Помош, софтверски проблеми и совети

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Има ли некој правено udate на Bios. Сакам да знам дали е опасно и ако го направам какви бенифиции ке добијам. Инаку biosot ми е постар од три години
и не ти е толку стар биосот барем почекај до 5 години па потоа може да се апдејтува, процедурата се на се трае неколку секунди од прилика 30-на сек (у тоа време моли се да не снема струја :) ) некој биоси се флешуваат преку флопи некој дирекно преку windows, ама немаш потреба сега за сега барем не е толку стар 3 год, се друго што добиваш од тоа ти кажа Mr.InF3ction
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
А ко ке ги спуштам од youtube сите исто ги спуштам и некои влегват некои не
Можи ко ќе се спуштат одма да се во тој формат ?
Сега пробав неможи во .avi
Видеа се тие не се песни!!!
Па .avi е за видеа....прво пробај конвертирај ги во .avi...и која верзија на nero имаш?
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Па .avi е за видеа....прво пробај конвертирај ги во .avi...и која верзија на nero имаш?
Nero 7 мислам
Ама пробвам за во ави нејќи проблем вади нешто
А оти другите видеа фаќат а некои прат проблеми?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.594
Поени од реакции
2.207
Дали е нормално кога ке го уклучам компјутерон да не бипка(знете оној препознатлив звук "бип" кој ви кажува дека се е во ред со компонентите)Пробав со Aida 64 да видам дали има некое оштетување на компонентите но сите беа во ред.Може ли некој да ми каже како да го најдам проблемот ако воопшто го има?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Nero 7 мислам
Ама пробвам за во ави нејќи проблем вади нешто
А оти другите видеа фаќат а некои прат проблеми?
Па не знам пр може да е .avi или друг фајл но за да го пушти ќе ти требаaт некои кодеци затоа што е компресиран..(како и да е зборот на македонски) :D
Ако ги прима некои видеа ..а некои не значи Nero не ги подржува тие формати...затоа симни понова верзија на неро пр 10. и некој конвертер за да ги конвертираш видеата ..
--- надополнето: Aug 11, 2011 11:08 PM ---
Дали е нормално кога ке го уклучам компјутерон да не бипка(знете оној препознатлив звук "бип" кој ви кажува дека се е во ред со компонентите)Пробав со Aida 64 да видам дали има некое оштетување на компонентите но сите беа во ред.Може ли некој да ми каже како да го најдам проблемот ако воопшто го има?
Нормално е. Ако не си го ставил тоа приклучокот Speakers на матичната нема да бипка. можеби грешам но како што се сеќавам има и опција на BIOS за тоа бипакњето..
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.594
Поени од реакции
2.207
Па не знам пр може да е .avi или друг фајл но за да го пушти ќе ти требаaт некои кодеци затоа што е компресиран..(како и да е зборот на македонски) :D
Ако ги прима некои видеа ..а некои не значи Nero не ги подржува тие формати...затоа симни понова верзија на неро пр 10. и некој конвертер за да ги конвертираш видеата ..
--- надополнето: Aug 11, 2011 11:08 PM ---

Нормално е. Ако не си го ставил тоа приклучокот Speakers на матичната нема да бипка. можеби грешам но како што се сеќавам има и опција на BIOS за тоа бипакњето..
Во компјутерот има специјално звучниче за таа намена(нема врска со:Ако не си го ставил тоа приклучокот Speakers на матичната нема да бипка) или ако со некоја програма ја следиш температурата но компјутерот и таа го надмине лимитот тоа се уклучува.А сетинзите ви биосот ми се по дифолд
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Во компјутерот има специјално звучниче за таа намена(нема врска со:Ако не си го ставил тоа приклучокот Speakers на матичната нема да бипка) или ако со некоја програма ја следиш температурата но компјутерот и таа го надмине лимитот тоа се уклучува.А сетинзите ви биосот ми се по дифолд
Па да тоа на куќиштето што е. Зборувам за ова :

Ако ова (кабелчето Speakers) не е укчучен на матичната плоча нема да бипка компјутерот.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дали е нормално кога ке го уклучам компјутерон да не бипка(знете оној препознатлив звук "бип" кој ви кажува дека се е во ред со компонентите)Пробав со Aida 64 да видам дали има некое оштетување на компонентите но сите беа во ред.Може ли некој да ми каже како да го најдам проблемот ако воопшто го има?
Мојот компјутер кога ке го уклучам не титка бидејки таква ми е плочата ако почне кај мене да титка тогаш нешто не е во ред иначе на палење не бипка, со aida не се гледа дали има оштетување на компонети така да не се врзувај со таа програма ,ако имаш проблем со некој дел од компјутерот ке ти каже со појава на плави екрани и слично, за ако сакаш да провериш дали ти е добра графичка или рам и процесор симни ја програмата 3DMark и ке помине на некој тестови ако ги мине тестовите се е во ред ако не ги мине значи графичка нечини и слично
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Значи се сум напраил, Аваст антивириус чистев едно 3-4 пати и вели дека нема вируси само некој фајлови не може да ги скенира.
Дефрагменти, диск клинуп све сум напраил

Ај некој ако знае решение нека каже
еве слика:
http://img33.imageshack.us/img33/5273/unleduyn.jpg
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Значи ова lsass.exe не ми крева нон-стоп по 100%, оди оди компјутерот и од еднаш почнува да не мрда , исто така и кога играм кантер ми прави играм играм и од еднаш почне да не може да оде..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Значи ова lsass.exe не ми крева нон-стоп по 100%, оди оди компјутерот и од еднаш почнува да не мрда , исто така и кога играм кантер ми прави играм играм и од еднаш почне да не може да оде..
килни го
go to services - stop service
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Вирус е она. Треба да се исчисти. Очигледно Авастот не свршил работа.

Тој системскиот lsass ете го подолу на сликата и си е во ред.
 
Член од
8 јули 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Проба ли со претходниот пост што го пишав?
е ова бива значи ми среди све, фала најмногу брат =)
--- надополнето: Aug 12, 2011 10:29 AM ---
Вирус е она. Треба да се исчисти. Очигледно Авастот не свршил работа.

Тој системскиот lsass ете го подолу на сликата и си е во ред.
го среди ова програмчето, го избриша, некаде беше стаено во Стартуп и секогаш коа го пуштав компјутерот искачаше "Do You wan to patch your Steam" симнував посерени програми
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
ако имаш два процеси Isass.exe тогаш едниот е вирус, зошо едниот е пишан со Л другиот со И (i и l) така што големите букви им се исти и неможеш да распознаеш кој е кој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom