Xbox360 гејмери

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Нели слимот нема уште флеш? Новите верзии знам дека немаа до пред 2-3 недели, а Jasper плочата поради тоа што е РРод safe и бидејки нема хак на новите слимови, е прилично скап. И на старо да земеш Jasper ќе те кошта 15.000 најмалце.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Нели слимот нема уште флеш? Новите верзии знам дека немаа до пред 2-3 недели, а Jasper плочата поради тоа што е РРод safe и бидејки нема хак на новите слимови, е прилично скап. И на старо да земеш Jasper ќе те кошта 15.000 најмалце.
за првите слим верзии има флеш, т.е. се става двд ром од стар x-box, но како и да е значи може да се игра, а за тие од пролетта минатата година па се до сега (колку што знам) нема флеш, но се очекува да излезе во брзо време. Ваљда LT 2.0 ќе биде со флеш и за слим.

кај флешуваат слим кај нас?
Па Драган од IDC ги флешува, т.е. он веќе продава флешувани слим xbox така да види однеси го ако имаш да ти каже дали може да се флешува или не.
--- надополнето: Jun 26, 2011 9:22 PM ---
i falconot ima rrod, ene mi go pod masa mi sedi od RROD isto od pregrevanje na gpu-to. samo jasper ploca baraj
јас имам фалкон ама го ладам ептен и не играм предолго, сега за сега е добар...
--- надополнето: Jun 26, 2011 9:26 PM ---
Каспер, ти ја побара оваа на битгејмер? :)

[REQ] The.Chronicles.Of.Riddick.Assault.On.Dark.Athena.PAL.XBOX360-SWAG
а бе како да ја побарам па неам акк, а и амерички ми е X-Box-от :) ја се одкажав од играва за X-box па ја симнав за РС ја изиграв :) јбг :)
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
8
Поени од реакции
1
колкави се шансите да ме банираат ако го флешувам хбоксот??
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кај се продаваат кај нас оригинални игри за X-BOX 360?

Поточно, кај се продава Mortal Kombat? :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
колкави се шансите да ме банираат ако го флешувам хбоксот??
50-50 или ќе те банираат или не :)

А сега озбилно: Значи неможе точно да се каже, многу зависи колку, што и кога ќе играш. Сигурно ќе те банираат ако ги играш игрите што ги има на торент уште пред официјално да излезат. Најверојатно ќе те банираат ако играш некои ептен познати игри од типот на Хало, Cod и сл. најчесто на нив се банира.... Но никогаш не се знае, можно е и од ништо да те банираат ;)

Кај се продаваат кај нас оригинални игри за X-BOX 360?

Поточно, кај се продава Mortal Kombat? :)
Јас осим кај Драган немам видено на др место оригинални игри... Југотон?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Југотон има 3000-4000 денари се ама
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
ke kaze li nekoj kako sega da se igra cod=black ops so posledniot frimware,nemozam da ja pustam a go imam posledniot frimware,ja pustav preku abgx 1.0.5 i pak nisto,da ne treba nekoj patch ili sl/???
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Продавам xbox360 elite купен пред 8 месеци. Користен е како украс во дневна :) Цена 150 евра
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Помагајте !!!.. ми се изгреба дискот за xbox...дали може некако да се поправи ... ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom