Што би избрале, карактер или убавина?

П

Пепси_

Гостин
еднаш негде реков, и пак ќе речам:

карактер! убавината доаѓа - и проаѓа ..карактерот, ако не е фејк, останува ;)
Како тоа убавината проаѓа а карактерот ? ако глеаме реално секој може да го смени карактерот ако се сака.Убавината океј со стареењето се "губи" ама како шо знам има добри типки и на 35-40 години па не им поминала убавината. :pipi:
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Како тоа убавината проаѓа а карактерот ? ако глеаме реално секој може да го смени карактерот ако се сака.Убавината океј со стареењето се "губи" ама како шо знам има добри типки и на 35-40 години па не им поминала убавината. :pipi:
све зависи на тоа како ја гледате вие машките убавината..
шо ако сум убава, а сум тапа?
 
П

Пепси_

Гостин
све зависи на тоа како ја гледате вие машките убавината..
шо ако сум убава, а сум тапа?
Реков карактерот може да се смене тоа е факт со малце труд.Друго ти ако си убава а ако си тапа тиа шо ќе биде со тебе ако те сака и ако има мозок и пари( ок не мора мн пари) ќе се потруде и да те подуче на култура,па знаење нешто ќе те мотивира ово оно ќе посветува внимание на тебе повеќе време и на твојот карактер/знаење (да не бидиш тапа туку затка :D) има лек за тоа сакам поентата да ми ја сватиш на мојот муабет а не да се контриме напразно. А некоја ако е грда за да ја направе некој лепотица требе да биде милионер и да троше на пластични операции и пак нема да биде тоа тоа.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Реков карактерот може да се смене тоа е факт со малце труд.Друго ти ако си убава а ако си тапа тиа шо ќе биде со тебе ако те сака и ако има мозок и пари( ок не мора мн пари) ќе се потруде и да те подуче на култура,па знаење нешто ќе те мотивира ово оно ќе посветува внимание на тебе повеќе време и на твојот карактер/знаење (да не бидиш тапа туку затка :D) има лек за тоа сакам поентата да ми ја сватиш на мојот муабет а не да се контриме напразно. А некоја ако е грда за да ја направе некој лепотица требе да биде милионер и да троше на пластични операции и пак нема да биде тоа тоа.
мхм, како шо волкот го менува крзното, влакното де ..
 
Член од
24 април 2011
Мислења
300
Поени од реакции
162
Карактер + внатрешна убавина.........тоа е вистинскиот избор.....и не е релативно.......
--- надополнето: Jul 16, 2011 3:27 PM ---
Реков карактерот може да се смене тоа е факт со малце труд.Друго ти ако си убава а ако си тапа тиа шо ќе биде со тебе ако те сака и ако има мозок и пари( ок не мора мн пари) ќе се потруде и да те подуче на култура,па знаење нешто ќе те мотивира ово оно ќе посветува внимание на тебе повеќе време и на твојот карактер/знаење (да не бидиш тапа туку затка :D) има лек за тоа сакам поентата да ми ја сватиш на мојот муабет а не да се контриме напразно. А некоја ако е грда за да ја направе некој лепотица требе да биде милионер и да троше на пластични операции и пак нема да биде тоа тоа.
абе ..иди легни си..под сенка ..некаде........
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
Па секогаш бирам дечко првин според убавината. Кога ке видам некого отпрвин не можам да кажам: „Еј види го оној колку добар карактер има..“ Секогаш прво гледам убавина, па потоа осознавам каков карактер има. Ако не ми се допаѓа карактерот тогаш ставам крај и одам во нова потрага... :)
 

Crypter

Апла Зелен...
Член од
6 јуни 2010
Мислења
131
Поени од реакции
48
Прво што може да се забележи е физичка привлечност, потоа со запознавање се открива и карактерот. Ама бирајки помеѓу карактер и физичка привлечност, карактерот ми е на прво место секогаш. Која е поентата да бидам со некоја, колку да ми се свиѓа доколку једва се согласуваме.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
238
Поени од реакции
306
Карактер прво и основно, макар што и убавината не ја занемарувам, едното без другото во секој случај не одат, не барам некаква вселенска лепота, точно е дека физичкото во голема или мала мера се губи со возраста, но треба да ти се доаѓа дома, да те чека нешто симпатично :cool:
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Normalno vtoriot primer. Za ubavite maski znaete kako vikaat toj sto e premnogu ubav i nikogas ne e samo tvoj, dodeka vtoriot ako ima karakter kakov sto e daden vo primerot ke znae poveke da te ceni i da te pocituva. Znaci dokolku si najdes takov fakaj go i ne go ispuskaj od race. :)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Убавината може да ме привлече, ама за да ме задржи некој, битен е карактерот.:pipi:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Карактерот, секако. Ако едно дрво е шупливо нема да може да опстане долго.
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ubavinata mi odbrala ... karaktero ke go smenam so vreme :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom