Матура

Член од
7 март 2009
Мислења
74
Поени од реакции
8
па сигурно нема да паднеш де, ако се друго ти е точно а од есејот имаш 0 поени можеш да добиеш 4ка :P
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Милина бе :)
Лесно беше во глобала, освен граматиката за која бев дупка, ама препишувавме така да се среди и тоа. Страв ми е смао за есејот оти се и сешто лупав во него, па шо ќе испадне ќе видиме.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.491
Поени од реакции
14.036
Треба да бидеш неоткриен талент за да згрешиш на едно прашање од последните три вежби. :) Не ни очекував дека вака лесно ќе биде. :)
 
Член од
7 март 2009
Мислења
74
Поени од реакции
8
ама ако ѓи имаш само последните три вежби немаш ни за половина двојка :P
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Колку дијалектни наречја има? Според некои податоци се 3, според други 4.. најглупо прашање на свет.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.491
Поени од реакции
14.036
Три се бе, професорката по македонски во материјалот што ни го дае имаше пишано три.
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Три се бе, професорката по македонски во материјалот што ни го дае имаше пишано три.[/quote
Знам, ама во прирачникот пишуваше дека југоисточното веќе се раздвојува на јужно и источно и дека тие 2 си имаат различни карактеристики. :(
 
Член од
22 август 2009
Мислења
214
Поени од реакции
19
Еј а во тестот, мислам во тетратка за полагање можеш да ги поправаш грешките а на листот со крукчињата не може, кај нас така ни кажаа, а кај вас?
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Da ne imate informacija dali ke go ima klucot so odgovori na internet? od soucenici razbrav deka 1 cas posle zavrsuvanjeto( znaci posle 15h) treba da bide objaven na stranata na matura.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
ако го има клучот постирајте го тука

За прашањата беа лесни последните 3 вежби беа за тие што не можат колку да извадат една 2ка,ја есејот го напишав солидно ја избрав таа темата Гледајќи напред ја градиме својата иднина напишав околу 450 збора ги пребројав еднаш да не сум претерал :) за граматиката не ни учев нешто имам точно нешто онака кое ќе ми дојде го заокружив тоа не ми е битно од делата тие прашања би требало скоро сите точни да ми бидат не беа нешто тешки..
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
Лесна беше матурата во принцип, имаше и двосмислени прашања не велам не ама како целина не беше тешко. Англиски ме плаши мене. Ако имате некоја информација за тие теми не бидете себични и споделете :) Нешто се зборува неформално писмо ќе било ама широк поим е тоа.

Браво за тој што ја сподели темата, секоја чест. Јас за реализам пишував тоа имав поубаво спремено и таа се падна како што се збореше.

Се надевам ќе успееме и со англиски, оти тешко ќе биде..
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Ептен лесно.
Граматиката леснотија иако најмногу ми беше страв од неа.
Имаше 2 зафркнати прашања едното беше за Големата Вода а другот за Тартиф, двосмислени беа одговорите ама ваљда точно одговорив и на нив.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Лесно пројдовме денес, се надевам на многу позитивен резултат па ќе видиме што ќе испадне... него математика ме плаши мене, овој денес беше пи_кин дим!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom