Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Честито тренерчето и мислам дека ќе го лапните Кркич!!
ке видиме, за формацијата 4-3-3 Кркич ептен ни одговара, но тука на таа позиција игра и Вичиниќ, али рано е да се зборува :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.455
Поени од реакции
11.135
Ќе видиме ама ако ако нека дојди не ви е на одмет :D Бојан,Вучинич,Менез мислам дека се солидна тројка а може уште некој како Подолски итн, Бтв Дони ќе иди кај нас или нема најави уште? Задржете го како поклон од нас за новиот тренер :ROFLMAO:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
^хах јас едвај чекам Дони да си оди, тој ти е обичен паразит, зема 4+ мил по сезона, а дупка е.... и кој сака нека дојде, само Тоти да ни е жив и здрав :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Роландо од Порто бил во напредни преговори со Рома. Игра дефанзива и во него гледале како идеална замена за Мексес. Исто така Рома го "мерачеле" Серхио Ромеро од Аз Алкмар. Редно време е да видиме некоја остварена шпекулација. До каде е Ламела? :cautious:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
^Јас мислам дека нема да има официјални трансфери до 4-5 Јули, кога ТДБ и официјално ќе ја преземе Рома .... а шпекулации еден куп!

Што се однесува до Роландо, еднаш човекот си изјави дека во Италија за него постои еден клуб, а тоа бил Јувентус, епа нека оди таму, или можеби сега Јуве отпаднале, па ајде во Рома, јас такви играчи не сакам во нашиот тим, и красен Кјаер, ние за Роландо, јас го сакам Кјаер, новиот и младиот Мексес :P
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ми желби се ламела, кјаер,вивиано/ромеро,кркич, модрич/пасторе,и едно десно бекче поасално. 5-6 играчи со кои можеме повторно да конкурираме 1 место.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
^десно бекче или Исла или Ван Дер Вил, други опции се Маџо и Касани :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ламела би требало да дојде :).Ќе има големи промени во тимот, нека е за арно!
 
P

PewDiePie

Гостин
Кај беше дечкото што ме убедуваше дека Мексес нема да оди во Милан ? :cautious:

:p

Ама добро,вие ќе ги земете Ламела,Кјаер,Ван дер вил,Буфон,Ибрахимовиќ,Меси,Маскерано и немате гајле.
хаахахаха ;)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
По се изгледа, Рики Алварез од Велез ќе биде првото засилување за Рома, за околу 10 милиони евра. Бујрум едно видео:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
ROMA PRIMAVERA CAMPIONE D'ITALIA 2010-2011!

Е можеби тешко ни оди кај сениорите, но што се однесува до Примавера факт е дека имаме една од најдобрите младински школи во Италија, еве веќе втор пат по ред го освојуваме Скудето, а вкупно седмо !!!
Одлични играчи ќе има од оваа генерација, тука се:Капрари, Флорензи, Чичирети, Монтини, Вивиани, Диеме итн. играчи за кои ќе се слуша во иднина !!! Нека ни е честито Скудето !!!
--- надополнето: Jun 12, 2011 9:51 PM ---
Како што гледате втори сме по освоени Скудета, но со ваква генерација и наредната година одиме на титула, да се израмниме со водечкиот Торино !!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Кај беше дечкото што ме убедуваше дека Мексес нема да оди во Милан ? :cautious:

:p

Ама добро,вие ќе ги земете Ламела,Кјаер,Ван дер вил,Буфон,Ибрахимовиќ,Меси,Маскерано и немате гајле.
хаахахаха ;)
јас бев, ај да видам до кога ќе го величиш (сигурно нема радоста долго да ти трае)

ајде нека ни е со срекја титулата во примавера и да не си множат барем таму :)

монтини 3 бомби
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Рома е во преговори со Болоња за трансфер на 20 годишниот уругваец Гастон Рамирез. Се шпекулира траснфер за околу 13 милиони евра.
 
M

mercenary

Гостин
^десно бекче или Исла или Ван Дер Вил, други опции се Маџо и Касани :)
Деснион бек што играше за Италија под 21г, Alessandro Crescenzi, е звер! :D
Опасен десен бек ќе имате у иднина.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Деснион бек што играше за Италија под 21г, Alessandro Crescenzi, е звер! :D
Опасен десен бек ќе имате у иднина.
Го гледаше некаде ??? Го знам Чречензи, доколку се сеќаваш во 2008 на 18 години имаше деби за Рома и тоа баш на мечот против Интер во Купот на Италија, но потоа ја скрши ногата, па еве сега повторно прикажува одлични игри, сега има 20год. а игра и како лев и како десен бек, се надевам под водство на Луис Енрике ќе добива шанса, а и така се зборува....
--- надополнето: Jun 13, 2011 1:53 PM ---
Рома е во преговори со Болоња за трансфер на 20 годишниот уругваец Гастон Рамирез. Се шпекулира траснфер за околу 13 милиони евра.
Се надевам ќе го земат, али за помала цена, 13мил за него се многу, според мене ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom