Mакедонските автомобили со нови евро таблички

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Сакаме таблички по европски терк епа ќе си платиме и европска цена. Која е логиката само не ми е јасно, старите да се 1500 а новите 4000? Ќе имаат ли и тие некој чип за идентификација внатре??:pos:
Ова исто ќе му дојде како "поефтинувањето" на зелениот картон. Btw во последно време приметив дека владеачката партија почна да се однесува како вистинска "десно" ориентирана партија, што до пред некое време не беше случај. Но сега почнаа да го применуваат она "удри по најсиромашните".
А што овци сме па и чип да има, за полесно да фрчат казни :tapp:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Само пари да се зема од народот :mad:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Си имам јас таблички пред пет месеци ги зедов, а за нови кога ќе ги сменат овие што се на бугарски на наши тогаш и јас. Ако почни некој да мрчи не ја регистрирам не ми треба осигурување, а за технички имам роднина автомеханичар.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
И треба да воведат custom таблици (пример 100е) :))

БТ ќе бидат гној...

 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Си имам јас таблички пред пет месеци ги зедов, а за нови кога ќе ги сменат овие што се на бугарски на наши тогаш и јас. Ако почни некој да мрчи не ја регистрирам не ми треба осигурување, а за технички имам роднина автомеханичар.
а ха, добро, ќе те праша некој тебе или пак мене..а да ти мрчи, нема, само ќе ти стегне една од неколку стотини евра па ќе му се думаш тогаЈ..
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
ФАЛА БОГУ, сега можам на мир да умрам. Леле колку сум среќен чекај да одам да му замесам една пита на Грујо, да касне малку, да се смири и он, после ова може милион терористи да амнестира.
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
ФАЛА БОГУ, сега можам на мир да умрам. Леле колку сум среќен чекај да одам да му замесам една пита на Грујо, да касне малку, да се смири и он, после ова може милион терористи да амнестира.
Ептен ќе го опуштиш ко еротска масажа да си му дал :ROFLMAO:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Леле не ми се верува луѓе.Ова пред некаде пред 6-7 месеци им го зборував на другариве мои.Зборевме за тоа што ново ќе и текне на владава за да се напуни со пари по споменициве и како ќе го издрпа народот по биометрискиве пасоши.јас им викам гледајте следно ќе биде воведување на нови таблици кои ќе бидат задолжителни.Знаете што ми се допаѓа кај оваа влада????Тоа што луѓето дефинитивно знаат математика....(y) 500.000 возила по 4000 денари.Уф уф уф.Ќе има за споменици.
П.с пошто во иднина ќе има наезда од споменици ќе барам еден споменик да ми стават во двор:pos::pos::pos:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Галебе.....дали знаеш истата комбинација да ја запишеш со број?
BT-0357-CC
тоа би била 460311ти автомобил регистриран во Битола.....
фактички не е можен
во моментов за Битола е BT-???-D?
тоа се некаде околу 80000 возила...
Гледам нанапред за многу време.Не е то нешто страшно.За да не менуваме таблици на секој 10-15 години,само кој мене ме слушат...
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
а ха, добро, ќе те праша некој тебе или пак мене..а да ти мрчи, нема, само ќе ти стегне една од неколку стотини евра па ќе му се думаш тогаЈ..
Исто како со овие со бугарските табли масовно не ги префрлија и џабе закани казни за одземање сето гола вода.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Најлесно ќе биде граѓанска непослушност! Сите вадиме таблиците на возилата и возиме без нив. Па Мирко Митревски нека стани од гробот и нека им плати 4000 денари за нова таблица.

Ама со оглед на македонштината што владее кај нас, ќе дојдиме до моментот дека 3-ца ќе возат без табли низ цела Македонија и ќе си платат казна по нормален ценовник.

Можат да направат некое олеснување, пример за возила што се континуирано регистрирани последните 3 години таблиците да се безпари или така нешто... од шо мака да плаќам таблици безвеза кога колата ја регистрирам континуирано последниве 7 години?

И за крај, шо ќе има во тие 4000-4500 денари? Да не ми дадат и услуга од екипата позади МТВ? Сегашните табли се 1200 денари, европските се 3 пати поскапи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom