Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
На поновиве телевизори не прави мислам проблем тоа си пробал?
На LCD не прави проблеми, но фората е што сите игри ќе мора да бидат NTSC-J, а мислам дека не може да се конвертира системот.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
На LCD не прави проблеми, но фората е што сите игри ќе мора да бидат NTSC-J, а мислам дека не може да се конвертира системот.
Na primer Halo 3 bilo koja verzija da ja kupis raboti i na ntsc-j, pal i ntsc-u bez razlika z akoj region e napravena. A na primer bilo koja igra od EA mora da ti e spored reginot za da ti raboti. Se e do igrata.
Mene mi e za Forza 3 Ultimate Collection i ja najdov za download samo za ntsc-j nigde nemzoam da ja najdam za PAL.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Na primer Halo 3 bilo koja verzija da ja kupis raboti i na ntsc-j, pal i ntsc-u bez razlika z akoj region e napravena. A na primer bilo koja igra od EA mora da ti e spored reginot za da ti raboti. Se e do igrata.
Mene mi e za Forza 3 Ultimate Collection i ja najdov za download samo za ntsc-j nigde nemzoam da ja najdam za PAL.
Ја има на bitgamer во PAL верзија, кога ќе имам invite за таму ќе ти пратам. А знаеш дали save-от од Forza 3 работи и со оваа Ultimate едиција?

Ако е така, одма да ја симнам. :)
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
EVE GUIDE za kako da sredis sve
http://forums.forzamotorsport.net/forums/thread/4365035.aspx
Kako i da e saveot od FM3 ti ostanuva vo FM3UC
Океј, огромен пост ама се снајдов. Значи инсталирам све од вториот диск, а после си играм со оригиналката што ја играв досега. :)

Ставено да се симнува. Ако си од Скопје и ти врши работа PAL верзијата, можам да ти ја снимам и на тебе, да не чекаш покана од сајтот. :)
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Океј, огромен пост ама се снајдов. Значи инсталирам све од вториот диск, а после си играм со оригиналката што ја играв досега. :)

Ставено да се симнува. Ако си од Скопје и ти врши работа PAL верзијата, можам да ти ја снимам и на тебе, да не чекаш покана од сајтот. :)
Snimaj i za mene.
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Sto se gubis be,kako mozes da igras japanski igrici na pal konzola,kaj ti e pametot?Sto mislis ti zosto e staveno NTSC/J only---->.PAL---->NTSC/US,ke si porucis konzola od japonija i ke si ja igras.....samo na PS3 moze da se igraat site igrici,posto nemaat nikakov Region.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Sto se gubis be,kako mozes da igras japanski igrici na pal konzola,kaj ti e pametot?Sto mislis ti zosto e staveno NTSC/J only---->.PAL---->NTSC/US,ke si porucis konzola od japonija i ke si ja igras.....samo na PS3 moze da se igraat site igrici,posto nemaat nikakov Region.
Koa ne razbiras ne pisuvaj ziti se.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Sto se gubis be,kako mozes da igras japanski igrici na pal konzola,kaj ti e pametot?Sto mislis ti zosto e staveno NTSC/J only---->.PAL---->NTSC/US,ke si porucis konzola od japonija i ke si ja igras.....samo na PS3 moze da se igraat site igrici,posto nemaat nikakov Region.
Дојде вчера на форум и почна да тропаш глупости? Ај преиспитај се па дојди пак...
 
B

Blacks

Гостин
Колку пари е power adapter за Xbox 360? Колку пари кошта чипувањето и дали вреди да се инвестира во Xenon верзијата?
Поздрав
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Дали сака некој да продаде xbox 360 или да знае некоја понуда добра може и постар да е иксбоксот само да е добар и отприлика околу колку пари се движат xboxite сега ?
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
10
Поени од реакции
0
Дојде вчера на форум и почна да тропаш глупости? Ај преиспитај се па дојди пак...
Abe ako ne napravis od ntsc na pal da mi dades 100 eu ako ne jas na tebe biva li ajnstajn,i sto ima vrska toa od koga sum clen na ovaa strana,sto ke koristis nekoj konverter sto vrska nemas.ako ima takvo nesto ti go kupuvam za 100 eu!!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Дали сака некој да продаде xbox 360 или да знае некоја понуда добра може и постар да е иксбоксот само да е добар и отприлика околу колку пари се движат xboxite сега ?
Од 18.000 до 25-6.000 нови флешувани слим модел. На старо, постар модел и за 120-30 евра можеш да најдеш...
--- надополнето: Jun 25, 2011 2:52 PM ---
Колку пари е power adapter за Xbox 360? Колку пари кошта чипувањето и дали вреди да се инвестира во Xenon верзијата?
Поздрав
околу 1000че е адаптер, чипувањето кошта околу 1700 мислам дека, а Xenon е многу лоша плоча и шансите да добие РРОД се многу големи. Подобро барај си Jasper или бар Falcon....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
i falconot ima rrod, ene mi go pod masa mi sedi od RROD isto od pregrevanje na gpu-to. samo jasper ploca baraj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom