Помош, софтверски проблеми и совети

K

kalimer0

Гостин
Да ми кажи некој шо е работата шо неможам да клам некој видеа вцо nero vision ова го вади
пр.


Шо треба да се напрај ???
Види овде објаснето е со слики како се прави за .avi фајлови е но не би требало да претставува проблем и за mp4.
http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/272946
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.594
Поени од реакции
2.207
дај кажи како го напрај и шо кодекс?
Кодексот се вика vsfilter.2.39_nt треба лесно да го најдеш на гугл, тежи само 400 килобајти и се инсталира за 1 секунда.Овој кодекс ги прави фајловите како .sub i .srt читливи за виндоус медија плеерот и ке можеш да си гледаш филмови со превод.Ако имас некој проблем или неможеш да го најдеш кодексот пиши на П.П. или на форумов за подетално да ти објаснам.
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
Притисни Scroll на тастатурата.
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Види овде објаснето е со слики како се прави за .avi фајлови е но не би требало да претставува проблем и за mp4.
http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/272946
Ама неможам да ги калм пак фајлојте и така пак истото го појавува
А некои видеа се клават некои не, како на сликата погоре истото е за нив
Нив треба да му се напрај нешто?
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.594
Поени од реакции
2.207
Има ли некој правено udate на Bios. Сакам да знам дали е опасно и ако го направам какви бенифиции ке добијам. Инаку biosot ми е постар од три години
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Остави го БИОС-от не го задевај. Немаш баш некоја потреба од апдејтување . ;)
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8
ДА ДА токму тоа е во прашање,Бојан ,случајно го откријах со помош на еден сајт за туторијали со шот катове за ексел и таму го најдех е саа останува до га најдам и не шот като и таман ке е :),сепак фала за Бојан ке те имам во предвид за нареден проблем (y)
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Знај некој нешто за проблемот погоре ??
 
Член од
13 март 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,
Имам проблем со Multi-Card Reader...
Користам Windows 7 32bit. и кога ќе го приклучам читачот на картички во усб портот , доле ми се појавува иконка со известување дека виндовс не го препознава... значи појма неам што треба да се направи , па би ве замолил за помош... дали треба да се инсталираат некои драјвери и сл. ствари... ?!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.784
Поени од реакции
6.770
Спуштив музика од Замунда ама некои албуми се цели во еден ape фајл. Е сега знам дека со конвертор тоа се решава, се претвора во mp3 бла бла...прашањето е дали има некоја програма и дали воопшто е изведливо при конвертирањето да си ги најде песните и одделно да ги претвори во mp3 а не цел албум да ми биди во еден mp3 фајл?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.784
Поени од реакции
6.770
Здраво,
Имам проблем со Multi-Card Reader...
Користам Windows 7 32bit. и кога ќе го приклучам читачот на картички во усб портот , доле ми се појавува иконка со известување дека виндовс не го препознава... значи појма неам што треба да се направи , па би ве замолил за помош... дали треба да се инсталираат некои драјвери и сл. ствари... ?!
Uninstall на device-от и рестарт па после самото ќе се инсталира од windows-от и при првото приклучување на уредот ќе се инсталираат драјверите.
--- надополнето: Aug 11, 2011 9:37 PM ---
Да не мислиш на Windows Media Player ?
Од толку плеери тој го најде баш.. Стави си Gom Player и терај. :)
Арно му рече :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Има ли некој правено udate на Bios. Сакам да знам дали е опасно и ако го направам какви бенифиции ке добијам. Инаку biosot ми е постар од три години
Можеш да направиш UPDATE на биосот но ризично е. Некоја мала грешка може матичната да ти изгоре. А за бенефиции зависи од апдејтот..може пример да ти дава подобри перформанси, да подржува понови/постари процесори итн...пишува што е ново или поправено во секој апдејт за биос..исто така пишува дека ако изгоре матичната не одговара компанијата...т.е не важи гаранцијата :)
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Пробај конвертирај ги во .avi со некој конвертер.
А ко ке ги спуштам од youtube сите исто ги спуштам и некои влегват некои не
Можи ко ќе се спуштат одма да се во тој формат ?
Сега пробав неможи во .avi
Видеа се тие не се песни!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom