Не сврши во мене, а останав бремена!

Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Zdravo devojki vie poiskusnite....imam mnogu pati slusnato od prijatelki koi se omazile da kazat"Ne svrshi vo mene"ama ostanav bremena.....me interesira dali e ova mozno ,kolku e mozno,i dali megu devojkive na forumov ima takov sluchaj.....jas i decko mi 3 i pol godini imame seks i nitu ednas ne stavil kondom,i nisto ne se slucilo zatoa me interesira vashe mislenje i normalno ako ovde ima nekoj takov slucha
Vi blagodaram :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Види, не се баш мали шансите да забремениш доколку партнерот сврши па после 15 минути да имате повторно незаштитен секс.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Momci ochekuvam odgovor od devojki koi znaat za nesto vakvo ili samite pominale niz toa
fala vi
--- надополнето: Aug 23, 2011 5:19 PM ---
Види, не се баш мали шансите да забремениш доколку партнерот сврши па после 15 минути да имате повторно незаштитен секс.
ee toa me interesirashe tnx :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Хах, а демек ние уште имаме 12 години и немам појма од вакви работи? :)

Извини но сите вие знаете кои ви се плодни денови а кои не и кога е најголема шансата да забремените.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
Хах, а демек ние уште имаме 12 години и немам појма од вакви работи? :)

Извини но сите вие знаете кои ви се плодни денови а кои не и кога е најголема шансата да забремените.
znam jas ubavo koga mi se plodni denovi,no me interesirashe ova.....nekako ne mozev da veruvam koga ke recea ne svrhi vo mene i ete ostanav bremena
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Има ваков случај и ја сум сведок на мој близок роднина.Тоа е случај 1 во 1000.
Еве како доага до тоа(треба да си ептен баксуз).
Како што женските за време на сексот го лачат оној хормонот со кој се влажнат,така и ние машките лачиме меѓутоа многу малце и без помош на женското тоа би било секс на суво зашто ептен е малце кај нас.
Епа од тоа малце што се лачи од нас преку тоа може да остане девојката бремена,како што реков треба да си малер и да си 1 во 1000 за нешто такво.
Ова го кажувам и вистина е зашто сум сведок.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Само што кажав дека сум сведок незнам зашто не веруваш.
Распрашај се малце повеќе и ќе видиш дека ќе ти потврдат и стручни лица.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нема неплодни денови кај жена. Сите денови се плодни, кој помалку кој повеќе. А и во предсемената течност има сперматозоиди, така да тоа не сврши а трудна сум паѓа во вода.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Да можеш да забремениш во слуај кога при првата рунда мајсторот сврши надвор и одма после прави втора рунда а не се измие и не уринира(урината им ебе матер на сперматозоидите).Значи од првата рунда остануват сперматозоиди во каналот и при втора рунда кога ке дојде до подмачкување односно кога ке почне да се лачи предсемената течност таа во себе содржи сперматозоиди спремни да оплодат кој се собрани каналот кој останале од првата ејакулација.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ова веќе со предсемената течност почнува да ме плаши. А како тоа најчесто им се случува на луѓе у брак а?
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Нема неплодни денови кај жена. Сите денови се плодни, кој помалку кој повеќе. А и во предсемената течност има сперматозоиди, така да тоа не сврши а трудна сум паѓа во вода.
Епа со оглед на тоа дека и во предсемената течност има сперматозоиди, тука најверојатно се мисли на случај каде двајцата имале незаштитен сексуален однос, мажот не ејакулирал внатре, ама жената затруднела од сперматозидите во предсемената течност.Колкави се шансите ова да се случи не знам, тоа нека каже некое стручно лице.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Ако така лесно се забременуваше од предсемната течност сите ке имаа по 17 деца.Никој не вика дека не може значи еве пример кој најмногу се сретнува е примерот кој го пишав погоре значи од невнимание при втора партија.А шансите од прв пат да се фати предсемената течност се екстремно мали .Значи не се препорачува ова како заштита од секс(мислам на тоа иде иде тргни се).
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Ако така лесно се забременуваше од предсемната течност сите ке имаа по 17 деца.Никој не вика дека не може значи еве пример кој најмногу се сретнува е примерот кој го пишав погоре значи од невнимание при втора партија.А шансите од прв пат да се фати предсемената течност се екстремно мали .Значи не се препорачува ова како заштита од секс(мислам на тоа иде иде тргни се).
Како што кажав треба да си голем малер и баксуз за да остане бремена од тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom