Љубов / Заљубеност

Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Jas sum za sakanje iskreno,cesno i samo ednas vo zivotot sakav i ke go sakam :)
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
jas se stavam sebe si vo onaa grupa na luge koi ednas vistinski i iskreno sakaat.samo ednas imam sakano vistinski t.e. samo ednas u zivot sum sakala nekoj na bilo koj nacin.no mislam deka mozes da sakas nekoj t.e. da osekas ljubov kon nego,a mozes da skakas potoa i drugi no ne na onoj nacin na koj sto si go skala prviot.kako vikaat:vistinskata ljubov nikogas ne se zaborava,A NITU PAK PREBOLUVA!!!
јас мислам дека си во право дека само еднаш може да се сака вистински, но мислам дека малце е рано до 20год да засакаш вистински. Има разлика од прва љубов и вистинска љубов. До 20години ако ти поминала вистинската љубов и ако никого повеќе нема да го сакаш... тешко тебе
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
нема врска дека еднаш сакаш... се додека ме сакаат и ја ке ги сакам а времето ке си покаже само после ..
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
заљубена сум до коска....лек???
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Човек може да сака толку пати,колку што ке си дозволи себеси да биде сакан,толку пати колку што ке си го отвори срцето...велат дека само еднаш можеш да сакаш,тврдат,докажуваат..јас лично не се согласувам со тоа. Секоја љубов е нова на поинаков начин,секоја е јака,силна,секоја љубов оплеменува,во секоја љубов можеш да бидеш среќен..било прва или трета..првата љубов е нешто што речиси никогаш не трае вечно,но нашето срце е создадено за да сака некого,и покрај тоа што веќе еднаш некој не повредил,или врската пукнала,со тек на време раните оздравуваат,човек е спремен одново и уште појако да љуби!
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
ако си го згрешила чоекот... време, ако не потруди се твојата љубов да биде возвратена :)
не е до чокот до мене е, а ја и онака сум си комплицирана личност...сеа моеш да замислиш... :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom