вас?
3. Колку предмети од семестар имате? На вашата страна делува како да имате 15 во една година...
4. Со кое звање се стекнува дипломираниот студент по завршувањето на тие 3 или 4 години (додипломски)?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Студент сум на правниот факултет во Битола (дисперзирани студии) и имам неколку прашања, кои се надевам дека ќе ми одговорите, поради неснајдувањето со вашата веб страна:

1. 3+2 или 4+1?
2. Дали признава предмети кои сум ги положил на мојот факултет а ги има и кај вас?
3. Колку предмети од семестар имате? На вашата страна делува како да имате 15 во една година...
4. Со кое звање се стекнува дипломираниот студент по завршувањето на тие 3 или 4 години (додипломски)?
1. 3+2 - Безбедност и финансиска контрола, 4+1 - Криминалист
2. Кривично право, уставно право, управно право, процесно право, кривично процесно право, вовед во право, криминологија, судска медицина итн (треба да поднесеш молба за признавање на предмети и префрлување на кредити)
3. Безбедност и финансиска контрола 5 предмети во семестар + 1 за supplement димлома (незадолжителна), криминалист 7 предмети во семестар
4. Дипомиран од областа на безбедноста и финансиска контрола или дипломиран криминалист во зависност од насоката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom