Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
A sto e so glasinite deka Mister Y e Kaka? Kje se vrakja li kaj nas?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
^ хахахахахаха списанието со плејбој :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Тешко ќе биде вечер против Баерн зошто најверојатно нема да ни играат неколку клучни игачи,а од друга страна Баерн најверојатно ќе излезе со најсилен состав.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Многу стабилен играч е Ночерино, според мене и подобар е од Монтолво, само што има подефанзивна улога Ночерино... Само тешко дека ќе го земат ако дојде Монтоливо пошто еден од Сидорф/Гатузо/Амброзини/Фламини ќе треба да биде тврда резерва..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Тешко ќе биде вечер против Баерн зошто најверојатно нема да ни играат неколку клучни игачи,а од друга страна Баерн најверојатно ќе излезе со најсилен состав.
Не им игра Рибери но сепак се со сите други кај нас не се тука Пато заедно со Т.Силва и Робињо во одбраната повреден е Мекесес изглеа ќе го гледаме Бонера :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Абијати, Абате, Неста, Бонера :О, Таиво, Гатузо, ван Бомел, Емануелсон, Боатенг, Ибра и Касано.

Нојер, Рафиња, ван Бујтен, Бадштубер, Лам, Швајни, Тимошчук, Робен, Милер, Алаба и Гомез.
можните стартери вечерва според миланњуз.

Мислам дека Ибра ќе им еби матер на ван Бујтен и Бадштубер. Не се тие играчи што можат да го задржат :). За Робен тука се и Принцот и Гатузо така да нема кај да бега :)
Да играше Пато, овие двајцата од Баерн одбраната немаше да имаат шанса да го стигнат. Или пак Робињо :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Milan (4-3-1-2): C Abbiati, I. Abbate, A. Nesta, D. Bonera, T. Taiwo, G. Gattuso, M. Van Bommel, U. Emanuelson, KP Boateng, Z. Ibrahimovic, A. Cassano

Аbbiati​
Abate-Nesta-Bonera-Taiwo​
Gattuso-Bommel-Emanuelson​
Boateng​
Cassano-Ibrahimovic​
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Milan (4-3-1-2): C Abbiati, I. Abbate, A. Nesta, D. Bonera, T. Taiwo, G. Gattuso, M. Van Bommel, U. Emanuelson, KP Boateng, Z. Ibrahimovic, A. Cassano

Аbbiati​
Abate-Nesta-Bonera-Taiwo​
Gattuso-Bommel-Emanuelson​
Boateng​
Cassano-Ibrahimovic​
Очекувано, само не знам зошто се чудите за Бонера кога моментално нема подобро од Бонера, Силва не е тренирал 10+ дена... Боатенг против брат му во одбраната на Баерн... :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Очекувано, само не знам зошто се чудите за Бонера кога моментално нема подобро од Бонера, Силва не е тренирал 10+ дена... Боатенг против брат му во одбраната на Баерн... :D
Не игра денес Боатенг, за жал, уште бил кондиционо неспремен. За ваша среќа Ван Бујтен ќе го замени. :( Инаку, нема да биде таков составот, како шо некој го постирал горе. Ме интересираше дали негде у МК ќе се пренесува, или тешко?
 

C-13

Лудо маало
Член од
7 декември 2010
Мислења
260
Поени од реакции
60
Ја пуштив за 500 да тепаат нашите!!!
FORZZA MILAN
не се нормални 4.10 стаиле за 2ка :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom