Економски факултет (reloaded)

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Океј, ве читам страници уназад како се буните што имате 4 задолжителни предмети во еден семестар и морам да прашам, аман стварно е до толку тешко?? Даа знам уште не сум почната, од 15ти ќе видам што ме чека, ама гледам се буните за 4 предмети..А што да речат другиве факултети кај што има и по 5-6 (ај да не претерам со 7) предмети во семестар?? Се навраќам уште еднаш на прашањето: Стварно е толку многу тешко? :eek:
(Немој да ме плашите сега уште непочната аман :\ )
Не е тешко не ги слушај нека не те лажат :)
Ако си учиш на време лесно е и се се положува, а за потешкото тука сме ние поискусните да помагаме, само ако не досадувате премногу со прашања :pos:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Јас морам да прашам нешто...Што кога бројот на сите кредити од сите години ти е помал од 240-минимумот за дипломирање? Јас пред малку пресметав, сите задолжителни заедно со изборните вкупно ми носат 234 кредити...А бидејќи сега треба да презапишам некој предмет не можам два изборни да земам (ако тоа е дозволено).
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.752
Поени од реакции
1.501
Јас морам да прашам нешто...Што кога бројот на сите кредити од сите години ти е помал од 240-минимумот за дипломирање? Јас пред малку пресметав, сите задолжителни заедно со изборните вкупно ми носат 234 кредити...А бидејќи сега треба да презапишам некој предмет не можам два изборни да земам (ако тоа е дозволено).
Како мислиш имаш помалку ? Значи ако веќе презапшуваш предмет или предмети најважно е во тој семестар да не ти надминува збирот на кредити 35 односно можеби ќе можеш да си ги пишеш сите ако ги натокмиш кредитите или ќе си пишеш уште една година плус за тие што нем,а да ги ислушаш
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Како мислиш имаш помалку ? Значи ако веќе презапшуваш предмет или предмети најважно е во тој семестар да не ти надминува збирот на кредити 35 односно можеби ќе можеш да си ги пишеш сите ако ги натокмиш кредитите или ќе си пишеш уште една година плус за тие што нем,а да ги ислушаш
Имам просек за до 40 кредити да запишам...Па ако се точни кредитите на веб страната, како што броев-помалку од 240 имам...
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.752
Поени од реакции
1.501
Имам просек за до 40 кредити да запишам...Па ако се точни кредитите на веб страната, како што броев-помалку од 240 имам...
Да и јас сега баш сметав според странава немам 240 хаха значи јас мислам вака дека до 3 година треба да ги сметаш според водичот кој ни го дадоа зш тогаш имаше некој со поќе кредити од сега така испаѓат
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Кога ќе прочитам како се жалите за четири предмети во семестар, се присетувам на мојот трет семестар. Имав и основи на менаџмент, основи на маркетинг, дигитална економија и финансиски менаџмент - се на се едно убаво купче од скоро две илјади страници материјал.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Има ли тука некој паметен што ги препишал задачите математика од испитот сега во август? :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Кога ќе прочитам како се жалите за четири предмети во семестар, се присетувам на мојот трет семестар. Имав и основи на менаџмент, основи на маркетинг, дигитална економија и финансиски менаџмент - се на се едно убаво купче од скоро две илјади страници материјал.
Е убаво што се јави. :)
Ај ако не те мрзи кажи нешто повеќе за предметиве, што треба да се учи, дали треба да одиме на предавања, какви се професорите...
И се мислам еден од овие воопшто да не го учам и да го оставам за во Јануари, па ти си ги веќе поминал и што мислиш, дали и кој предмет да го оставам за во Јануари?

Фала однапред. :D
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
ima nekoj sto polaga MIS utre? tocno e vremeto na stranata na faks??? aj ako znae nekoj neka pise od golema pomos bi mi bil pozzz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom