Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Тоооо 2-0 многу добра утакмица...само напред Барселона сега во среда играме со Валадолид на гости.

Сега следниве 2 кола мора да ги искористиме да одиме први на табела..Реал Мадрид има две тешки гостувања кај Валенсија и кај Севилја а додека на Барселона и идат 5 лесни кола со Валадолид,Бетис,Хуелва,Еспанјол....итн.
Бетис и особено Еспањол ќе бидат заебани утакмици! На другите ќе им го туриме :vozbud:

А Реал има да го јаде, особено од Севиља :)
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
лео лео лео оле оле оле!!!!!!!!!!!!!
меси влезе и одма се осеќа разлика, а мислев дека малку ќе биде резервиран поради малата повреда и кражбата, али не бре, одма ја размрда Барса!!!!!
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
Бетис и особено Еспањол ќе бидат заебани утакмици! На другите ќе им го туриме :vozbud:

А Реал има да го јаде, особено од Севиља :)
зошто така мислиш за бетис? дека лани имавме две ремија со нив?
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе каков бетис бе ке го јаде стапо ја ке видате само со еспанјол ке биде заебано ако играме у гости а ако играме дома и они ке го јадат.

А Реал ке го јаде и од Севилја и од Валенсија.
А со господ на пред и од Олимпијакос ке го јаде у Грција.:pos2:
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Абе каков бетис бе ке го јаде стапо ја ке видате само со еспанјол ке биде заебано ако играме у гости а ако играме дома и они ке го јадат.

А Реал ке го јаде и од Севилја и од Валенсија.
А со господ на пред и од Олимпијакос ке го јаде у Грција.:pos2:
Apr 21, 07 Real Madrid 2 - 1 Valencia
Nov 26, 06 Valencia 0 - 1 Real Madrid

mmmm. i jas mislam deka ke go jadime. na olishitjakos uste 4 ke mu turime
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
87
Поени од реакции
0
ајде сеа да напрајме една низа од победи па кој 4е дојда јакиве да ги сма4каме
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Barelona so njmnogu fanovi na planetata
Mark Ingla eden od pretsedatelite na Barcelona izjavil deka Bacelona ima najmnogu fanovi ( okolu 160 milioni ) sirum planetata , so toa sto imaat mnogu povekje od vilo koj NFL klub ili bil koj od Mejdzor ligata vo bejzbol ... " Vo komercijalna smisla nie spagjame vo 3-te najzanimlivi spotrski brendovi na planetata " - kazal Inga pri toa mislel na Mancester Junajted i Real Madrid kako delovi od toj triling .
Barca TV se gleda vo 155 zemji od svetot , a vo Japonija ima 15 000 registrirani fanovi na Barcelona , a oficijalniot nezin sajt od Anglija e posetuvan na 60 milioni pati mesecno . Sledno sto se najavuva od Barcelona e osvojuvanjeto na Kina i SAD :pehar:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Barelona so njmnogu fanovi na planetata
Mark Ingla eden od pretsedatelite na Barcelona izjavil deka Bacelona ima najmnogu fanovi ( okolu 160 milioni ) sirum planetata , so toa sto imaat mnogu povekje od vilo koj NFL klub ili bil koj od Mejdzor ligata vo bejzbol ... " Vo komercijalna smisla nie spagjame vo 3-te najzanimlivi spotrski brendovi na planetata " - kazal Inga pri toa mislel na Mancester Junajted i Real Madrid kako delovi od toj triling .
Barca TV se gleda vo 155 zemji od svetot , a vo Japonija ima 15 000 registrirani fanovi na Barcelona , a oficijalniot nezin sajt od Anglija e posetuvan na 60 milioni pati mesecno . Sledno sto se najavuva od Barcelona e osvojuvanjeto na Kina i SAD :pehar:
Е, нееее :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Apr 21, 07 Real Madrid 2 - 1 Valencia
Nov 26, 06 Valencia 0 - 1 Real Madrid

mmmm. i jas mislam deka ke go jadime. na olishitjakos uste 4 ke mu turime
Olishitjakos ќе ви го стави. А после фановите на Real Gay Madrid ќе ми плачат по темиве
 
V

Viktoranius

Гостин
Apr 21, 07 Real Madrid 2 - 1 Valencia
Nov 26, 06 Valencia 0 - 1 Real Madrid

mmmm. i jas mislam deka ke go jadime. na olishitjakos uste 4 ke mu turime
Не мора да значи дека ако сте ги тепале тогаш и сега ке ги тепате и плус тоа гледи датата од кога е .:helou:

Али ај да не говораме утре ке видиме што ке биде утре се игра утакмицата....

Валенсија--Реал Мадрид !!!


Моја прогноза 2-0 или 2-1 за Валенсија !

Фудбалерите на Валенсија ке имат бонус од мене ако го победат Реал:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Валенсија се во катастрофална форма, и ке бидат без тренер на средбата со Реал т.е ке ги води асистентот на предходниот тренер.
 
Д

Демијан

Гостин
vaka sega:ne navivam ni za Barca ni Real ama mislam deka Barca so ovie igraci e kako TENK za razlika od site drugi ekipi u Spanija!!mesi,anri,eto,ronaldinjo,krkic,dos santos se bolji od napadite na site ekipi u spanija!a od pozadi deluvaa deko xavi,INIESTA,ture!odbrana pujol,thiram,milito!!NEMAM ZBOROVI!!!vakov tim moze samo da posaka sekoj trener! pozz od navivacite na barca i se nadevam deka ke se raduvate mn ovaa sezona!!i ako se raduvate zasluzeno ke bide!:)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Морав да ја ставам сликава!!! Многу е ѕверска :)



Инаку, кога сме веќе кај Анри, тој изјави дека сеуште се адаптира во Барса, и дека смачено му е да го споредуваат со оној Анри од Арсенал. Барса има различен пристап кон играта за разлика од Арсенал, и Анри се адаптира кон тоа сеуште.

Анри до сега во 9 натпревари има биланс од 4 гола и 3 асистенции ...

А покрај ова, Анри застана и на страната на Роналдињо, кој е критикуван во последно време ...

Ајдееее ајдееее ѕверови ќе биде! :)

:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom