Сонови, толкување на сонови

Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Ајде и јас да си прашам доста одговарам на темава, во последно време многу реални сонови ијам, значи ептен како да ги проживувам, дури коа ќе се разбудам некоја тежина осеќам, случки и тоа се некој хорор сценарија, бркања тепање, хаос крвишта, што кој к ќе да ми е? Самуан?
Опиши некој сон подетално каков и да е тој.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Опиши некој сон подетално каков и да е тој.
Тоа е работата што неможам да го ставам ова на странава, бидејќи онака како паралелен свет да живеам разбираш ептен онака се живо опипливо на некој начин, се наоѓам у ситуација бегам со една братучетка не брка едно куче не некое големо да речеш СФ филмови, туку онака лошо разлајано и не брка човече, рипаме грмушки, тротоари, ко безкрајно да е, и одденаш се враќаме во куќата на ногава онака гребаница огромна боли што да ти кажам крвишта дури ми течат, аникаде претходно не ме каснало кучево... хаос онака се будам со тахикардии ко стварно да сум трчала и да ме болело у живо...
 
С

Спенсер

Гостин
Ни самиот незнам колку сонови сонив оваа вечер :)

Еден,во охрид... неможев апартманот да го најдам, речиси се изгубив :)
Друг,во автобус на ЈСП, го истепав контролорот зашто закачаше мало дете
Трет,се шеткавме држејќи се за рака со едно девојче шо го свиѓам.

Толку изгледа беа :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.198
Поени од реакции
5.372
аман бе никој не знае што може да е со мојот сон :/ ај помош го има на претходна страница последен пост ! цело време размислувам што ке може да е а и последниве два - три дена не се чувствувам баш најдобро :/
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.242
Поени од реакции
30.317
mnogu barate od denot pa posle nokta bila kriva:D:coffee:
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
veke 3-4 godini postojano,znaci bukvalno sekoja nok sonuvam duhovi.prvo gi sonuvav kako me napagaat sakaat da me ubijat ,begav od niv... a vo posledno vreme mi prenesuvaat nekoi poraki so nekoja odredena cel ama pretezno gi zaboravam porakite koga ke se razbudam, a tie sto gi zapamtiv bea povrzani so moeto 3 godishno since,(pred malku pisuvav za nego na tema orbovi posto tvrdi deka gleda nesto takvo)vsushnost koga ke razmislam jas tie duhovi gi sonuvam od kako bev trudna so nego,i mnogu bi sakala da mi kaze nekoj sto simboliziraa duhovite,jas ne veruvam mnogu vo tolkuvanjata mislam deka toa e relativno ama kako pominuva vremeto taka se poveke mi trebaat odgovori
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Sonuvav kako se naogam pred kukata na moite bivshi gazi.I sega kako da i nivnata kuka ama i kako da ne e ....:)
Demek ne pokanile da pomineme odmor tamu dodeka tie ne bile doma...Vleguvame jas i maz mi i nekako se e kako lavirint.Mnogu vrati,mnogu sobi...
Naednash pochanalo da stanuva mnogu zeshko i maz mi mi rekol da spieme nadvor.Koga sme izlegle nadvor tamu lezele na eden krevet nashi prijateli so decata.
Sme probale da legneme do niv za da ne vleguvame vnatre ama ni bilo mnogu tesno.Koga sum se svrtela nakaj portata pocnale da vleguvaat mnogu luge...Vednash sum pobrzala vnatre da vidam koj kade ke spie,bidejki i moite deca bile vnatre..Site se rasporedile i naednash od ednata soba izlegla majka mi i pochnala da vika deka ne ja ostavame na mira da spie...deka tropame....vriskala onaka nervozna...
Potoa se kacuvam po skali ama onaka visoki bez ograda ,demek odam na snaata na gazdaricata da i kazam deka site sme smesteni....Vleguvam kaj niv,a taa samo sedi na eden krevet i ne mi zboruva.Nivniot sprat nekako oddelen od prviot....Na mnogu povisoko...Se simnuvam po skalite lazejki,nemam ramnoteza.....gotovo ke padnam...!
Se spremam za spienje dolu vo sobata i vleguva povtorno majka mi...i povtorno razbesneta veli deka taa prethodnata vecer gledala glavi od luge na vratata,demoni ja macele, i pochnuva da mi se zakanuva u smisol sega ke vidish ti!
I najcudnoto:Ja gledam majka mi kako se poprskuva so eden bel prashok na kosata ,teloto, a vo isto vreme se gledam sebe si kako se oblekuvam za spienje...I gledam majka mi ide nakaj mene onaka kako da saka da me ubie i jas brzam da si stignam vo teloto...brzam...brzam...i taman vleguvam vo moeto telo se vrtam nakaj nea...a taa onaka ko od horor film ,so dolga kosa cela razbushavena,so pomodreni oci,pochnuva histerichno da vrishti.
Jas pochnuvam da ja kubam za kosata a taa me gleda pravo vo oci..
Koga se razbudiv ne mozev da mrdam edno 7-8 sekundi....Vrska neam sho beshe rabotata..
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
Denes go sonuvav najcudniot son posle mnogu dolgo vreme. Tolku mnogu ne sum se izmacila vo son nikogas. Sonuvav kako so bivsiot decko sum se razdelila a sum bila trudna i taka otkako sme se razdelile sum stanala svesna sto vsusnost sum napravila i deka cel zivot mi e unisten, a toj vednas prodolzil so negovata prethodna kako nisto da ne bilo bez da se zamara za mene. Jas sum placela nenormalno i sakav da go abortiram (sto nema vrska i nema smisla bidejki nikogas nemav odnosi so nego, ama sepak son e). Epten mi bese tesko i mislev deka ako ne se razbudev ke puknev nekako :place: Ako nekoj znae sto znaci ovoj son bi sakala da mi kaze :)
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Тоа е работата што неможам да го ставам ова на странава, бидејќи онака како паралелен свет да живеам разбираш ептен онака се живо опипливо на некој начин, се наоѓам у ситуација бегам со една братучетка не брка едно куче не некое големо да речеш СФ филмови, туку онака лошо разлајано и не брка човече, рипаме грмушки, тротоари, ко безкрајно да е, и одденаш се враќаме во куќата на ногава онака гребаница огромна боли што да ти кажам крвишта дури ми течат, аникаде претходно не ме каснало кучево... хаос онака се будам со тахикардии ко стварно да сум трчала и да ме болело у живо...
Кога ќе се разбудиш после ваков сон можеби чуствуваш тежина и си без енергија, и си без
убави мисли и чуства.
После некој тежок период за некој човек се случува да се појават кошмари тоа
е еден вид чистење од лошото искуство односно е едно приспособување за после тој период, можеби да е тоа незнам, не те познавам,
Можеби за време на тие сонови тоа ти се случува што го сонуваш, значи губиш енергија нешто
те измачува и ти ја исцрпува енергија и потоа денот неможе да биде пријатен и убав.
Колку време имаш вакви сонови и дали тоа сериозно се одразува на твојот живот?
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
31
Поени од реакции
31
Еве и јас да прашам за еден сон . Може има еден месец како го сонив ама многу ме загрижува.
Вака беше : Сум била бремена ама за бременоста никој не знаел, а не ми се ни познавало многу сум изгледала како здебелена. Терминот за раѓање ми бил до кај 20 јули некаде. И сум отишла до продавница, а уште од дома сум имала болки во стомакот ама онака по малце. И таму во продавницата ми пукнал водењакот и ме породувале другарка ми и продавачката, дека брза помош неможела веднаш да дојде немале слободна кола. Сум родила машко, без никакви болки и ептен лесно,ама не сум го видела. И другарка ми рекла ајде да одиме да шетаме
И сум станала јас ама многу сум крварела и од толку крварење и од уста почнало крв да ми тече. И некако по пат сме ја преретнале брзата помош и ми удриле инекција за да ми се намали крварењето. Потоа сум отишла во една куќа со бебето и ми се јавила мајка ми да ме праша кај сум. Јас сум ја излажала дека сум кај една братучетка и мајка ми сакала да разговара со неа ама сум и рекла во тоалет е неможе сега да ти се јави. И одеднаш се наоѓам на еден мост и од другата страна на мостот ја гледам мајка ми како иде и ми го носи мојот јорган и ми вели зошто не ми кажа дека си бремена. И јас и велам епа неможев како да ти кажам.И ми го подава јорганот, ама тој паѓа во реката и го земам јас мокар и го носам во таа куќата. Во меѓувреме на фб на ѕидот на дечко ми му пишал брат му ајде татенце честито синче да е живо и здраво. И ми се јавува дечко ми ( во странство е инаку) и ми вели па нели до 20 јули требаше многу рано, и јас му велам абе и ја така мислев може не сум добро пресметала. И ми се јавува пак мајка ми и ми вели ќе дојдат на дечко ти неговите да правиме веридба купиле прстени и јас сум рекла добро. И отишле неговите кај мене дома и правеле веридба, а ни јас ни тој присутни
И по неколку дена сум се вратила јас дома и мајка ми ми ги покажувала сликите од веридбата. И се разбудив и стомакот ме болеше неможев да се освестам дека тоа било само сон. Ми е страв многу, дека велат не е убаво такво нешто да сонуваш. Според вас што би можело да значи овој сон?
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
16
Поени од реакции
14
Еве и јас да прашам за еден сон . Може има еден месец како го сонив ама многу ме загрижува.
Вака беше : Сум била бремена ама за бременоста никој не знаел, а не ми се ни познавало многу сум изгледала како здебелена. Терминот за раѓање ми бил до кај 20 јули некаде. И сум отишла до продавница, а уште од дома сум имала болки во стомакот ама онака по малце. И таму во продавницата ми пукнал водењакот и ме породувале другарка ми и продавачката, дека брза помош неможела веднаш да дојде немале слободна кола. Сум родила машко, без никакви болки и ептен лесно,ама не сум го видела. И другарка ми рекла ајде да одиме да шетаме
И сум станала јас ама многу сум крварела и од толку крварење и од уста почнало крв да ми тече. И некако по пат сме ја преретнале брзата помош и ми удриле инекција за да ми се намали крварењето. Потоа сум отишла во една куќа со бебето и ми се јавила мајка ми да ме праша кај сум. Јас сум ја излажала дека сум кај една братучетка и мајка ми сакала да разговара со неа ама сум и рекла во тоалет е неможе сега да ти се јави. И одеднаш се наоѓам на еден мост и од другата страна на мостот ја гледам мајка ми како иде и ми го носи мојот јорган и ми вели зошто не ми кажа дека си бремена. И јас и велам епа неможев како да ти кажам.И ми го подава јорганот, ама тој паѓа во реката и го земам јас мокар и го носам во таа куќата. Во меѓувреме на фб на ѕидот на дечко ми му пишал брат му ајде татенце честито синче да е живо и здраво. И ми се јавува дечко ми ( во странство е инаку) и ми вели па нели до 20 јули требаше многу рано, и јас му велам абе и ја така мислев може не сум добро пресметала. И ми се јавува пак мајка ми и ми вели ќе дојдат на дечко ти неговите да правиме веридба купиле прстени и јас сум рекла добро. И отишле неговите кај мене дома и правеле веридба, а ни јас ни тој присутни
И по неколку дена сум се вратила јас дома и мајка ми ми ги покажувала сликите од веридбата. И се разбудив и стомакот ме болеше неможев да се освестам дека тоа било само сон. Ми е страв многу, дека велат не е убаво такво нешто да сонуваш. Според вас што би можело да значи овој сон?
многу chick flicks гледаш валјда... ништо страшно... викај на мекици :)
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
33
Поени од реакции
7
misla
Еве и јас да прашам за еден сон . Може има еден месец како го сонив ама многу ме загрижува.
Вака беше : Сум била бремена ама за бременоста никој не знаел, а не ми се ни познавало многу сум изгледала како здебелена. Терминот за раѓање ми бил до кај 20 јули некаде. И сум отишла до продавница, а уште од дома сум имала болки во стомакот ама онака по малце. И таму во продавницата ми пукнал водењакот и ме породувале другарка ми и продавачката, дека брза помош неможела веднаш да дојде немале слободна кола. Сум родила машко, без никакви болки и ептен лесно,ама не сум го видела. И другарка ми рекла ајде да одиме да шетаме
И сум станала јас ама многу сум крварела и од толку крварење и од уста почнало крв да ми тече. И некако по пат сме ја преретнале брзата помош и ми удриле инекција за да ми се намали крварењето. Потоа сум отишла во една куќа со бебето и ми се јавила мајка ми да ме праша кај сум. Јас сум ја излажала дека сум кај една братучетка и мајка ми сакала да разговара со неа ама сум и рекла во тоалет е неможе сега да ти се јави. И одеднаш се наоѓам на еден мост и од другата страна на мостот ја гледам мајка ми како иде и ми го носи мојот јорган и ми вели зошто не ми кажа дека си бремена. И јас и велам епа неможев како да ти кажам.И ми го подава јорганот, ама тој паѓа во реката и го земам јас мокар и го носам во таа куќата. Во меѓувреме на фб на ѕидот на дечко ми му пишал брат му ајде татенце честито синче да е живо и здраво. И ми се јавува дечко ми ( во странство е инаку) и ми вели па нели до 20 јули требаше многу рано, и јас му велам абе и ја така мислев може не сум добро пресметала. И ми се јавува пак мајка ми и ми вели ќе дојдат на дечко ти неговите да правиме веридба купиле прстени и јас сум рекла добро. И отишле неговите кај мене дома и правеле веридба, а ни јас ни тој присутни
И по неколку дена сум се вратила јас дома и мајка ми ми ги покажувала сликите од веридбата. И се разбудив и стомакот ме болеше неможев да се освестам дека тоа било само сон. Ми е страв многу, дека велат не е убаво такво нешто да сонуваш. Според вас што би можело да значи овој сон? мислам дека бременост значи некоја тешкотија
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
79
Поени од реакции
63
Ајде и јас да си го кажам сонов, може ќе се најде некој да го протолкува :)
Сум била легната во кревет, а до мене седнат бившиот ми на едно столче и ме држи за рака и си разговараме. Некако стана збор за прстени и гледам дека тој на раката го нема вереничкиот прстен. Ме примети и почна да се смее и ми вика го загубив, ама не ти кажав да не се налутиш, ајде ако сакаш дај ми го твојот да го носам зошто мојот го нема веќе. И јас сум се погледнала на раката и го гледам прстенот и прво тргнав да го извадам, ама се премислив и во моментот се разбудив. Што би можело тоа да значи?
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
veke 3-4 godini postojano,znaci bukvalno sekoja nok sonuvam duhovi.prvo gi sonuvav kako me napagaat sakaat da me ubijat ,begav od niv... a vo posledno vreme mi prenesuvaat nekoi poraki so nekoja odredena cel ama pretezno gi zaboravam porakite koga ke se razbudam, a tie sto gi zapamtiv bea povrzani so moeto 3 godishno since,(pred malku pisuvav za nego na tema orbovi posto tvrdi deka gleda nesto takvo)vsushnost koga ke razmislam jas tie duhovi gi sonuvam od kako bev trudna so nego,i mnogu bi sakala da mi kaze nekoj sto simboliziraa duhovite,jas ne veruvam mnogu vo tolkuvanjata mislam deka toa e relativno ama kako pominuva vremeto taka se poveke mi trebaat odgovori
Да не ти е слично на ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom