Помош, софтверски проблеми и совети

T

Tetro

Гостин
На њиндоњс 7 ли си?

1. Кликни на звучничето,
2. после на миксерот и
3. качи ги сите до горе.
 
П

Паган-др

Гостин
Инсталирав HoN и коа ја пуштам ми го дава ероров the application failed to initialize properly 0xc150002. Пробав од друг клиент, исто. Пробав да ја прекопирам од другар, истиот ерор ми го дава. Е сега, немаше тука да го ставам прашањето, ама кога гуглав видов дека и на различни програми го давал истиот ерор при пуштање на програмата. Значи не е до играта, до компјутерот мој е. Гуглав, ама неможев да најдам решение некое. Некој со ваков проблем да излегол на крај или да знае како да средам?
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
druze da ne ti e aktiven nekoj brouser ako ti e aktiven izgasi go
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
На xp си или win7?
Дали ја симна од официјалната веб страна? Ако не, симни ја од таму и преинсталирај ја. Ако да, пак, преинсталирај ја :D
Пробав од друг клиент, исто.
Ова не ми е јасно, појасни.

види во control panel дали ти се инсталирани следниве
Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable/Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable

ако не, инсталирај ги

а и некој .net framework може да немаш
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
фала...иначе да морав да отворав ми треба озвучување роденден ми е...инсталирав дривери за 5.1 звучна и после ги прилагодив да се оутпут сите и бидна :D
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
И не само тоа, мора да отвори нова тема! Не сака во таа важната да пише, он со врски е!
Паметен и попаметен тука НЕ имате копче за пријавување. Споено.
 
П

Паган-др

Гостин
На xp си или win7?
Дали ја симна од официјалната веб страна? Ако не, симни ја од таму и преинсталирај ја. Ако да, пак, преинсталирај ја :D

Ова не ми е јасно, појасни.

види во control panel дали ти се инсталирани следниве
Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable/Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable

ако не, инсталирај ги

а и некој .net framework може да немаш
На XP сум. Тоа со клиентот е уствари инсталацијата. Пробав со постара инсталација, без последен пач, и пак истиот ерор. Иам инсталирано C++ 2005, ама ќе проверам со .net framework да не има некој проблем, пошто пред недела дена ме заебаваше за последните драјвери за графичката, па средив некако. Ќе ви кажам што сум направил.

edit

го реинсталирав .net framework, пак истиот ерор. Некој погоре што кажа изгаси browser, изгасен ми беше. Сега па еднаш кога ја отворив инсталацијата ми даде NSIS error. Ја отворив истата инсталација само втор пат симната (со (1) во името) се инсталираше, ама при отварање пак првиот ерор. Некое чаре или да земам да реинсталирам виндоус? Пошто порано сум играл ХоН не ми праело проблеми ни .net ни NSIS никакви ерори не ми давало...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
На XP сум. Тоа со клиентот е уствари инсталацијата. Пробав со постара инсталација, без последен пач, и пак истиот ерор. Иам инсталирано C++ 2005, ама ќе проверам со .net framework да не има некој проблем, пошто пред недела дена ме заебаваше за последните драјвери за графичката, па средив некако. Ќе ви кажам што сум направил.

edit

го реинсталирав .net framework, пак истиот ерор. Некој погоре што кажа изгаси browser, изгасен ми беше. Сега па еднаш кога ја отворив инсталацијата ми даде NSIS error. Ја отворив истата инсталација само втор пат симната (со (1) во името) се инсталираше, ама при отварање пак првиот ерор. Некое чаре или да земам да реинсталирам виндоус? Пошто порано сум играл ХоН не ми праело проблеми ни .net ни NSIS никакви ерори не ми давало...
не знам друго што да ти кажам освен да им пишеш на официјалниот форум... кој им е малце сложен, вака на прв поглед.
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Епа вака. На исповед:
Повеќето игри не ми ги прима pc поради графичката. И сеа ми треа некој да дае линк за даунлоад на сетапот.
Download for Intel(R) Graphics.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Епа вака. На исповед:
Повеќето игри не ми ги прима pc поради графичката. И сеа ми треа некој да дае линк за даунлоад на сетапот.
Download for Intel(R) Graphics.
Се работи за лаптоп??? ако е лаптоп дај марка и серија?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Hilfe, го палам денес ПЦто и не сака да се покрене, виндоус лоадинг и после се рестартира самото, пробав и во сејф мод, нејќе. Исчистен е од прашина во случај тоа да е најчест проблем :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Hilfe, го палам денес ПЦто и не сака да се покрене, виндоус лоадинг и после се рестартира самото, пробав и во сејф мод, нејќе. Исчистен е од прашина во случај тоа да е најчест проблем :)
Паднат Windows може да е :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom