Фан Клуб: Италија

Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
Со Касано и Роси Италија е каде каде по опасна него со Балотели и Пацини...Балотели незнам зошто го зимат кога знаат каков е неговиот темперамент и што се има направено досега... следната верувам ќе го нема :)
не е се до темпераментот и што има направено, едноставно сеуште не е на фудбалското ниво на касано и роси кои што се моментално најдобри во репрезентацијата
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Prandelli zakon.Ni Lippi,ni Donadoni,ni neznam si koj da bese nemase vaka dobro da gi podredi.Bravo
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.627
Поени од реакции
7.266
Балотели беше изгубен, побрзо Пароло од ЧЕзена ќе го клам отколку него, ама за да биди поинтересно, Балотели барем го гледавме, а Пацини како да не постоеше на терен.
Пацини не е играч што учествува во креирањето на акција, тој чека и ја завршува ала Изнаги од 3 шанси 2 гола може да даде а ќе го нема нигде цела утакмица.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.627
Поени од реакции
7.266
Италија - Словенија 1:0 стрелец Пацини во 85 мин, многу подобра игра на Италија во второто полувреме, а исто така се надевам дека и Прандели увиде дека во напад треба да игра со некој од Балотели или Пацини бидејќи Роси не се снаоѓа на таа позиција истурен напаѓач,мал и неможе да добие воздушен дуел со противничките стопери. :icon_mrgr:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Монтоливо и Пирло се натпреваруваа кој повеќе ќе упати неупотребливи балон топки. : D Многу топки се трошат на нафрлување што не е ни чудно за таква средина ама треба повеќе да се вработува Маркизо кој трчи и се труди да покрие поголем дел од теренот, за напаѓачите напред Балотели точно се вклопува во таа стратегија каде што треба да добие воздушни дуели впрочем тогаш и падна голот кога влезе Балотели во игра и му помогна на Пацини да ја собере нафрлената топката која едноставно мораше да влезе после толку испуштени. За нијанса беа подобар противник а општо заслужено се на прва позиција.

и мислам дека овака би било многу поефикасно

----------------------------- Буфон ----------------------------------

Касани -------- Ранокија ----- Киелини ------- Балзарети

-------------------- Пирло -------- Де Роси --------------------

---------- Касано --------------------------- Маркизио --------

----------------- Пацини ------------ Балотели --------------

и не знам што се замислува што не го повикува Абате кој плаче за тие уфрлувања од втор план кога во средина се е затворено кои Касани скоро сите до една ги поеба
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.627
Поени од реакции
7.266
Искрено мене Касани не ми се свиѓа како изигра денес, мислам дека Маџо би се снашол добро, инаку добра е формацијата ми се свиѓа, Монтоливо беше дупка утакмицава, Пурло беше добар добри топки делеше. Прво ако не се лажам ми наликуваше на формација 4-3-1-2.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.900
Поени од реакции
8.758
100 шанси промаши човекот :)
Ти остај тоа што промашил, гледај како изигра во средина, ти така ли ги цениш играчите како го изиграле натпреварот ? па Де Роси играше како деструктивец, а имаше повеќе шанси од Роси и Касано заедно, башка тоа што трчаше како коњ напред назад цела утакмица, сега јбг промашил, не е напаѓач, ама затоа му беше сервирал една Роси кој иако напаѓач не погоди :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Де бе, се заебавам, не оставив џабе :) на крајот.
Иначе Италијанциве гзларски тепаа во 85, иако беа подобри цела утакмица.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
Искрено мене Касани не ми се свиѓа како изигра денес, мислам дека Маџо би се снашол добро, инаку добра е формацијата ми се свиѓа, Монтоливо беше дупка утакмицава, Пурло беше добар добри топки делеше. Прво ако не се лажам ми наликуваше на формација 4-3-1-2.
јас мислам дека абате би бил најдобра опција ја за десен бек :X3:
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.627
Поени од реакции
7.266
Де бе, се заебавам, не оставив џабе :) на крајот.
Иначе Италијанциве гзларски тепаа во 85, иако беа подобри цела утакмица.
Jбг одсекогаш играле така не е ова прв пат, него на Европското што иде мислам дека далеку можат да стигнат.
--- надополнето: Sep 6, 2011 10:19 PM ---
јас мислам дека абате би бил најдобра опција ја за десен бек :X3:
Тоа си е твое мислење гледајќи ја изминатата сезона во Италија според мене најдобари десни бекови беа Исла од удинезе и Маџо. :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
Jбг одсекогаш играле така не е ова прв пат, него на Европското што иде мислам дека далеку можат да стигнат.
--- надополнето: Sep 6, 2011 10:19 PM ---

Тоа си е твое мислење гледајќи ја изминатата сезона во Италија според мене најдобари десни бекови беа Исла од удинезе и Маџо. :D
во голема заблуда си, али јебига толку си гледал :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom