Помош, софтверски проблеми и совети

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Симни го програмов http://www.almico.com/sfdownload.php и провери ги температурите, пиши ги овде температурите, можно е поради тоа да се рестартира.
И дали ти се појавува нешто плаво пред да се рестартира?
Последниот пат пред да се рестартира ми го пишуваше ова:
" Windows - Display Driver Stopped Responding
The nv4_disp display driver has stopped working normally. Save your work and reboot the system to restore full display functionality. The next time you reboot the machine dialog will be displayed giving you chance to upload data about this failure to Microsoft. "

Од вчера сум тука, до сеа над 100 пати се рестартираше чудово, од кои 3/4 пати ми го појави ова.
п.с да видам со ова температуриве и ќе пишам.

едит:
GPU: 48C
Temp1: 35C
Temp2: 40/41C
Temp3: -128C
HD0: 36C
Temp1: 40C
Core 0: 39C
Core 1: 32C
Core: 47/48C
Ambient: 0C
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Кажи што графичка имаш, изгледа Nvidia ама и серија кажи ми, ќе ти дадам драјвери да видиш дали ќе пправи така, ама да ти напоменам дека, кога мене ми се заеба напојувањето исто вака правеше комјутерот и ми вадеше на BSOD дека Display Driver stopped working, и мислев дека е до графичката а уствари било до напојувањето, не спроведваше струја како што треба.....
 
G

GucciMane

Гостин
Последниот пат пред да се рестартира ми го пишуваше ова:
" Windows - Display Driver Stopped Responding
The nv4_disp display driver has stopped working normally. Save your work and reboot the system to restore full display functionality. The next time you reboot the machine dialog will be displayed giving you chance to upload data about this failure to Microsoft. "

Од вчера сум тука, до сеа над 100 пати се рестартираше чудово, од кои 3/4 пати ми го појави ова.
п.с да видам со ова температуриве и ќе пишам.
Направи апдејт на драјверот за графичката па пиши тука дали пак се рестартира.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Кажи што графичка имаш, изгледа Nvidia ама и серија кажи ми, ќе ти дадам драјвери да видиш дали ќе пправи така, ама да ти напоменам дека, кога мене ми се заеба напојувањето исто вака правеше комјутерот и ми вадеше на BSOD дека Display Driver stopped working, и мислев дека е до графичката а уствари било до напојувањето, не спроведваше струја како што треба.....
NVIDIA GeForce 210 :)

Направи апдејт на драјверот за графичката па пиши тука дали пак се рестартира.
Направив и ми се појави некој си еррор. " The system has recovered from a serious error. A log of this error has been created."
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
ај помогнете ми :)
ми се појавува прозор цело време Out of memory !
ко играм игри, ко пишам во ворд и во позадина јутуб...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Конвертирање на DVD во avi. или некој друг формат некое програмче? :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Конвертирање на DVD во avi. или некој друг формат некое програмче? :)
Тука. Тоа што е DVD Ripper.
--- надополнето: Jun 12, 2011 5:19 PM ---
ај помогнете ми :)
ми се појавува прозор цело време Out of memory !
ко играм игри, ко пишам во ворд и во позадина јутуб...
Пробај со ова.
 
A

Auditore

Гостин
Последниот пат пред да се рестартира ми го пишуваше ова:
" Windows - Display Driver Stopped Responding
The nv4_disp display driver has stopped working normally. Save your work and reboot the system to restore full display functionality. The next time you reboot the machine dialog will be displayed giving you chance to upload data about this failure to Microsoft. "

Од вчера сум тука, до сеа над 100 пати се рестартираше чудово, од кои 3/4 пати ми го појави ова.
п.с да видам со ова температуриве и ќе пишам.

едит:
GPU: 48C
Temp1: 35C
Temp2: 40/41C
Temp3: -128C
HD0: 36C
Temp1: 40C
Core 0: 39C
Core 1: 32C
Core: 47/48C
Ambient: 0C
Избриши ги драјверите за графичка, и иди http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us и остај го нека ти скенира, и после најновите дадени драјвери инсталирај ги, притоа обрати внимание да штиклираш при инсталација Clean Install.
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
А се рестартира уште?
Не, барем од тогаш навака не :)

Избриши ги драјверите за графичка, и иди http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us и остај го нека ти скенира, и после најновите дадени драјвери инсталирај ги, притоа обрати внимание да штиклираш при инсталација Clean Install.
Пробав да симнам од таму али не го го довршуваше скенирањето :/
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.882
а вака: да копирам текс ,мак текст од сајт и после го внесувам во ворд и место кирилица, се претвора со латинични букви..ама ме чуди уште на сајтот кога го копирам се мењаат буквите,пробав и на нотпад ,исто .. чаре ?
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Ај сеа да частиш :p
Пак ме зафркава :/
Утре формат ќе му удрам па ќе видиме дали ќе заебава вака понатака :)
Иначе фала ви на сите за помошта, многу!
ГучиМане, што сакаш тоа частам :P
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Вака сега,ми треба некое добро програмче за средување на видео,нешто налик avs video editor,ама подобро од тоа ако има :D
 
A

Auditore

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom