Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Ако може да ми каже некој некое антивирусно програмче за да неможе некој да ми влезе во ПЦ , бидејќи во меседов 2 пати ми влегоја , еднаш ми избришаа се што имам во Д и на десктоп , вториот пат ми наместија Пасворд на Пц-то ... Сетоа тоа се случува дур ми е ком. пуштен а јас не сум тука ..

чаре ??
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ако може да ми каже некој некое антивирусно програмче за да неможе некој да ми влезе во ПЦ , бидејќи во меседов 2 пати ми влегоја , еднаш ми избришаа се што имам во Д и на десктоп , вториот пат ми наместија Пасворд на Пц-то ... Сетоа тоа се случува дур ми е ком. пуштен а јас не сум тука ..

чаре ??
Ти треба Firewall, Еден од најдобрите.... http://www.zonealarm.com/security/en-us/anti-virus-spyware-free-download.htm
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.669
чекај чекај... ова ме замисли
Сетоа тоа се случува дур ми е ком. пуштен а јас не сум тука ..
според ова, ова ти го прави некој од дома?
стај му пасворд?

не верувам некој "хакер" да ти го прави ова.
 
G

GucciMane

Гостин
Да ми препорачате некој програм за веб дизајн? освен дримвивер..
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
чекај чекај... ова ме замисли

според ова, ова ти го прави некој од дома?
стај му пасворд?

не верувам некој "хакер" да ти го прави ова.
Не е од дома 100% ...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Користам microsoft security essentials , нема да има никаков проблем да ги имам и 2-та ?

да го симнам

ZoneAlarm®
Free Firewall
Basic firewall protection ?
Ова доволно е.
MSE нема Firewall што значи ќе немаш конфликт помеѓу нив, тој е само обичен антивирус со RealTime скенирање ама ништо од Firewall, затоа инсталирај го ZoneAlarm и види каква ќе биде ситоацијата...позз
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
693
Поени од реакции
21
Друже на линков сто ми го даде има ZoneAlarm® Free Firewall и Get ZoneAlarm® Internet Security Suite кое треба да го симнам ?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Луѓе дај препорачајте некој бесплатен traffic limiter за x64 со помош на кој ќе можам да ги лимитирувам сите програми посебно?

Ако нема таков, препорачајте и некој што се плаќа (освен NetLimiter 3), па ќе се снајдам за dl/crack.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
ВАка сега имам проблем.
Денес го форматирав компјутерот се инсталирав драјвери тоа све, се си работи нормално и брзо и кога се укључувам на фацебук, и отварам разни страни нема проблем ама кога ќе уклучам јутуб компјутеров се рестартира, и секој пат кгоа кликам на клип е така се рестартира.
ДАли некој има идеја што се случува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom