Може ли во Македонија да се најде поштена женска?

Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Многу дискутабилна тема. Уште немам целосен став. Нека остане празен мојот одговор за наредна прилика.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Многу дискутабилна тема. Уште немам целосен став. Нека остане празен мојот одговор за наредна прилика.
Како и сите други, скоро, 8.000 мислења...
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Хаа, барате поштена женска а летате по спонзоруши и после на форум крокодилски солзи. Исто е и за женските, да не ме сфати некој погрешно.
Токму така. Најголем број од другарите во моето опкружување летаат по парче месо, атрактивна облека и што би рекол еден другар: "Стратешки деколтиња". Ако девојка која има 3ипол сантиметри мини сукња облечено, а градите и лутаат наоколу разуздани и плус целата е светлуцава, тоа се однапред познати параметри дека грото од тие девојки не бараат нормален партнер, туку најверојатно бараат нешто друго. Не осудувам, едноставно од моето искуство тоа се покажало како точно. Да се разбереме, не велам дека девојка ако се облече поатрактивно дека е "курва", туку едноставно асоцира на девојка која сака провод и that's that, што и јебига е легитимно.

Што се однесува до спонзорушлакот како таков, мислам дека и тоа чим проаѓа не е за осуда. Ако девојче/дечко кое потекнува од лошо ситуаирано семејство, а не поседува капацитети за да би се стабилизирала, по мене нормално е да сака да најде партнер кој ќе и/му пружи сигурност. Јас лично го презирам тој начин на размислување и никогаш не би паднал на такво ниво, но тоа сум јас. Не значи дека треба да ги јавно линчуваме тие луѓе.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Дури 4 девојчиња сменил? :) :) :) :) :) Извини, морав... :) :) :) :)

Онтопик: Ако имаш предрасуди за ова прашање, независно основани или неосновани, приодот кон девојките секогаш ќе ти биде во старт послаб, затоа што ќе поаѓаш со помислата: "Ех уште една курва..." . Има нормални девојчиња, само треба да ги побараш...
menal go ostavile seedno rabotata bese da mu kazam deka ne e se do kolata i parite
normalno sekoja zena treba da ja gledas so pocit
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Хаа, барате поштена женска а летате по спонзоруши и после на форум крокодилски солзи. Исто е и за женските, да не ме сфати некој погрешно.
Па не ќе трчаме по некој запустени нит трчаме по некој од далеку забележливи ку*ви.Прашува за нормално дотерано девојче,дали има такви поштени т.е на сите на кој налетал тој се заебал.:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па не ќе трчаме по некој запустени нит трчаме по некој од далеку забележливи ку*ви.Прашува за нормално дотерано девојче,дали има такви поштени т.е на сите на кој налетал тој се заебал.:)
Може тогаш до него е :P
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не е до него 100%,тие ,,поштени,, девојчиња одат на плажа и не се соблекуваат,а после ќе зборат за нас ако мислиме на други,а од трета страна дејствуваат од корист.Е ова е тоа за кое што тој збори.Права поштеност.:confused:
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Не е до него 100%,тие ,,поштени,, девојчиња одат на плажа и не се соблекуваат,а после ќе зборат за нас ако мислиме на други,а од трета страна дејствуваат од корист.Е ова е тоа за кое што тој збори.Права поштеност.:confused:
Дали си свесен дека ова што го напиша нема никаква смисла?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Дали си свесен дека ова што го напиша нема никаква смисла?
Ти ова колку да напишиш нешто,што треба да ти нацртам?Ми е гајле дали не разбра,јас само појаснав што сакаше да каже чоекот со тоа поштени девојчиња,пошто 90% од тука си претпоставувате и не ја сфаќавте поенатата.Прочитај го уште неколку пари постот.
 
I

Iblis

Гостин
Јас давам предлог темава да си го најде своето право место и да го оствари исконското право да е во дружба со други сродни теми во ЧДА
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Ти ова колку да напишиш нешто,што треба да ти нацртам?Ми е гајле дали не разбра,јас само појаснав што сакаше да каже чоекот со тоа поштени девојчиња,пошто 90% од тука си претпоставувате и не ја сфаќавте поенатата.Прочитај го уште неколку пари постот.
Да, многу добро ни објасни што се подразбира под поимот "поштени" девојчиња...
Не е до него 100%,тие ,,поштени,, девојчиња одат на плажа и не се соблекуваат,а после ќе зборат за нас ако мислиме на други,а од трета страна дејствуваат од корист.Е ова е тоа за кое што тој збори.Права поштеност.:confused:
Колку опсежна анализа на терминот "поштени девојчиња", се гледа дека си истражувал на темава.
Предлагам твојава дефиниција да се вметне во речникот, додуша ќе мора во српскиот, во македонскиот не постои таков збор.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
.....многу недефинирана тема....прво дефинирајте го терминот ПОШТЕНА....дали означува дека не се е*е со друг и не миси на друг, дали означува само не се е*е со друг, нема тајни пред тебе, не те искористува, нема скриени фантазии.....и многу други прашања кои можат да се опфатат под поимот поштена

...прашањето дали има поштена женска во Македонија е исто со прашањето дали има риба во Охридско езеро...тоа што ти лично не си видел и место риба цело време фаќаш жаби....автоматски не значи дека во езерото нема риби....туку дека треба да го смениш мамецот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom