Како до најјаките девојки?

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Добро не мислите дека тоа размислување е малце... навредливо за жените? Не знам дали сите женски така мислат, ама јас на пример, никогаш не сум ги подредувала машките според физички изглед или, не знам, пари, облека, кола... И се наоѓам навредена, покрај тоа што ништо од тоа не ми е упатено мене лично, сепак сум женски пол и се осеќам како предмет ако некој ме става во некоја 'класа'.
Штета што сите не размислуваат како тебе, тогаш тешко да ќе можеа фраери со коли и пари, да легнуваат така лесно девојки што добро изгледаат
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Добро не мислите дека тоа размислување е малце... навредливо за жените? Не знам дали сите женски така мислат, ама јас на пример, никогаш не сум ги подредувала машките според физички изглед или, не знам, пари, облека, кола... И се наоѓам навредена, покрај тоа што ништо од тоа не ми е упатено мене лично, сепак сум женски пол и се осеќам како предмет ако некој ме става во некоја 'класа'.
Секако е навредливо ама не сум го напишал јас ниту сум го рекол туку само дадов коментар. Градирања постојат секогаш и секаде но не мора се јавно да се каже (затоа и беше мојот коментар) но во суштина мислењето на мажите за жените е најчесто како објект за добар секс, знам дека не е убаво да се чуе ама тоа а најчесто вистината барем за повеќето машки.

Свати го како генерализација а ти еден исклучок од неа и ќе ти биде нешто полесно. И мене не ми се свиѓа кога ќе прочитам дека нема мажи во Скопјево или сите мажи се исти па преминувам преку тоа :).
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Секако е навредливо ама не сум го напишал јас ниту сум го рекол туку само дадов коментар. Градирања постојат секогаш и секаде но не мора се јавно да се каже (затоа и беше мојот коментар) но во суштина мислењето на мажите за жените е најчесто како објект за добар секс, знам дека не е убаво да се чуе ама тоа а најчесто вистината барем за повеќето машки.

Свати го како генерализација а ти еден исклучок од неа и ќе ти биде нешто полесно. И мене не ми се свиѓа кога ќе прочитам дека нема мажи во Скопјево или сите мажи се исти па преминувам преку тоа :).
Ама чим ми пиша дека ќе се зачудам какви се работи се случуваат во машкиот мозок, значи и ти мора да размислуваш така :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ама чим ми пиша дека ќе се зачудам какви се работи се случуваат во машкиот мозок, значи и ти мора да размислуваш така :)
Не провоцирај ;). Јас секако ги градирам девојките според физички изглед (како и повеќето) ама нема тоа никогаш на ниедна да и го кажам и со сите сум многу фер и коректен и плус многу ги сакам и почитувам жените што е и нормално затоа што сте една од најјаки животни инспирации :).

Жената е живот и најголем ќеиф така да не се жали :).
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Не провоцирај ;). Јас секако ги градирам девојките според физички изглед (како и повеќето) ама нема тоа никогаш на ниедна да и го кажам и со сите сум многу фер и коректен и плус многу ги сакам и почитувам жените што е и нормално затоа што сте една од најјаки животни испирации :).

Жената е живот и најголем ќеиф така да не се жали :).
Хаха... Ме утеши :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Хаха... Ме утеши :)
Ќе си бараш дечко кој освен како објект за секс (што е мн убаво) ќе те гледа и како душа со која сака да доживее сѐ и нема да ти е повеќе гајле што другите мислат ;).

Сега мислам повеќе те утешив :).
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Ќе си бараш дечко кој освен како објект за секс (што е мн убаво) ќе те гледа и како душа со која сака да доживее сѐ и нема да ти е повеќе гајле што другите мислат ;).

Сега мислам повеќе те утешив :).
Ама, веќе имам дечко... Не ми е ништо ново ова... Не ми е за него, него криво ми е што повеќето така размислуваат. Од сеа, ако раскинам со дечкото, и коа ќе запознаам нов тип, коа ќе искочиме на дејт, ќе го прашам што мисли за ова :) Дали не рангира нас женските вака брутално... И ако веќе не рангира, во која 'класа' спаѓам ја :) Хаха се заебавам, ако не рангира, ништо од бизнисот :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ама, веќе имам дечко... Не ми е ништо ново ова... Не ми е за него, него криво ми е што повеќето така размислуваат. Од сеа, ако раскинам со дечкото, и коа ќе запознаам нов тип, коа ќе искочиме на дејт, ќе го прашам што мисли за ова :) Дали не рангира нас женските вака брутално... И ако веќе не рангира, во која 'класа' спаѓам ја :) Хаха се заебавам, ако не рангира, ништо од бизнисот :)
Многу буквално го сфаќаш тоа што го напишав :). Чим е некој со тебе (под услов да е искрен) значи нему си му убава и нема што повеќе да се замараш со рангови и слични работи :). Но дека се мажите претежно визуелни типови и гледаат прво и основно на физички изглед не е ништо ново. Впрочем секако не се шминкате и ставате длабоко деколте за на другарките да им биде убаво кога ќе ве гледаат :).

Не е се така црно како ти се чини :).
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Убавината е во очите на тој што ја набљудува. Како и се друго е рeлативна работа... некогаш некоја девојка која и не е многу убава, ако има добар карактер може да биде многу по како што би рекол ти јака од некоја убава а ладна. Ако девојката бара да имаш пари, кола ,стан и слично, таа не е девојка туку курва. 500 денари и поубаво ќе си поминам кај мтв неколку да некоја курва изиграва љубов само откако ќе види дека имам бмв. За уште фанастичиот Род Серлинг открил како се гледа на сето ова - кога бев мал, најјакатa девојка беше таа што ги имаше сите петки, бидејќи беше комунизам. Денес е таа што е курва. Еден ден, можеби ќе биде ова.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Јасно е тоа, ако врската се базира главно на физичка привлечност а не е поткрепена со карактерно слагање ќе трае се додека е интересен сексот и чим тој почне да опаѓа ќе пукне и врската затоа што и немала на што да се надгради.

Изгледот е битен ама карактерот ја дава длабочината во една врска.

Во краен случај за заљубениот до уши нема поубав од неговиот сакан.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
224
Поени од реакции
159
Факт е дека најјаките девојки се движат по места каде има најголема концентрација на кеш и моќ. Ти немаш ни едно ни друго.
Што би направило некое машко, млад, дипломиран, симпатичен се, али пустото, не си дел од скопската елита, немаш пари за јака кола или прескапа облека, а ти се присакало да опнеш нешто квалитетно. Курви не те интересираат, до Бугарија, Србија, Албанија, Струмица, Кочани,:) те мрзи да одиш.
Она што ми беше муабетот, дали оние машки кои не се во шемата, елитата итн., се осудени најчесто да ебат само третокласни пи*ки?
Попрво ке се дружам не со трето класни луѓе, туку обични питачи, под услов кога ке гледам во нив, да видам човечка фаца, а не разно разни животински ликови од елитата кои што доволно се труделе да го кријат тоа под скапи облеки, шминки итн...но џабе, со моите очи јас никогаш нема да престанам да ги гледам некого како свиња, некого како мајмун, некого као куче, ма ....говедариии.:D
Огрооомен дел од наводната СКОПСКА ЕЛИТА, дури и не ги сметам за луѓе, за мене тие се измет на човештвото. Јас сакам ним да им бидам спротивна, не дај боже да бидам нивен дел.
Неможам да седам во друштво на луѓе чии внатрешнини содржат голема скриена нечистотија, условена можеби со лоша крв, но прекриена со воспитувањето.
 
П

Пепси_

Гостин
Кои се тие најјаки девојки бе шо ви е вас? Најјаки девојки иди у теретана или фитнес ваљда таму ќе најдеш јаки девојки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom