Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
ги газиме бе, ги газиме!

планирам и да ја уплатам, ако има стварно толку голем коефициент :)

и не ми е јасно, аквалани изгледа ќе одел на позајмица во фиорентина...зошто милан не го земе на позајмица? :eek:
и таман зимото да го земе гансо
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Баерн имаа поинтезивни подготовки и повеќе натпревари изиграа, па затоа се такви односите. Башка и на домашен терен играат.

можна формации :

Milan (4-3-1-2): C Abbiati, I. Abate, A. Nesta, D. Bonera, T. Taiwo, G. Gattuso, M. Van Bommel, U. Emanuelson, KP Boateng, Z. Ibrahimovic, A. Cassano.

Bayern Monaco (4-2-3-1): M Neuer, Rafinha, D. Van Buyten, H. Badstuber, P. Lahm, B. Schweinsteiger, A. Tymoshchuk, A. Robben, T. Müller, D. Alaba, M. Gomez.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Не игра денес Боатенг, за жал, уште бил кондиционо неспремен. За ваша среќа Ван Бујтен ќе го замени. :( Инаку, нема да биде таков составот, како шо некој го постирал горе. Ме интересираше дали негде у МК ќе се пренесува, или тешко?
Дека у МКД брат, они едвај пренесуваат и овие што ни се Италијанско и Шпанско а не па друго... На ZDF имаш ако ја фаќаш...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Имате на спортклуб кој фаќа сега ја даваат и Барса директно.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
197
Поени од реакции
11
Тие што го следат натпреварот Барса-Интернационал пред неколку минути можеа да видат неколку мина од нашиве :D а помеѓу нив беа Јепес и Пато,така да се надевам во одбрана ќе биди Јепес наместо црепот :)
 

_Perdika_

Proud To Be Macedonian!!!
Член од
7 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
11
Може некој да даде линк од стрим, за тие што немаме Спортплус :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ибраааааа ама пас до Неста :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom