David Haye vs Wladimir Klitschko - 02.07.2011

  • Креатор на темата Frankie Yale
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Mixed Martial Arts само,ова боксов е чисто срање.. Немам ни мерак да гледам..

Погледнете пред 10 години бе што ти се вика бокс ова денеска на ништо не личи..
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Mixed Martial Arts само,ова боксов е чисто срање.. Немам ни мерак да гледам..

Погледнете пред 10 години бе што ти се вика бокс ова денеска на ништо не личи..
Личи од средна надоле, тие не се местени, овие погорниве лош театар.

Сега само Ultimate Fight гледам, другово комедија е станато.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Личи од средна надоле, тие не се местени, овие погорниве лош театар.

Сега само Ultimate Fight гледам, другово комедија е станато.
Пази колку време се чека за да се случи една борба и кога ќе се случи ништо.. Се знаеше бе Мајк Тајсон влага чао пријатно сите задоволни..
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
UFC 132 provided the action that Klitschko-Haye yawnfest didn't. Uvek sum na stranata na box-ot ama jbg. Vi rekov da gledate UFC 132.


 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ти ибам Хеј, слики со главите во рацете на браќата, тоа, она, така-онака и на крај .!. :D
Веќе кога толку ѕипаш, земи бори се, изгубиш, изгубиш а не ги изеде сите можни гомна на светот, а на крај ништо.

"Voleo bih da sam ga nokautirao, jer sam i dalje ljut zbog načina na koji se ponašao pre borbe", izjavio je Kličko.

"Kritikovao je moje prethodne protivnike što nisu napadali, a nije mi pružio nikakav izazov u ringu. Plašio se borbe, bio je oprezan, stalno je eskivirao. Nekoliko puta me je i pogodio, ali mi nije naudio", izjavio je Kličko.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Го скршил палецот на ногата и не можел достојно да му се спротистави на Кличко xD Што не кажа пред борбата дека скршил палец, не сега ќе се вадиме.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
"I pre meča sam znao da zbog povrede neću moći da pružim maksimum. Polomio sam palac na treningu pre tri nedelje. Mislio sam da će mi adrenalin pomoći da izguram borbu, ali nisam mogao da se oslonim na tu nogu i to je bilo baš frustrirajuće".

"Čestitam Kličku. Veliki je i jak, sjajno koristi svoje prednosti u ringu".

^_^
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Се виде уште во првите 15 секунди од првата рунда дека Хеј е исплашен од Кличко, само што се слушна гонгот, Кличко одма го пикна Хеј во ќошот, и остатокот од мечот кличко цврсто си го држеше центарот на рингот додека овој лигушот се влечеше по јажињата.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Пази колку време се чека за да се случи една борба и кога ќе се случи ништо.. Се знаеше бе Мајк Тајсон влага чао пријатно сите задоволни..
боксот изгуби многу последниве 15тина година на популарност, скандали, местења, и се помал и помал ростер на боксери со вистински потенцијал има во овој период, особено тешкашиве квалитетот на една рака се брои, кличковциве не дека се многу јаки, дивизијата е истанчена до смрт, самите знаат дека се борат против подвижни вреќи кој само се движат по рингот и не возвраќаат воопшто, полесниве категории има подобар квалитет ама сепак не се нешто вау, сепак боксто е далеку од готов, тој е само како вино, колку повеќе старее толку повеќе е квалитетно, само моментално нема некој кој ќе направи бум во овој спорт, нема боксери како тајсон,али, рој џонс,шугар реј, форман итн кој беа сметани за богови во нивниот период
УФЦ и боксот се многу различни во многу аспекти, аа УФЦ и ММА треба уште многу да јадат за да го надминат боксот како организација,спорт, и промоција.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
боксот изгуби многу последниве 15тина година на популарност, скандали, местења, и се помал и помал ростер на боксери со вистински потенцијал има во овој период, особено тешкашиве квалитетот на една рака се брои, кличковциве не дека се многу јаки, дивизијата е истанчена до смрт, самите знаат дека се борат против подвижни вреќи кој само се движат по рингот и не возвраќаат воопшто, полесниве категории има подобар квалитет ама сепак не се нешто вау, сепак боксто е далеку од готов, тој е само како вино, колку повеќе старее толку повеќе е квалитетно, само моментално нема некој кој ќе направи бум во овој спорт, нема боксери како тајсон,али, рој џонс,шугар реј, форман итн кој беа сметани за богови во нивниот период
УФЦ и боксот се многу различни во многу аспекти, аа УФЦ и ММА треба уште многу да јадат за да го надминат боксот како организација,спорт, и промоција.
Точно е тоа но боксот е веќе последните 30 години голем бизнис и се вртат огромни суми, умешани се организации кои најпрво ги интересира профит па после се друго.

Сум наоѓал местени мечеви уште од времето на Форман, Фрејзер, Клеј па и Тајсон (и нивните голем дел се наместени) ама тогаш местеле да биде барем интересно за публиката. Дали е денес толку опаднато знаењето кај гледачите па веќе не се замараат да биде местенката квалитетна кога знаат дека ќе им помине не знам, ама како и да е катастрогфа е станато. Фудбал се мести, тенис се мести, бокс се мести има ли некој спорт да е чист останат?

Точно е дека Кличко не се ништо посебно ама и како ќе бидат кога знаат унапред кој меч ќе го добијат а кој загубат и унапред си се договорени да не се млатат туку во секоја борба да си спарингуваат и да кешираат милионски суми. Другиве кои се талентирани истото го знаат и не се стимулирани да тренираат кога знаат дека дали ќе победат или изгубат не зависи од нив туку од некој промотер со врски.

Тоа е боксот денес, жална слика на една феноменална вештина.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
боксот изгуби многу последниве 15тина година на популарност, скандали, местења, и се помал и помал ростер на боксери со вистински потенцијал има во овој период, особено тешкашиве квалитетот на една рака се брои, кличковциве не дека се многу јаки, дивизијата е истанчена до смрт, самите знаат дека се борат против подвижни вреќи кој само се движат по рингот и не возвраќаат воопшто, полесниве категории има подобар квалитет ама сепак не се нешто вау, сепак боксто е далеку од готов, тој е само како вино, колку повеќе старее толку повеќе е квалитетно, само моментално нема некој кој ќе направи бум во овој спорт, нема боксери како тајсон,али, рој џонс,шугар реј, форман итн кој беа сметани за богови во нивниот период
УФЦ и боксот се многу различни во многу аспекти, аа УФЦ и ММА треба уште многу да јадат за да го надминат боксот како организација,спорт, и промоција.
Мајсторе знам што е бокс јас,а што е УФЦ.. Тоа е сосема ново додека боксот се одржува многу многу одамна..
Само нема некој од тешка категорија што ќе си го свати сериозно спортот.. Незнам на што личи ова глеј тешкаши пред 10 години и сега.. Немам зборови..

Барем во УФЦ се маваат дур имаат сила и крв во себе..Тоа е прав борец кој не се предава.. А не мавтање бегање,целата публика незадоволна = пропаст..
--- надополнето: Jul 3, 2011 11:06 AM ---
Ти ибам Хеј, слики со главите во рацете на браќата, тоа, она, така-онака и на крај .!. :D
Веќе кога толку ѕипаш, земи бори се, изгубиш, изгубиш а не ги изеде сите можни гомна на светот, а на крај ништо.

"Voleo bih da sam ga nokautirao, jer sam i dalje ljut zbog načina na koji se ponašao pre borbe", izjavio je Kličko.

"Kritikovao je moje prethodne protivnike što nisu napadali, a nije mi pružio nikakav izazov u ringu. Plašio se borbe, bio je oprezan, stalno je eskivirao. Nekoliko puta me je i pogodio, ali mi nije naudio", izjavio je Kličko.
кој беше исто така црнец кој се тепаше во прва рунда падна коленото го болело.. Абе драми.. Поубаво во театар ке одам подобро глумат
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
кој беше исто така црнец кој се тепаше во прва рунда падна коленото го болело.. Абе драми.. Поубаво во театар ке одам подобро глумат
Солис беше претходно, го најавуваа како многу јак боксер, олимписки медалист, бла бла, влезе со Витали во рингот проба нешто во прва рунда, Витали го поткачи малку и вој се откажа. Такви како него има многу, највеќе го кривам договорот што го прават, со гаранатирана сума без разлика дали ќе победи или не. Во борбата Витали со Солис, Витали имаше 15мил евра гарантирана сума а Солис имаше 1мил гарантирана сума, така да Солис уште пред да влезат знаеше дека не може со Витали па си влезе една рунда протрча малку низ рингот и си излезе со 1мил евра во џепот, тоа беше ептен патетично за гледање.

Исто беше и Пакио со Мозли, Пакио имаше 20мил долари гарантирано а Мозли 5мил, и на крај Мозли бегаше 12 рунди од Пакио. Барем Маргарито кога се бореше со Пакио претходно проба да напаѓа сите 12 рунди. А Мозли од кога попи десно кроше во 3 рунда бегаше што подалеку од Пакио.

Еден начин да се спасиме од овакви патетични борби е да ги прават договорите победникот да ги зима сите пари а лузерот со празни раце да си иде дома и сам да си го плати авионот. Се помалку се мотивирани да бидат најдобри во категоријата, затоа поединци како Пакио и Кличковците толку се одвојуваат од другите. Повеќето идат само за пари да направат, никој не ни пробува да се пензионира без пораз како Марчиано.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
бро, го виде коленото на солис така???
незгоден пад имаше, се случува, не ми изгледаше како наместено, за ова со договориве си делумно во право, ама сега боксер не влегува во ринг ако нема загарантирано пари, никој не влегува да биде тепан 12 рунди за без пари. мозли е добар пример, ама исто така и пакман е во страшна форма, не му даде да мрдни апсолутно ич, нокдаунот на пакман беше грешка на судијата, во тој случај јас го кривам промоторот кој го направи овој меч каде што од марс се гледаше дека пакиао е 10 пати подобар од мозли
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
бро, го виде коленото на солис така???
незгоден пад имаше, се случува, не ми изгледаше како наместено, за ова со договориве си делумно во право, ама сега боксер не влегува во ринг ако нема загарантирано пари, никој не влегува да биде тепан 12 рунди за без пари. мозли е добар пример, ама исто така и пакман е во страшна форма, не му даде да мрдни апсолутно ич, нокдаунот на пакман беше грешка на судијата, во тој случај јас го кривам промоторот кој го направи овој меч каде што од марс се гледаше дека пакиао е 10 пати подобар од мозли
Не викам дека беше наместен, туку овој сам си падна, не ни беше толку прецизен ударот на Витали, повеќе личеше ко Солис да се исплаши од кличко и си излезе. Имаше муабет и дека пред да влезе во рингот имал проблеми со коленото од тренинг, ама чим си одлучил да стапнеш во рингот такви муабети се излишни. Мечот можеше да се помести или прекине ако стварно беше повреден пред да влезе. Ама чим стапнеш во рингот тоа значи дека си доволно уверен дека имаш добра шанса да победиш, инаку се друго губи симсла ако немаш искрена намера да победиш.

Тоа со Пакио down-от од далеку се гледаше дека беше бутнат само. После мечот судијата се извини на Фреди Роуч, тренерот на Пакио.
 
F

Frankie Yale

Гостин
Haye and Klitschko already eyeing rematch
--- надополнето: Jul 3, 2011 11:56 AM ---
Сум наоѓал местени мечеви уште од времето на Форман, Фрејзер, Клеј па и Тајсон (и нивните голем дел се наместени) ама тогаш местеле да биде барем интересно за публиката. Дали е денес толку опаднато знаењето кај гледачите па веќе не се замараат да биде местенката квалитетна кога знаат дека ќе им помине не знам, ама како и да е катастрогфа е станато. Фудбал се мести, тенис се мести, бокс се мести има ли некој спорт да е чист останат?
Mene edistvena borba (od toa vreme) koja mi smrdi na mestenka e revansot Ali vs Liston vo koja sum siguren deka Ali ne bil vmesan. Za koi borbi potocno zboruvas?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom