Како до најјаките девојки?

Член од
15 јуни 2011
Мислења
62
Поени од реакции
14
Кажано, со зборот на народот како до девојки со 4 стана, 3 куќи со 2 базенти и еден џип.
Пепе имаше добра фраза за ова, црвениот кабел во црвениот штекер, зелениот кабел во зелениот штекер, плавиот кабел во плавиот штекер
Epa vo toj slucaj smetam deka nema mnogu mesto za diskusii jas ne sum taa so 4 stana itn ali znam devojki koi imat i tie bez isklucoci imaat i takvi deckovci mislam vo ista finansiska sostojba kako niv pa potesko da dojde do niv eden normalen decko so skromni finansii toa e realnosta
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Epa vo toj slucaj smetam deka nema mnogu mesto za diskusii jas ne sum taa so 4 stana itn ali znam devojki koi imat i tie bez isklucoci imaat i takvi deckovci mislam vo ista finansiska sostojba kako niv pa potesko da dojde do niv eden normalen decko so skromni finansii toa e realnosta
јас имам куќа, гоолем двор и во него работилница, штала, бавча и овоштарник со околу 30 родни дрва сливи, круши, дунка, вишна цреши, како и лчозница со грозје од сорта прокупец...кокошинец и надворешно ВЦ. На 10-15 минути од куќата во прекрасна природа имам и неколку ниви се на се 8 погони земја, нешо е со луцерка, пченка, компири... Порано држев и овци али повеќе не, имам 3 крави еден вол држам обавезно и 3-4 прасиња и кокошки. Поседувам фијат 1300 со уграден атестиран плин а од механизација имам трактор фергусон со плуг, тањирача и дрљача.

Значи имотно сосема одговарам со некоја нееста со 4 стана.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
јас имам куќа, гоолем двор и во него работилница, штала, бавча и овоштарник со околу 30 родни дрва сливи, круши, дунка, вишна цреши, како и лчозница со грозје од сорта прокупец...кокошинец и надворешно ВЦ. На 10-15 минути од куќата во прекрасна природа имам и неколку ниви се на се 8 погони земја, нешо е со луцерка, пченка, компири... Порано држев и овци али повеќе не, имам 3 крави еден вол држам обавезно и 3-4 прасиња и кокошки. Поседувам фијат 1300 со уграден атестиран плин а од механизација имам трактор фергусон со плуг, тањирача и дрљача.

Значи имотно сосема одговарам со некоја нееста со 4 стана.
Одговараш само со за невеста со груби раце (да те грабни кичма да ти скрши), тие што ги наведов сите имаат мазни и нежни раце небаре со млеко секој саат ги мијат
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Одговараш само со за невеста со груби раце (да те грабни кичма да ти скрши), тие што ги наведов сите имаат мазни и нежни раце небаре со млеко секој саат ги мијат
ти имаш груби раце?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Не мене не ме бива за земјоделска работа, тоа уште од мал ми го имаат кажано, за тоа учев и завршив факултет и работам канцелариска работа :)
Ќе ти созидам канцеларија, има место - голем двор
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
не ме избрзувај сега пак и ти... прво да се запознаме нек се родат емоции па ќе видиме....
Јас знам дека ти не прибираш, ама јас прво нешто што барам е да биде женско, знаеш пуста конзевативност, а и башка мора да знам на што сум на почетокот.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Ја го земам стокецот на тато..ставам плин за 300 ки..( го намалија 33 денари е)..и пичам низ град,со десна ракаго држам воланот и шалтам брзини,а левата ми е на џам.И така кружам доека не исшмекам некоја па да ја качам..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Не мене не ме бива за земјоделска работа, тоа уште од мал ми го имаат кажано, за тоа учев и завршив факултет и работам канцелариска работа :)
ти барај си во меѓувреме, мене не ми смета
 
R

Roten 96

Гостин
нема што многу филозофирање...доче цица на колица кад тад.. :D
--- надополнето: Aug 30, 2011 7:55 PM ---
што ке ја бркам јас сака не сака...ауфилазен
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
најјаки велите?
ако оваа се смета за „јака“ - не е ни чудно што нема дечко :pos:

Таа вели дека по којзнае кој пат и се потврдило правилото дека мажите се плашат од убави и успешни жени. Затоа таа по враќањето од Грција реши посериозно да и се посвети на љубовта и конечно да најде дечко по мерка:eek::eek:

http://www.vest.com.mk/?ItemID=DA9B5BFDBFAB8649AEAAFDA28FBB9FDA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom