Помош, софтверски проблеми и совети

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Вака дечки имам еден проблем .... Ми стигна порака на маил ја прочитав и отидов да разговарам на мобилен се вратив пораката ја немаше .. ја немаше ниту во прочитани ниту во канта ... ќе може ли некој да ми објасни ако е возможно да се врати некако пораката ... Однапред ви благодарам .. :)
Никако, ако ти е избришана и во канта ја нема :)
 
T

Tetro

Гостин
Вака дечки имам еден проблем .... Ми стигна порака на маил ја прочитав и отидов да разговарам на мобилен се вратив пораката ја немаше .. ја немаше ниту во прочитани ниту во канта ... ќе може ли некој да ми објасни ако е возможно да се врати некако пораката ... Однапред ви благодарам .. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
среќа тебе те прашав... тебе не ти одговарав пошто којзнае што си направил, сам по себе mail не може да исчезне.
КМ плееер Win xp
стисни F2 кога си во km player
од лева страна оди subtitle processing па font style
и сеа десно има едно CharSet тука одбери Cyrillic
изгаси го km player, пушти го пак филмот, стај превод и треба да е средено.
 
A

apidrone

Гостин
Иам два хард диска. Сакам да ги изформатирам партициите на дискот каде што НЕ ми е инсталиран виндоусот. Прашањето ми е: Дали можам само десен клик - Формат (како на УСБ), или друга е постапката?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
Иам два хард диска. Сакам да ги изформатирам партициите на дискот каде што НЕ ми е инсталиран виндоусот. Прашањето ми е: Дали можам само десен клик - Формат (како на УСБ), или друга е постапката?
можеш
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Иам два хард диска. Сакам да ги изформатирам партициите на дискот каде што НЕ ми е инсталиран виндоусот. Прашањето ми е: Дали можам само десен клик - Формат (како на УСБ), или друга е постапката?
Како сакаш така можеш да го форматираш можеш преку Manage,можеш дирекно формат од computer , препорачано е да се форматира целиот хдд со инсталација на Windows таа и ти е нај паметна варијанта
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.372
Вчера со GOM Player пуштив едно филмче и преводот со него и се океј си го гледав. Го избришав и филмот и преводот денес пуштам друг филм го пушта најнормално но не и преводот. Сакав да го гледам Invictus ставам преводот ми го дава преводот од вчерашниот филм. 10 пати го преинсталирав плеерот пак исто.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
Вчера со GOM Player пуштив едно филмче и преводот со него и се океј си го гледав. Го избришав и филмот и преводот денес пуштам друг филм го пушта најнормално но не и преводот. Сакав да го гледам Invictus ставам преводот ми го дава преводот од вчерашниот филм. 10 пати го преинсталирав плеерот пак исто.
пробај со друг плејер
 
G

GucciMane

Гостин
Пак јас со проблемот со предните УСБ портови..значи го поврзувам телефонот и на него се појаува дека е поврзан а ништо не се појавува на компјутерот. А кога го поврзувам од позади на тие портови си се појавува најнормално..Проверив и у device manager, нема проблеми. Што да правам?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
Вака, јас имав две различни програми за спуштање на видеата од youtube ама по некое време и двете ми се заебаа и сеа ниедна не работи. Па ај некој нека каже некоја која сигурно ке работи. Спуштив уште 2-3 ама нешто проблеми излгегуваат.
You Tube направи една "внатрешна" измена (го промени embed кодот, па така да тие програми што си ги користел ако немаат update неможеш да ги користиш). Во мојот Радио Приемник има скрипта за симнувње видеа... Ако сакаш можеш да го користиш (Немам кодирано ProgressBar)
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Да ми препорача некој некој програм за музички ефекти. Ама поквалитетен некој....
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Симнав TuneUp Utilities 2011 и нешто при употреба се заеба. Пробав да го ибришам преку Add and Remove Programs, ама го немаше воопшто таму. Така што отидов каде што е инсталиран и само стиснав Delete. Арно ама има 2 фајла што неможе да се бришат што и да направам, го даваат програмот дека уште работи а кога ќе стиснам да се отвори не мрда. Двата фајла се TuneUpUtilitiesApp64.exe и TuneUpUtilitiesService64.exe. Како да ги ибришам ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom