Економски факултет (reloaded)

Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Проф ми рече Кредити + други 2 теми(знам кои се), ама не знам за кои кредити мислел.

Оваа задача ја иамв на испит. Од која тема е? Потрошувачки кредит или долгорочни.....
Од Амортизација на кредити е таа задача... сигурно на таа тема мислел. :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Мислам дека разбрав, ама сепак... ова значи дека на испит можеш 10-ка да извлечеш? Значи за на испит не играат улога поени од присутност, домашни и такви работи? :)
Да-не играат улога, заборавив да го потенцирам тоа...Така е и за основи на маркетинг на пример.Извадив 9-ка со две недели учење отприлика а не одев на предавања и не се замарав со презентации и слични (за мене) глупости...Во ред е интерактивноста на предавања, поставувањето прашања и водење дискусии, ама ние студентите да застанеме пред другите колеги и да презентираме лекции (а повеќето, искуството покажува дека читаат или се потсетуваат) ми е многу бессмислено.
Значи да повторам, така беше за тие два предмети...ама сега можеби е променето.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Има уште едно мало ливче со положени, околу десетина души.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
322
Поени од реакции
446
Kolegi ima li nekoj sto zemal ocenka Transport Spedicija i Osiguruvanje,ako ima neka pise koga zemal i kaj ja nasol profesorkata,idam 10 pati u priemno vreme i nikako da ja najdam
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Уписи за четврта година знае некој кога се, за да не акам до факултет? Треба да го упишам заостанатиот предмет на колегава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom