Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
14 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Настанот се случи во Струмица во периодот помеѓу 20:50 до 22:00 часот. Објектот е виден во правец на селото Велјуса како светло портокалово топче кое ја менуваше својата сјајност и големина, како и правец на движење. Додека други околу 21:45 истиот објект го виделе во правец на планината Огражден но доста поголем ... одприлика како РАМА маргарин најголемото пакување ;) стоело некое време за да потоа исчезне одеднаш без трага...
 

TheFrisb

(Астроном)
Член од
5 јуни 2011
Мислења
246
Поени од реакции
80
I jas imam videno, i toa od kola vo vozenje, preleta mnogu brzo nad nas od strana, i svetese belo:eek:
--- надополнето: Jun 20, 2011 3:46 AM ---
A toa deka Amerikancite krijat nesto e poveke od sigurno,imam citano za area 51 koja godina bese toa 48,49,tuka negde,rusite vikaat deka e laga toa se, zato sto prvo rusite negde vo sibir prvi videle t.e. nasle takvo nesto,pa Amerikancite da ne ostanat pokuso kako i obicno go nasteluvaa toj nastan, a deka Amerika i rusija krijat nesto tuka nema zbor,,zasto site znaeme kolku e golema fselenata, deka kako zemjata ima slicni duri i isti planeti milijardi:cool:
Веќе знаеме дека Ареа 51 не постои ! :)
--- надополнето: Jul 8, 2011 2:29 PM ---
Настанот се случи во Струмица во периодот помеѓу 20:50 до 22:00 часот. Објектот е виден во правец на селото Велјуса како светло портокалово топче кое ја менуваше својата сјајност и големина, како и правец на движење. Додека други околу 21:45 истиот објект го виделе во правец на планината Огражден но доста поголем ... одприлика како РАМА маргарин најголемото пакување ;) стоело некое време за да потоа исчезне одеднаш без трага...
Вистина.Со мои очи го видов!
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
163
Поени од реакции
85
"Арогантно е да помислиме дека сме сами во бескраен простор, а ако сме навистина сами, тоа би било бесцелно трошење на просторот" - Реченицата зборува сама за себе :).
--- надополнето: Jul 11, 2011 4:56 PM ---
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Инсекти ко вонземјани. Или па се вистински вознемјани. Или па...? Може се меѓу нас инфилтрирани. Овие слики доволно зборуваат. Ја истражуваме вселената, ги бараме во вселената а не сме си ја доволно запознале нашава планеа ЗЕМЈА.



















 
T

Tetro

Гостин
Инсекти ко вонземјани. Или па се вистински вознемјани. Или па...? Може се меѓу нас инфилтрирани. Овие слики доволно зборуваат. Ја истражуваме вселената, ги бараме во вселената а не сме си ја доволно запознале нашава планеа ЗЕМЈА.
Дај линк, нема слики
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мене ми супер докуметарецов на Хистори без разлика што го величи фон Денекен, отвара навистина многу перспективи

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.270
СЕТИ: Вонземјани ќе ја нападнат Земјата во ноември

Американските научници од малку познатата програма „Потрага по вонземјена интелигенција“ (СЕТИ) тврдат дека во ноември вонземјани од планетата „Зееба“ ќе ја нападнат Земјата и ќе долетаат со три огромни вселенски бродови.

Најголемото летало ќе има пречник од околу 320 километри, нагласи еден од експертите на СЕТИ, Џон Малеј.

- Моментално три летала се наоѓаат кај Јуптер. Минувајќи од нивната актуелна брзина на движење тие до Земајта ќе стигнат на есен оваа година - тврди Малеј.

Според неговото мислење, леталата со обични телескопи ќе можат да се видат некаде во ноември, кога ќе го поминат Марс.

Малеј наведува дека научниците ја информирале американската Влада за претстојната посета на вонземјаните и тврди дека од следниот месец САД ќе ги информираат своите жители во врска со можен напад на вонземјани.

Тој смета дека жителите на Земјата можат да се одбранат од нападот на вселенските бродови кои доаѓаат од планетата „Зееба“.

Ова е типичен пример на македонско професионално новинарство, грижливо проверени извори и така натаму.
Нормално, на сајтот на СЕТИ, штама.

...исто, многу ми се допадна изразот "малку познатата" СЕТИ (во првата реченица).
Новинаров изглеа живее у друга димензија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom