Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
13 ноември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
Zosto kaj mene ne mi go pokazuva cd-romot
I vo Computer Managment mi dava izvicnici
Imam Laptop HP ProBook 4520s Untitled.png Untitled2.png
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
7цава нема windows movie maker. Како да конвертирам сега мп3 во видео, дајте некои freeware програмче...
Ај разгледај дефиниции за зборот конвертирање па врати се со поасална реченица. Ова што го кажа нема никаква смисла.
Zosto kaj mene ne mi go pokazuva cd-romot
I vo Computer Managment mi dava izvicnici
Imam Laptop HP ProBook 4520sПрегледај го приврзокот 31969Прегледај го приврзокот 31970
До сега сега го покажуваше и одеднаш го снема? Што имаш ново инсталирано откако ти се појавил проблемов? Да не си имал некоја незгода со лаптопот, да ти падне и слично? Оди десен клик properties таму во device manager и види што има, што пишува, troubleshoot нешто а у
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
Zosto kaj mene ne mi go pokazuva cd-romot
I vo Computer Managment mi dava izvicnici
Imam Laptop HP ProBook 4520sПрегледај го приврзокот 31969Прегледај го приврзокот 31970
Проблем со драјверот... адни ме на скајп: viktor.mar ќе ти кажам како да го средиш..

До сега сега го покажуваше и одеднаш го снема? Што имаш ново инсталирано откако ти се појавил проблемов? Да не си имал некоја незгода со лаптопот, да ти падне и слично? Оди десен клик properties таму во device manager и види што има, што пишува, troubleshoot нешто а у
ниту а, ниту у :p... Чоекот ги има помешано драјверите... Windows 7 под дејство на "алкохол" (Користењето на CCleaner на win 7 понекогаш прави проблем - не е баш компатибилно) прави ГОООЛЕМИ проблеми...

Пример: Братучед ми користеше еден програм исто така за поправање на "грешките" во регистарот и кога ќе одеше во My Document му се пушташе медиа плеерот :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ај разгледај дефиниции за зборот конвертирање па врати се со поасална реченица. Ова што го кажа нема никаква смисла.
ооооокеееј де, сакам од аудио запис да направам видео запис. Може? ;)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ооооокеееј де, сакам од аудио запис да направам видео запис. Може? ;)
Па пак не се прави со конвертер тоа :D
Инаку инсталирај windows life messanger и ти доаѓа бесплатно. Но ако сакаш нешто подобро тогаш Sony Vegas Pro
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Ненадејно рестартирање на компјутер може да биде поради несоодветна функција на скоро секој дел од компјутерот така да не би знаел.

Но ајде форматирај па ќе видиме... ваљда грешам :D

P.S. зачисти го од прашина ако си во можност.
Се рестартира пак маме му ебам :mad:!
Иначе не смеам да го отварам, се уште е под гаранција и не е мој.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Проблем со драјверот... адни ме на скајп: viktor.mar ќе ти кажам како да го средиш..

ниту а, ниту у :p... Чоекот ги има помешано драјверите... Windows 7 под дејство на "алкохол" (Користењето на CCleaner на win 7 понекогаш прави проблем - не е баш компатибилно) прави ГОООЛЕМИ проблеми...

Пример: Братучед ми користеше еден програм исто така за поправање на "грешките" во регистарот и кога ќе одеше во My Document му се пушташе медиа плеерот :)
Да не си во заблуда малце ? првен осигурај се која верзија ја користел на цц клинер на Win 7 па после збори од верзија на v2.... е ново програмирана за Win 7 така да не верувам дека е му е од клинерот, а тоа што му се пушта музика кога ке отиде во My document е нај голема веројатност од вирус и слични срања ама цц клинерот не е проверено
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
Да не си во заблуда малце ? првен осигурај се која верзија ја користел на цц клинер на Win 7 па после збори од верзија на v2.... е ново програмирана за Win 7 така да не верувам дека е му е од клинерот, а тоа што му се пушта музика кога ке отиде во My document е нај голема веројатност од вирус и слични срања ама цц клинерот не е проверено
Значи бате, сакав да посочам дека клинерот има багови.... А тоа за my document сигурен сум дека е од мешање на регистрите (нема шанса да е од вирус.... Да закачиш вирус на my document е невозможно - а и да е возможно тоа е многу тешко да се испрограмира... А кога ќе размислиш малку "подлабоко" ќе се запрашаш: "Што к*р ќе му направи ваквиот вирус на неговиот компјутер?"

Поздрав

П.С. Јак аватар ;)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Значи бате, сакав да посочам дека клинерот има багови.... А тоа за my document сигурен сум дека е од мешање на регистрите (нема шанса да е од вирус.... Да закачиш вирус на my document е невозможно - а и да е возможно тоа е многу тешко да се испрограмира... А кога ќе размислиш малку "подлабоко" ќе се запрашаш: "Што к*р ќе му направи ваквиот вирус на неговиот компјутер?"

Поздрав

П.С. Јак аватар ;)
нема што да е тешко да се испрограмира кога спомнав вирус не мислев стрикно на вирус тука се spyware ,adware malware кој се наманети да го забаваат корисникот :) некој вируси не се да го оштетат компјутерот тука ти се тројанците кој се наменети за шпиунажа црвците се наменети за крадење на доверливи информации, spyware, adware malware и сл ти се наменети да за превара да го забаваат корисникот или да му подвалат некој така наречено антивирус кој се инсталира сам и слични срања додека вирусите прават други работа го напааѓаат антивурусот и други работи

Вака сеа клинерот има багови само ако се надогради некој прелистувач тоа кога се случува одма бргу се надоградува и и клинерот

а за аватарот е моја креација само ти ми го украде :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
нема што да е тешко да се испрограмира кога спомнав вирус не мислев стрикно на вирус тука се spyware ,adware malware кој се наманети да го забаваат корисникот :) некој вируси не се да го оштетат компјутерот тука ти се тројанците кој се наменети за шпиунажа црвците се наменети за крадење на доверливи информации, spyware, adware malware и сл ти се наменети да за превара да го забаваат корисникот или да му подвалат некој така наречено антивирус кој се инсталира сам и слични срања додека вирусите прават други работа го напааѓаат антивурусот и други работи

Вака сеа клинерот има багови само ако се надогради некој прелистувач тоа кога се случува одма бргу се надоградува и и клинерот

а за аватарот е моја креација само ти ми го украде :)
Како што гледам не си запознаен баш со програмирањето... spyware, adware malwar, итн, итн... мора да бидат направени (програмирани) за да можат да се користат.... Не гледам некаков ќар креаторот да има од таков вид "програма" (My document --> Windows media player)
Инаку кога ќе се раскарав со братучед ми, му праќав вирус (програмиран во vb) кој самиот се инсталира во Startup и на секои 15-20 минути го менува датумот и саатот, го отвора и затвора цд-ромот и ред други "интересни" работи...
......
Аватарот го користам веќе 2 години (на овој форум) и повеќе од 3 години на elitepvpers.de па така да не ми се верува да е твоја креација (на google го најдов btw)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
ооооокеееј де, сакам од аудио запис да направам видео запис. Може? ;)
Не... пак нешто си ми нелогичен, извини јас се отакажувам.
Се рестартира пак маме му ебам :mad:!
Иначе не смеам да го отварам, се уште е под гаранција и не е мој.
Трк на сервис
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Не... пак нешто си ми нелогичен, извини јас се отакажувам.
Средив, не се секирај. Симнав Windows Live Essenitals, таму го има Movie Maker-от и го направив она што сакав, а не можев да ти го објаснам. Поздрав!:rolleyes:
 
T

tinkerbelll

Гостин
Chrom-от ме зезаше. Gо избришав скроз, со рево значи сосе регистри сосе се комплет, и сеа коа одново го инсталирам ми го дава следново: The installer encountered error 3. Можно е некои регистри да останале ама никако не можам да ги најдам се живо пробав а не ми се преинсталира само ради него
Чаре....? :(
 
T

Tetro

Гостин
Chrom-от ме зезаше. Gо избришав скроз, со рево значи сосе регистри сосе се комплет, и сеа коа одново го инсталирам ми го дава следново: The installer encountered error 3. Можно е некои регистри да останале ама никако не можам да ги најдам се живо пробав а не ми се преинсталира само ради него
Чаре....? :(
еден рестарт на системот
инсталирај ccleaner, исчисти со него се`, па после кажи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom