Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Не е многу скапо. Ко за споредба ќе ти кажам дека формат на постер од помалите мене требаше да ми земат 40 денари.

Само да ти кажам дека сликата мора да ти биде многу висока резолуција. Од 8 мегапиксели па нагоре. За твоиве димензии може и поише.

Јас бев одма до ЈБТ во кулите во Дигипринт. Ќе се снајдеш сигурно.
околу 7 еур м2, зависно на каква хартија, може и поскапо да е ... инаку се бара барем 150 дпи да има сликата 1:1, не се рачуна во мегапиксели ...
--- надополнето: Aug 20, 2011 9:14 AM ---
Колку би ме коштало да испринтам слика/постер 100 цм на 50 (или 60) и кај има во Скопје?

п.с. Во боја да е.
околу 7 еур м2, зависно на каква хартија, може и поскапо да е ... инаку се бара барем 150 дпи да има сликата 1:1, не се рачуна во мегапиксели ...
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
околу 7 еур м2, зависно на каква хартија, може и поскапо да е ... инаку се бара барем 150 дпи да има сликата 1:1, не се рачуна во мегапиксели ...
Абе сакам постер да принтам што значи дека хартијата нема да е ептен квалитетна-тврда. Тоа метар на 50 цм грубо го кажав. Може да е и 60 на 40. Бтв кај принтаат освен тоа погоре што ми пишаа? Некаде во Центар :)
 
П

Паган-др

Гостин
околу 7 еур м2, зависно на каква хартија, може и поскапо да е ... инаку се бара барем 150 дпи да има сликата 1:1, не се рачуна во мегапиксели ...
--- надополнето: Aug 20, 2011 9:14 AM ---

околу 7 еур м2, зависно на каква хартија, може и поскапо да е ... инаку се бара барем 150 дпи да има сликата 1:1, не се рачуна во мегапиксели ...
Незнам, мене тој така ми кажа. Глеј над 8 мегапиксели да ти е сликата. Како ми кажаа така пренесувам. :)
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Абе сакам постер да принтам што значи дека хартијата нема да е ептен квалитетна-тврда. Тоа метар на 50 цм грубо го кажав. Може да е и 60 на 40. Бтв кај принтаат освен тоа погоре што ми пишаа? Некаде во Центар :)
без разлика на димензијата ... треба да е барем 150 дпи (точки на инч) кога е 1:1... може и помалку, ама нема да добиеш добар принт ... инаку има голема разлика метро на 50 со 60 на 40 ... принтаат во Полиестердеј, некаде позади Католичка ...
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
fossil fs415 часовник,каде можам да го најдам?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Сендвичара "Пепер" некаде во Дебар Маало, на Илинденска?
 
P

Patience

Гостин
Сендвичара "Пепер" некаде во Дебар Маало, на Илинденска?
Тоа е на Ленинова, поточно после Бастион и Деус, кога одиш во правец накај Парк.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Во кои продавници низ Скопје можам да најдам материјали за рачна изработка на накит? И нивна локација...
 
Член од
21 август 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали можам негде да најдам And1 продавница во Скопје?
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Каде да најдам во Скопје Македонско знаме 50cmx80cm
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Јас еднаш најдов анд1 патики во рибок продавница патикиве беа 1500 денари ама не ги зедово зошто касно ги видов :S И јас мислам дека сега нема нигде.
Од овој модел беа 1500 денари во Струмица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom