Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Барса не го дава Ето за Купот на Африка
Раководството на Барселона објави дека ќе направи с$ што е можно да го спречи учеството на Самуел Ето на првенството на Африка што се игра во јануари. Се очекува во најскоро време претседателот на каталонскиот клуб, Хоан Лапорта, да се сретне со претставници на репрезентацијата на Камерун и да им ги соопшти своите намери. Ето доживеа повреда минатата недела, втора за помалку од една година и ќе биде надвор од тимот до декември.
"Самуел, пред с$ е наш играч и треба да игра прво за Барселона, а потоа да мисли на останатите работи", гласи категоричниот коментар на Лапорта по ова прашање.
Африканскиот куп на нации се игра од 20 јануари до 10 февруари во Гана и ако Ето настапи на него ќе значи дека нема да биде достапен за Франк Рајкард најмалку уште еден месец.
 
F

fantomX

Гостин
Ke go jadat !!! :)
A pred Osasuna,vo vtornik 11.09.2007 igrame vo finaleto na Copa Catalunya protiv Gimnastic.
VISCA BARCA
Скоро сите од првиот се заминати со репрезентациите, па мора некој да игра за Барселона. На ова игра вториот тим и младинците?
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
@fantomX
Prethodnata utakmica vo Copa Catalynia imase 7 mladinci od B timot na Barcelona koi sto debitiraa vo A timot.Thiago, Cуrcoles, Gai, Botнa, Toribio, Xavi Torres i Emilio Guerra bea novite iminja koi sto igraa predhodnoto kolo protiv Girona, najverojatno del od niv ke igraat i vo vtornik. Naskoro i cel sostav ke ima... :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
уф уф 3години во затвор ?! мераци =))

али не верувам дека ке дојде до ова...што и да е
 
V

Viktoranius

Гостин
Скоро сите од првиот се заминати со репрезентациите, па мора некој да игра за Барселона. На ова игра вториот тим и младинците?
Па ке се вратат ...репрезентациите играа во сабота и недела а со Гимнастик е во Вторник:wink:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Се молам! Се молам! Нека го пикнат у затвор мамата негова, поради сите злодела кои ги изврши во Барса!
Tака треба само затвор за Олегер поради него лани титулата ја изгубивме.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Меси: Јас не сум Марадона!
Откако веќе неколку години го споредуваат со еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, младата ѕвезда на аргентинската репрезентација мораше да се изјасни: Не сум Марадона! Погледнете зошто го сметаат за наследник на Диего Армандо.
„Веќе се уморив од многуте споредби и анализи. Сто пати веќе одговорив на ова прашање, постои само еден Марадона. Диего е легенда и нема смисла да не споредуваат“, рече Лионел Меси кој со останатите репрезентативци допатува во Мелбурн на пријателски натпревар против Австралија.
Иако во најмалиот континент пристигнаа и другите аргентински ѕвезди, меѓу кои и Карлос Тевез и Хернан Креспо, австралиските новинари уште на аеродромот го опкружија само Меси. Повеќето прашања беа за неговата „омилена“ тема – Марадона.
„Голема чест ми е што ме споредуваат со таков великан, но јас сум се уште млад фудбалер кој се развива. Уште многу од тоа морам да научам“, заклучи Меси.
Но, споредбите не дојдоа бадијала. Меси годинава во дресот на Барселона постигна два гола, какви што даде Марадона против Англија на СП во Мексико 1986г. Покрај тоа, и Марадона со неколку изјави го повтори она што сите го знаат – дека ѕвездата е родена!
„Го видов фудбалерот што ќе го заземе моето место во аргентинскиот фудбал и неговото име е Меси“, изјави за Би-Би-Си пред неколку месеци, Диего Армандо Марадона.
„Меси е најдобриот фудбалер во светот, заедно со Роналдињо. Гледам дека е многу сличен на мене. Тој е вистински водач и дава часови по прекрасен фудбал“.


Америка во лов на Роналдињо
По солидната победа на Бразил над САД со 4-2, Роналдињо порача дека во иднина би сакал да заигра во САД, изјава што сопствениците на клубовите од МЛС доста сериозно ја сфатија и сега целата "управувачка класа" на американскиот фудбал работи на предвремено остварување на желбата на Бразилецот. Би сакал во иднина да заиграм во САД. Во МЛС добро работат носејќи квалитетни играчи и верувам дека во иднина ќе бидат во состојба да ги донесат најдобрите играчи на светот," изјавил Роналдињо.
Колку да не им даде премногу надеж на ривалите на Барселона, Роналдињо дополнил дека таа желба му е за во иднина бидејќи во моментот е среќен во каталонскиот клуб и дека сите негови планови се поврзани со Барса.
Сепак Барселона може да очекува дополнителен притисок од американските клубови, кои се подготвени да изненадат со "непристојни предлози" како оној што го доведе Бекам од Реал во Л.А Галакси.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Нека ми цуцнат американцине! Роналдињо не си иде од Барса!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Куп на Каталуња, финале:
Гимнастик - Барселона 2-1
wtf.
Абе како можеле да ја заебат со Гимнастик морале да тепаат па и со 5 тим да играат.
една титула помалку али нема веза Примера е наша.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
лоооооооооооооооол. и лани ништо не освоја, ама баш ништо, дури ни купо на андора. оваа година исто
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom