Романтика и романтични гестови

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Прашање до машките - каков романтичен гест од девојката би ви бил по мерка?
Машките за разлика од женските често не се чувствуваат многу пријатно кога женското им поклонува нешто , а они немаат што да возвратат , така да поклони не доаѓаат во предвид. Романтична атмосвера во домот слично како што објасни Корун би било одлично.
Исто така романтичен појадок (ручек , вечера) should do the trick. Тоа би требало да изгледа нешто како : Маса , свеќи ,ливчиња од рози на подот (или Орхидеи по желба) , да нема ништо класично за јадење, туку едноставно - шампањ(или бело вино) и јагоди со чоколаден прелив (или шлаг) ... После тоа се знае што следи , меѓусебно хранење , бакнежи па чекор по чекор во кревет...

Тоа би било што би му се допаднало на машко од мој калибар.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
abe jas nekako sum navlezen vo romantikive po filmovi so se desavaat. i tolku mnogu se trudam da vnesam nekoj filmski moment so na kraj nikako da mi uspee. i zatoa izbegavam da napravam romantika. a baska neznam da gotvam :icon_conf
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Романтични вечери

Дали сакате романтични вечери?
Дома или некое друго место?
Каква храна и алкохол преферирате на нив и дали храната треба да биде направена од трето лице?
Дали сметате дека треба да ги има и без некој посебен повод?
Да бидат со или без свеќи, ако со тогаш дали повеќе?
и слично
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Да ги сакам ама не ги практикувам многу често.Повеќето се случувале само за посебни прилики иако имало и такви кои испаднале и непланирано :)
Се трудам за тие вечери јас да подготвам нешто за јадење (не ми е некако филингот да купувам готова храна за такви прилики),за пиење обавезно бело вино или во најдобар случај шампањско.
Убава работа се романтичните вечери,интимни моменти резервирани само за мене и за него,ама кај нас не се случуваат многу често од едноставна причина што и двајцата не сме баш некои романтичари и ги остваруваме само тогаш кога ќе има повод за тоа.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
не сум направила романтична вечера дома не ми оди баш тоа а сум била на вечера у ресторан која би ја нарекла вооедно и романтична но не и многу интимна :toe: штознам а ако парнерот ми направи една таква вечера би била многу збунета ..
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Обожавам романтика, обожавам да приредувам романтични гестови за партнерката... Настан, зачинет со малку желба, фантазија и љубов, преку кој може да и' дадам до знаење на необичен/иновативен начин што мислам за неа и како ја доживувам, колку ми значи... И да, сум ги направил и сите оние стандардни романтични гестови (постели од цвеќиња, романтични вечери, подарување цвет, нејзиното име напишано со чоколадни бонбончиња и слично...), но многупати сум знаел и да приредам нешто навистина несекојдневно, што барем засега се прикажало како полн погодок. Едноставно, фактот што сум со личноста која ја сакам е доволен да направи да сакам да ги правам тие нешта, да ги правам од срце и да знам дека се успешни во истиот момент кога ќе ја видам искрената насмевка на ликот на партнерката, нејзиниот весел крик... И во такви моменти не ми треба ништо повеќе за да ме исполни, уживам во моментот со неа.:smir:
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Вака ко прво ако можете да дадете некои романтични предлози сакам на мојата девојка да и направам преубава вечер да си помине се надевам дека ќе ми дадете некои супер идеи имам јас некои идеи се надевам дека ќе видам уште некои поубави :LOL:

Дадете некои ваши предлози кои на вас ви ги направиле и ви се допаднеле премногу

и интересни случки споделете во врска со романтични вечери нормално ако има :P
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Вака ко прво ако можете да дадете некои романтични предлози сакам на мојата девојка да и направам преубава вечер да си помине се надевам дека ќе ми дадете некои супер идеи имам јас некои идеи се надевам дека ќе видам уште некои поубави :LOL:

Дадете некои ваши предлози кои на вас ви ги направиле и ви се допаднеле премногу

и интересни случки споделете во врска со романтични вечери нормално ако има :P
кажи шо идеи имаш за почеток па може ке се надоврземе на нив.
еве ти од мене предлог
1. однеси ја на некое тивко местро на вечера каде што нема баш многу и многу народ
 
L

.Lost Angel.

Гостин
кажи шо идеи имаш за почеток па може ке се надоврземе на нив.
еве ти од мене предлог
1. однеси ја на некое тивко местро на вечера каде што нема баш многу и многу народ
И таа идеја ја имав да ја однесам во некој фин ресторан или пак дома да направам сам вечера нешто да има со свеќи а нормално на ливчиња од рози и со свечи наоколу и бидејќи сака мечиња едно мече омиленото нејзино да го има на креветот во некои такви работи ужива:P
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
You can get her at the selfmade dinner. Don`t need candles, roses... може само музика некоја прикладна.

За да приредиш романтики, треба најпрво да ја познаваш цурата добро. Значи да знаеш кога романтиката за неа преоѓа у кич а коа е потребна. Моеш да пишуеш песни колку сакаш, if she doesn`t dig that.... well знаеш.
Ние можеме да ти кажеме многу совети тука шо како ама не е тоа права ствар. А ако уште веднаш се праиш на романтик на прв састанак, голем ризик брат. Моеш да наебеш, да те одјебе и у најтежок случај, да те исмева и презира во друштво. Затоа остај романтики ако не се познавате доволно.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Вака ко прво ако можете да дадете некои романтични предлози сакам на мојата девојка да и направам преубава вечер да си помине се надевам дека ќе ми дадете некои супер идеи имам јас некои идеи се надевам дека ќе видам уште некои поубави :LOL:
Епа не оди ти со неа тогаш.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
3 години сме во врска сум направил доста романтики али сакам да сменам малце
 

Kajgana Shop

На врв Bottom