СЛАВЕЊЕ ПО ПОБЕДАТА НАД ГРЦИЈА

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
Па зашо се будали он на првенствово?
Инаку не би успеал во НБА, слаб шутер е и многу е низок.
И Рондо е слаб шутер, далеку послаб и од него, слободни едвај гаѓа, има предиспозиции да игра таму, фантастичен е, сериозен сум, со овој став сум уште кога играше симултанка со В.Британија.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
хаха еуфорија за поразот на гејците ах тој комплекс .....................
 
Член од
30 август 2011
Мислења
87
Поени од реакции
41
Грчката национална телевизија повторно го избриша името МАКЕДОНИЈА на преносот. МАКЕДОНЦИТЕ го избришаа литванскиот паркет со нивните играчи!
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.129
Па зашо се будали он на првенствово?
Инаку не би успеал во НБА, слаб шутер е и многу е низок.
Можеби не би успеал како стартер ама како шести чивек на тимот би успеал 100попсто.
Земетего за пример Нејт Робинсон.Висок е 1.73 солиден шутер и додека беше во Никси и Селтикси добиваше две четвртини(некогаш и стартуваше). Инаку стилот им е доста сличен.Робинсон е мајстор за влезови и забивања(добро сега Бо незабива како него ама и немуе толку потребно) и има добар шут.Вечерва и Бо одлично шутираше како од игра така и од линијата за слободни
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
246
Поени од реакции
296
Во Куманово плоштадот е преполн со луѓе,а улиците се полни со автомобили со македонски знамиња.Имаше и голем огномет.
Победа чиста како солза.Браво за кошаркарите што направија Грција никогаш да не не заборави.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Јас не можев да гледам зошто сум во Грција, ама од моментот на победата до сега мноооогу им се курчам и ги нервирам! :)

ПОМИНЕТЕ СИ УБАВО И ЗА МЕНЕ ВИКАЈТЕ И СЛАВЕТЕ.... ЈАС ЌЕ МАЧАМ ГРЧИШТА ВЕЧЕРВА :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Јас не можев да гледам зошто сум во Грција, ама од моментот на победата до сега мноооогу им се курчам и ги нервирам! :)

ПОМИНЕТЕ СИ УБАВО И ЗА МЕНЕ ВИКАЈТЕ И СЛАВЕТЕ.... ЈАС ЌЕ МАЧАМ ГРЧИШТА ВЕЧЕРВА :)
Пази дан ти здиплат некој бубрег и поздрав.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.129
И Рондо е слаб шутер, далеку послаб и од него, слободни едвај гаѓа, има предиспозиции да игра таму, фантастичен е, сериозен сум, со овој став сум уште кога играше симултанка со В.Британија.
Добра споредба, само Бо ке мора да учи асистенции и одбрана.Инаку мене на Робинсон ми Личи повеќе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom