Матура

Г

Грејвдигер

Гостин
Ја одговорив со административен, пошто нели беше законодавно - правна или такво нешто :)
Да седнеме да учиме за вториот предмет, а за овие ќе чекаме да излезат одговори... :)
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
Има ли шанси да се дознаат темите и за англиски, барем една од двете. Овака не иде работата..
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
А кое е точното за ставот на Молиер кон француското општество?
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
Според мене критички.
--- надополнето: Jun 14, 2011 4:32 PM ---
Според мене критички.
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
Според мене критички.
--- надополнето: Jun 14, 2011 4:32 PM ---
Според мене критички.
но тој го критикува свештенството, а ја велича на крај власта на кралот...не знам многу се мислев на ова...
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Критички е. Се обидувал да го разобличи религиозното лицемерство.
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
monolog ili naracija kaj crnorizec?????

i sto napisavte na vtoroto prasanje od cicko gorio so zabludite? o.0

plsss kazete
tnxx:(
 
F

FuckYouAll

Гостин
monolog ili naracija kaj crnorizec?????

i sto napisavte na vtoroto prasanje od cicko gorio so zabludite? o.0

plsss kazete
tnxx:(
На првото напишав монолог, а за второто ако е то шо мислам напишав дека заблудите завршиле со неговата смрт.:ROFLMAO:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Есејот што го пишувавме требаше да биде од 350-500 збора, а мојот излезе некаде околу 527 збора.. Што мислите дали ми е утнан целиот, како идат тие критериумите +- со зборови и дали ке ми го прифатат.. Благодарам!!
 
F

FuckYouAll

Гостин
Есејот што го пишувавме требаше да биде од 350-500 збора, а мојот излезе некаде околу 527 збора.. Што мислите дали ми е утнан целиот, како идат тие критериумите +- со зборови и дали ке ми го прифатат.. Благодарам!!
Мислам дека немат да ти го прифатат.;)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.618
Поени од реакции
11.162
Есејот што го пишувавме требаше да биде од 350-500 збора, а мојот излезе некаде околу 527 збора.. Што мислите дали ми е утнан целиот, како идат тие критериумите +- со зборови и дали ке ми го прифатат.. Благодарам!!
Аман бе човече, ептен си се занесол во пишувањето.
Јас плус од дома научен со 480 збора, и таму кога пишував ми излегоа 370 :noze:

Бај д веј, јас заклучокот го напишав скоро цел кога видов дека немам оставен простор на почетокот (читај два прста), и го ставив цел дел во заграда, го шкртнав така малку, и од доле пак одново, секако сега со два прста простор.
Ќе го признаат?
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Имаше и боза прашања ама имаше и некои двосмислени шо беа :confused: Ми се чинит од другиве години полесни беа...Сите прашања ги имаше во прирачникон:giggle:Ономастика за шо е наука?
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Kолку пари ти требаат беше реченицата, акцентска целост од два полнозначни збора. То е поделба според морфосинтакса, полнозначни се сите менливи плус прилозите, после имаш службени (сврзници, честици и предлози) и извиците и модалните зборој си се сами своја држава, пошо и без нив реченицата имат смисла.
ТОЧНО !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom