Виртуелен другар/другарка

|_EmKA_|

~The Unforgiven~
Член од
18 март 2007
Мислења
90
Поени од реакции
1
ДА имам пријател што БАШ се му кажувам - АЦКИ :) се знаеме иначе,ама многу ретко се гледаме, еднаш у година што се вика,ама стално сме на мсн и комуницираме и баш СЕ му кажувам, па ваљда и он мене. Имам и уште неколку,но сепак довербата кон нив не ми е толку голема како спрема на Ацки. пОзз:)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Toj so mi e najbolji drugar momentalno go zapoznav virtuelno.. IRc.. Msn pa tel i tako dalje.. I 3 od devojcinjata so mi se momentalno najbolji drugarki ISTO.. Vsusnost devojceto so mi e najbolje drugarka ali bas onaka najvise so si ja sakam.. Bese prvata licnost sto ja zapoznav licno od tie od IRC :back: A sea sme po cel den zaedno :D
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мој совет е да не го сваќаш тоа премногу сериозно. Не знам како да ти објаснам сега ама вака лице со лице е друга работа, ме разбираш!?!?!?!
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
супер е да имаш виртуален другар(ка),јас си имам една..летово кога имаше бесплатни смс си праќав интересно ми беше(ги прашував дали се расположени за chat) и ете се погоди една,и еве уште комуницираме а и се видовме еднаш
:kajg:
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
jas so edno devojce preav muabet preku msn 1 godina a taa bese od kanada i poslem dojde vo mk se fativme i na kraj ne bidna nisto ama sea pak sme si drugari:):):)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ха, интересна тема. Имам виртуелни пријатели и интересно е колку може човек да се зближи без навистина да се запознае со личноста. Се имам приврзано доста за некои, хаха, тука спаѓаат и некои од форумов, ај ваљда ќе ми го прочита некој од нив постов, ве поздравувам...
Инаку се имам и запознаено со некои луѓе после зборување на мсн, и позитивни искуства беа дефинитивно!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Слабо виртуелни другари/другарки..
Се запознавам со сите скоро во многу брз период.. И со дечкото така некако се запознав.. Така да.. Закон е интернетот ама боље да си се знам со некој.. Појше ми лизга некако муабетот..
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..јас имам повеќе онака на мсн шо ми се ..а знам дека никогаш нема да ги видам..(премноогу се далеку)..осим ако нели ми текне да отидам тамо...и прекрасно ми е со нив( а се повеќе ..но на само двајца им се доверувам се)..едноставно ми даваат совети(постари се )..а и понекогаш знам и јас да помогнам :pipi:...
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.844
многу виртуелни пријатели имам, но во 99% од случаевите се запознавам со нив по одредено време, така да нема мака

инаку, најдобрата другарка ми е запозната преку мирц, па после скајп и на крај у живо
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
93
Поени од реакции
2
Se dopisuvam veke 4 godini so edno devojce koe samo ednas go imam videno-pred 4 godini...(ja smetam za virtuelno drugarce zasto fizicki e celosno izmeneta,taka da isto kako da ne sum ja videla,a ja zapoznav dobro preku pismata)..se zapoznavme na seminar vo Ohrid si razmenivme adresi i od togas se dopisuvame...Bese neocekuvano,prvo ona mi prati cd i taka pocna.Planiravme da se vidime ama ne uspealo,izgleda treba da ostavime pak da se sluci neocekuvano za da bide poubavo...Vo nea imam celosna doverba i mozam da kazam deka mi e najverna drugarka...
...A pred nekoe vreme pocnav da se dopisuvam so eden decko,koj isto taka go imam videno dva-tri pati u eden period pred 2ipol god.Go znaev povrsno,onaka od "zdravo,se vikam taka i taka..."i nisto poveke...Odkako stavil net pred nekoj mesec mi pisa na msn i od togas si pisuvame...Seuste sme vo proces na zapoznavanje,a mislam dobro ide i mi e drago sto vo nego otkriv srodna dusa...Dali ke opstane dobro drugarstvo od ova-se nadevam da...sekogas mi e prijatno so nego,nekako e poseben...no bi ostanal DRUGAR.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
имам виртуелни другарки 2 и 2 другари кои никогаш во животот не сум ги видела во живо не сме се сретнале , ама се знаеме од слики и такви ствари.Другарот го познавам уште од 5 одделение од некој си мирц кога одев на екскурзија требаше да го видам ама не испадна како што планирвме и не се видовме,но сега за 1 месец се надевам дека ке се сретнеме:pipi:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
па имам кој нема (мислам оние што имат интернет)
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Имам и јас да, порано дури и се гледавме со тие од мирц(Плетачите) некои ги знаат(како на пример Мистичниоф), се дружевме, и сега се знам со некој, а со некој општо само на мсниве и добро е муабетиме битно и за се и сешто.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom