Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Вака малку офтопик е, ама да те прашам. Дали воопшто знаеш колкава е разликата меѓу ФУНТИ и ЕВРА? Ако не знаеш провери на курсна листа па кажи:wink:
Анри и Роналдињо ги правите светци, а погоре во некои постови велте Анри дошол само за пари. Ако и другиот „светец“ Роналдињо е светец како Анри, нема да му ја мисли многу за Лондон
не се најточни ама отприлика вака ти се
фунта ~ 100 ден
евро ~ 60ден (ако нешто надавам во корист на фунтите е)

значи евро~0.6фунти

160*0.6 ~ 100

значи во барса има дупло помала плата

ама за разлика од скапиот дождлив Лондон, има сончеви плажи во Барса. И клуб во кој можи да игра со срце.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
ALOO, kako moze Anri da zema 260 000 evra, a Ronaldinho, koj e kapiten i prva dzvezda vo ekipata 160 000 ?
 
F

fantomX

Гостин
не се најточни ама отприлика вака ти се
фунта ~ 100 ден
евро ~ 60ден (ако нешто надавам во корист на фунтите е)

значи евро~0.6фунти

160*0.6 ~ 100

значи во барса има дупло помала плата

ама за разлика од скапиот дождлив Лондон, има сончеви плажи во Барса. И клуб во кој можи да игра со срце.
Точно и ја тоа велам. Фановиве на Барселона велат Анри дошол ради парите во барселона,
А, тоа на друг да му го кажеш дека само поради него дошол во Барса...и теши се дека Шева дошол во Челзи само заради девојкаму...

Другар, јас мислам дека тие(шева, анри итн) можат која сакаат "слободна" цура да ја имаат.

пари се у питањееееее..........
а сите го прават дека е поштен, игра со срце, итн, итн, итн... Ако така е „поштен“ и „посветен“ и Роналдињо, ќе си го фати авионот за Лондон:toe:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
FantomX не ми сери тука...роналдињо ваму ке одел таму ке одел...има тема за шпекулации пишувај си таму ебаго...и минатата година сигурно ке потпишел за Милан па ништо...а и Лапорта самиот рече дека би го продал Роналдињо наредна година ако оваа земат титула.

И на друг кажувај му дека Шева отишол во Лондон само поради женскаму ај фак оф
 
F

fantomX

Гостин
FantomX не ми сери тука...роналдињо ваму ке одел таму ке одел...има тема за шпекулации пишувај си таму ебаго...и минатата година сигурно ке потпишел за Милан па ништо...а и Лапорта самиот рече дека би го продал Роналдињо наредна година ако оваа земат титула.

И на друг кажувај му дека Шева отишол во Лондон само поради женскаму ај фак оф
Темата е затворена и не кажав шпекулација.
А, ако земат титула си оди Роналдињо? Значи нема да си замини:jaj:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
епа ако е затворена темата ке си збориш у себе*...а не тука да ми пишуваш....
Ај сеа гитла од темава.


*Самиот у себе, мислев да си пишеш у Фан Клуб: Челзи...и така таму никој не чита, односно само ти и Фантом_ох.
 
V

Viktoranius

Гостин
Темата е затворена и не кажав шпекулација.
А, ако земат титула си оди Роналдињо? Значи нема да си замини:jaj:
Знам бе оти има разлика од евро до фунта и затоа напишав разликата ке е некаде помегу 50-60 илјади евра затоа што во Барса роналдинјо зима 160 илјади евра а тој нуди 200 илјади фунти ...од 160 до 200 има 40 разлика..и јас додадов усте 20 на пример да изнесува 60 илјади евра повеке ..капиш ???

Мислам оти ти не ме разбера убаво
 

ANTON

RIO FERDINAND
Член од
29 јануари 2007
Мислења
80
Поени од реакции
0
FantomX не ми сери тука...роналдињо ваму ке одел таму ке одел...има тема за шпекулации пишувај си таму ебаго...и минатата година сигурно ке потпишел за Милан па ништо...а и Лапорта самиот рече дека би го продал Роналдињо наредна година ако оваа земат титула.

И на друг кажувај му дека Шева отишол во Лондон само поради женскаму ај фак оф
abe ne se zamaraj so takvi paceri ko ovie
ako e nepismen neka zavrsi prvo PRVO ODDELENIE, pa neka procita sto pisuva
,RONALDINHO, ETO'O ,DECO NOT FOR SALE
ili eve ke mu prevedam NE SE PRODAVAAT
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Eеее полека се заклавте... Рони не бега, барем не во следниве 3 години. За тоа дека е помалку платен од Анри, тоа е само привремено наскоро ќе му биди продолжен договорот а со тоа и ќе се зголеми и неговата плата. Плус во секој клуб има 1-2 играчи кои имаат статус на богови и целиот тим се гради околу нив. Тие се први на платниот список НО бидејќи барса не е тим кој се потпира на играч или два, затоа платите и не се толку битни бидејќи имаат јаки спонзори и можат да си дозволат така скапи играчи.

Има шпекулација дека со новиот договор Роналдињо ќе зема по 12 милиони ФУНТИ по сезона. Тоа ви е 1 милион месечно....во наредните 3 години OMG!!!!!!
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
F.C.B veke zarabotile 25% od 24mil sto gi dadoa za Henry so prodazba na dresovi :vozbud:
Za nesto poveke od dva meseci prodadeni se 70 000 dresovi so br 14 sto znaci deka barca zarabotila 6mil na Henry dosega
60% od prodadenite dresovi bile od siniot ednoboen dres-izgleda stanuva hitce
sepak ne se veruva deka ke go nadmine ronaldinho koj za tri mes. prodade 100 000
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
lugje nikoj ne menja klub od sto mnogu mu se svigjal stadionot- 90% igraci se motivirani od pari.

a ova so plative po moe mislenje e luda rabota. na evropskiot fudbal mu treba saleri kap kako vo nba posto vaka platite kje odat nagore do besvest... ali toa e pa za vo druga tema.
 
F

fantomX

Гостин
Знам бе оти има разлика од евро до фунта и затоа напишав разликата ке е некаде помегу 50-60 илјади евра затоа што во Барса роналдинјо зима 160 илјади евра а тој нуди 200 илјади фунти ...од 160 до 200 има 40 разлика..и јас додадов усте 20 на пример да изнесува 60 илјади евра повеке ..капиш ???

Мислам оти ти не ме разбера убаво
200000 фунти=околу 300000 евра
значи од 160000 на 300000(скоро дупло)
само ај не е важно
со кого играте следно коло?
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Ke go jadat !!! :)
A pred Osasuna,vo vtornik 11.09.2007 igrame vo finaleto na Copa Catalunya protiv Gimnastic.
VISCA BARCA
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom