Помош, софтверски проблеми и совети

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Според мене - нема :/
Тенкс сепак, не ми е до податоците, ќе го пребацам дискот и ќе ги спасам, само ме мрзи да се бафтарам со тоа :))))))
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.195
Ми кажаа дека најверојатно имам проблем со некоја картица (не графичка) на „к“ буквата мислам дека беше не ми текнува точно како, или со модемот, на компјутерот. Па ме интересира ако може некој да ми каже колку би чинело промена или поправка на еден од овие делови ?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ми кажаа дека најверојатно имам проблем со некоја картица (не графичка) на „к“ буквата мислам дека беше не ми текнува точно како, или со модемот, на компјутерот. Па ме интересира ако може некој да ми каже колку би чинело промена или поправка на еден од овие делови ?
А проблемот е??? што проблем имаш за да биде расипана некоја картица, на К хмм појма неам што картичка е таа, или образложен тие проблемот поназад па неможам да го најдам :)
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.195
^ Па вака, имам проблеми значи ми паѓа интернетот, т.е. поточно пребарувачот паѓа, и по формат истиот проблем повторно, било кој пребарувач да го користам, пробано е скоро со сите можни ист проблем, а воедно се појавија и други проблеми, се рестартира само пц, и несака да инсталира некои по битни проблеми, прави проблем при инсталација пример на неро, мајкрософт, мсн и слично.
Еден мој добар пријател кој располага со одлични познавања околу компјутерската технологија, го прегледа, значи направивме формат, инсталиравме windows 7, бидејќи мислевме дека станува збор за вируси или сличен проблем, направивме напори и тоа да го решиме, и после се токму од него, добив информација дека проблемот бил токму тоа и дека треба на сервис да го решам.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Дајте некое софтверче да избришам Windows Live Messenger. Го симнав најновиов, пошо праев формат, ама очај е.
Го избришав, ама не сум го избришал. Не можам сеа да снимам некоја постара верзија.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Дајте некое софтверче да избришам Windows Live Messenger. Го симнав најновиов, пошо праев формат, ама очај е.
Го избришав, ама не сум го избришал. Не можам сеа да снимам некоја постара верзија.
Читај тука убаво е објаснето.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.745
Поени од реакции
1.498
ајде квалитетен програм за чистење на вируси. Незанм што вирус е пренесе е преку усб кој никако неможам да ги ичистам од него компјутерот го прави следното наеднаш почна да си пишува големи букви иако немав вклучено caps lock отварам на пример мсн ми пушта плер за музика пуштам неро ме носи во дата ц кога го рестартирав се се нормализираше идеја што да прам?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
ајде квалитетен програм за чистење на вируси. Незанм што вирус е пренесе е преку усб кој никако неможам да ги ичистам од него компјутерот го прави следното наеднаш почна да си пишува големи букви иако немав вклучено caps lock отварам на пример мсн ми пушта плер за музика пуштам неро ме носи во дата ц кога го рестартирав се се нормализираше идеја што да прам?
ПП
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Значи одамна го имав исклучено на facebook покерот зашто осеќав дека на моменти многу ми го загрева процесорот и денес се случи да го одбликирам за да играм мрежно со девојката една партија.
Седнавме да играме на иста маса и по некое време гледам на EVEREST ми загреал процесорот на 73 степена во други услови од 55-60 загрева и викам да девојката дека ќе се исклучам зашто ме плаши таа температура а картите кога ги делеше се поспоро и поспоро идеа накај нас и во еден момент ми рестартира pc-то и девојка ми ми се јавува да ми каже дека и исклучил во ист момент и кај неа?????
Живееме во различни населби.
До вирус ли е?Некоја бубачка ли е па го мачел процесорот и автоматски исклучил?Ама ме чуди како и кај двајцата?Можда дека бевме поврзани преку Скајп???
И да дали има некој туториал иако знам дека не треба да се пипка во биос ама да проверам дали е направен да исклучува на одредена температура или ако не е барем да го наместам сам да ми исклучува да не ми избие куршлус иако неам намера да играм таму ама дека не работеше Full tilt poker а таму не ми загрева воопшто морав на оваа страна да играм.Поздрав.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Шо процесор е, шо кулер, и дали уопште му имаш турено термална во последниве 2-3 години.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Интернетот ми паѓа често (на секои саат-два) и морам да го исклучам лаптопот за да има повторно.А кога го исклучувам лаптопот пак, не сака да се исклучи сам со наредба туку морам од струја директно да го исклучам.
Значи проблемот не е до операторот туку нешто друго, а не знам што.Го скенирав и никакви проблеми не ми се појавија.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Интернетот ми паѓа често (на секои саат-два) и морам да го исклучам лаптопот за да има повторно.А кога го исклучувам лаптопот пак, не сака да се исклучи сам со наредба туку морам од струја директно да го исклучам.
Значи проблемот не е до операторот туку нешто друго, а не знам што.Го скенирав и никакви проблеми не ми се појавија.
Со што скенираше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom