Втора шанса

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Има дволични личности што бараат шанса што не ја заслужуваат, но прашањето е зошто? Само затоа што се дволични или дека и добро почувствувале дволичност на другата страна, наизглед подобро прикриена па си дозволиле? Инаку тешко дека ќе се осмелеле. Дволичните луѓе бегаат од вистински авторитетните ко ѓавол од крст. Го знам тоа по себе...

:)
Хахаха .......вистина е.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Исти к*рац(со извинение на речникот)пак си попуштил на крајот ти.
Не е за секого а и да се даде што со тоа?ко што кажав а и другите членови,постои можност да се случи и по втор и по трет пат...а ти испагаш будала на крај а други си играт мајтап со тебе...треба да бидеш малку себичен и да не гледаш да угодиш на сите како им одговара така.Пошто утре никој нeма да ти рече фала:)
Па сега ти како викаш исти к*рац значи ти кога ќе им дадеш втора шанса право и им опростуваш за тоа што се згрешиле? Е па грешка си, друго е да се опрости и друго е да се даде втора шанса како што кажа "Dzish". Втората шанса служи да се докажат дека се ја заслужиле дека треба да им простиш, а се додека нивното понашање не се промени према тебе (или осејќаш дека во себе си викат "ехх таа глупача колку е наивна може што сакам да правам со неа" ) знај дека не се ни трудат и во скоро време ќе ја направат истата грешка :jaj:
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Секој заслужува шанса - јас давам шанса ... но има работи преку кои не би можела да преминам а тоа е физичко и психичко насилство
 

~Bunny

Magic wand...
Член од
13 септември 2010
Мислења
902
Поени од реакции
1.266
Не ја заслужуваат сите,ама треба да се даде барем јас така мислам.Но многу често давањето на втора шанса значи и давање шанса некој повторно да ве повреди или разочара.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.475
Поени од реакции
30.797
vtorata shansa definitivno vodi kon treto razocharuvanje ., ne deka sum bez du6a., no kaj poveketo., i vo ovoa vreme nema mesto za sentiment:notworthy:
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
5
Втора шанса секој заслужува. Кога би побарал втора шанса тоа значи дека ги согледаш грешките и во иднина ке се труди да не ги прави повеќе.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Втора шанса секој заслужува. Кога би побарал втора шанса тоа значи дека ги согледаш грешките и во иднина ке се труди да не ги прави повеќе.
Односно извесен период.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Односно извесен период.
...и ако во меѓувреме тој кон кого била направена неправедна работа од тој кој ја бара втората шанса, исто така направи некоја посериозна грешка, овој првиот заслужува и трета.
 
R

Roten 96

Гостин
Втора шанса секој заслужува. Кога би побарал втора шанса тоа значи дека ги согледаш грешките и во иднина ке се труди да не ги прави повеќе.
имам прашање..а што мислиш стварно има такви...дај им втора шанса и тие ке се потрудат во иднина да ги поправат грешките како што рече, јас не велам дека нема има..но има и вакви што кога ке им се подаде рака втора шанса за нешто направено тие уште повеќе во иднина ке гледаат да ти наштетат, верувај ми сум се сретнал со такви а ги има многу, за било што да се работи треба многу добро да се размили пред да се донесе одлука дали да му се даде втора шанса на некој кој не има повредено,секако има врска и на каков начин го има сторено тоа тој/таа, но треба многу добро да се размисли бидејќи потоа ке биде касно..баш би сакал да подискутираме многуу повеќе за ваквите работи,бидејќи ке се најдеме во ваква ситуација еднаш па и повеќе пати во животот.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Голема мана ми е тоа,што на кој треба и не треба давам втора шанса ама јебига таков сум.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Не ја заслужуваат сите,ама треба да се даде барем јас така мислам.Но многу често давањето на втора шанса значи и давање шанса некој повторно да ве повреди или разочара.
точно така и моето мислење се поклопува со твоето ;)
 
П

Пепси_

Гостин
Во зависност од ситуацијата и од личноста што ја бараа таа втора шанса и која била "штетата" нанесена врз мене претходно.
Понекогаш знам да избришам некој и не сакам лицето да му го видам кој сакал тоа нека биде не ме интересира дали тоа било другар,пријател,сестра,братучед и тн.
А некои навистина заслужуваат втора шанса ама ретки се тие што навистина се покајуваат и барат еден вид прошка т.е. втора шанса и свака им част на таквите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom