Каде може да најдам? (Општи прашања)

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Каде можам да најдам слушалки (мали за во уво), ама квалитетни (Pioneer/sennheiser/sony...), значи не од пазар.
Каде има некаде избор?
Аудио Центар, во гтц на 2 спрат мислам од плоштад кога идеш од лева надворешна страна му доаѓа,
Зец електроникс мислам се викаше незнам каде се точно (прогуглај) и у тоа штандот на дуна на епл у рамстор штое мислам имаше сенхеисер
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
П

Паган-др

Гостин
Каде можам да најдам слушалки (мали за во уво), ама квалитетни (Pioneer/sennheiser/sony...), значи не од пазар.
Каде има некаде избор?
Имаш AKG во Музички Центар во ГТЦ од надвор некако му доаѓа на втори спрат. Ти такви што бараш со гумички околу 2500 се (мање/више).
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
43
Поени од реакции
1
Имам повеќе прашања.
Прво ме интересира каде може да се најди добар технички молив како овие
pentel graphgear 1000
pentel sharp 205
staedtler 925.
Друго ми треба квалитетен ранец за лаптоп па каде би можело да се најди ама цените да бидат реални,
За крај каде има УСБ меморија модел takeMS mini од 16Gb.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Ај некој да ми каже дали во петок, 9септември ке работи завод за вработување и социјално, или споија празников и викенд.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
[quote="arheolog, post: 4387888"]Ај некој да ми каже дали во петок, 9септември ке работи завод за вработување и социјално, или споија празников и викенд.[/quote]

Ке се работи нормално на 9 септември.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Да не знај некој кај да најдам тутун за наргиле??
влегуваш во чаршија ...од страната на Бит пазар...низ портата кај Зегин...одиш едно 50 метри...од десна страна има продавница за бела техника и нешто Донер Кинг или некој таков ресторан...одма тука има една мала златара....има филигран во излог и се за наргиле...или од детски театарски ценатар према битпазар од лева страна

nargile.JPG

--- надополнето: Sep 7, 2011 11:52 AM ---
Имам повеќе прашања.
Прво ме интересира каде може да се најди добар технички молив како овие
pentel graphgear 1000
pentel sharp 205
staedtler 925.
Друго ми треба квалитетен ранец за лаптоп па каде би можело да се најди ама цените да бидат реални,
За крај каде има УСБ меморија модел takeMS mini од 16Gb.
[

Ако си од Скопје...спроти Апче имаш Штедлер книжара има добар избор, за ранец Анхоч, а за такво УСБ Емимедиа
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Download на македонски рап? (легијата/саф/стр2/чиста околина)
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Имам повеќе прашања.
Прво ме интересира каде може да се најди добар технички молив како овие
pentel graphgear 1000
pentel sharp 205
staedtler 925.
Друго ми треба квалитетен ранец за лаптоп па каде би можело да се најди ама цените да бидат реални,
За крај каде има УСБ меморија модел takeMS mini од 16Gb.
Za molivive vidi vo Office plus, mislam deka imaat prodavnica vo ramstor ama ne sum sigurna eve ti link od niv
http://www.officeplus.mk/ , tamu mozes da najdes i dobri ranci za laptopi ama za cenite neznam kolku se ralni, vo AMC vo soravija imas dobri ranci so dobri ceni, a za tocno ova usb isto taka pobaraj vo AMC ili odi vo emi media( Odma posle sobranie imaat prodavnica).
--- надополнето: Sep 7, 2011 1:51 PM ---
Ај некој да ми каже дали во петок, 9септември ке работи завод за вработување и социјално, или споија празников и викенд.
Mislam deka ke rabotat, posto nikoj ne spoil a pogolem broj i na 8 ke rabotat. Za da ti bide posigurno javi se direktno tamu i prasaj, posto kaj nas nikogas ne se znae.
--- надополнето: Sep 7, 2011 1:52 PM ---
Каде можам да најдам слушалки (мали за во уво), ама квалитетни (Pioneer/sennheiser/sony...), значи не од пазар.
Каде има некаде избор?
Vo amc, emimedia i skoro site prodavnici so kompjuterska oprema.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
при промена на презиме на девојка при брак, дали и колку важи стариот пасош со старото презиме?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Mislam deka ke rabotat, posto nikoj ne spoil a pogolem broj i na 8 ke rabotat. Za da ti bide posigurno javi se direktno tamu i prasaj, posto kaj nas nikogas ne se znae.

100% работат. Информација од прва рака. Во петок завод за вработување ќе работи!!
 
R

Rock me Amadeus

Гостин
Kako da go isklucam parnoto?: Kaj da pojdam,sto da napravam? Sakam sega,ovoj mesec,pa da si staam panelki. Ova 2000 den sekoj mesec da plakam e zeznata rabota. Daj neka pise nekoj.Fala
--- надополнето: Sep 8, 2011 9:22 AM ---
Абе сакам постер да принтам што значи дека хартијата нема да е ептен квалитетна-тврда. Тоа метар на 50 цм грубо го кажав. Може да е и 60 на 40. Бтв кај принтаат освен тоа погоре што ми пишаа? Некаде во Центар :)
moguce e i vo shtedler knizarata pozadi arhitektonski-kaj apce ulicata. vidi,prasaj,printaat sve i svasta tamu
--- надополнето: Sep 8, 2011 9:23 AM ---
t,e CORAPARA,DO shtedler knizara. Valjda taka bese imeto...:) ke ja najdes.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom