Враќање на бившиот партнер

Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
idev so tip sto go sakav mnogu t.e. toj e zasega prviot i posledniot covek sto voopsto nekogas sum go sakala i ke go sakam.i ako recam deka ne go sakam samo ke lazam,ama si ima on zenska idat veke 11 mes "I SE MNOGU SREKNI" e kako ne be non-stop se raspravaat!!! e ako im e taa kuckata so ide sega so nego ni ja rasipa vrskata i sega Gospod i vraka!da gori u pekolot mameto nejzino.si znae ona deka on nea ne ja saka i deka samo ja koristi zosto e mnogu glupava i moze da ja mota kao saka.ja zalam nea,ama go zalam i nego zasto ne zaluzuva da bide so nekoja tolku grda,glupava devojka na koja veke odamna i ezlepena etiketa KURVA.izvinete sto vaka se isturiv na postov ama nemozev vise ke puknev...
KRISTIJAN TE SAKAM ako nekogas go procitas ova!!!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
smizlicka напиша:
idev so tip sto go sakav mnogu t.e. toj e zasega prviot i posledniot covek sto voopsto nekogas sum go sakala i ke go sakam.i ako recam deka ne go sakam samo ke lazam,ama si ima on zenska idat veke 11 mes "I SE MNOGU SREKNI" e kako ne be non-stop se raspravaat!!! e ako im e taa kuckata so ide sega so nego ni ja rasipa vrskata i sega Gospod i vraka!da gori u pekolot mameto nejzino.si znae ona deka on nea ne ja saka i deka samo ja koristi zosto e mnogu glupava i moze da ja mota kao saka.ja zalam nea,ama go zalam i nego zasto ne zaluzuva da bide so nekoja tolku grda,glupava devojka na koja veke odamna i ezlepena etiketa KURVA.izvinete sto vaka se isturiv na postov ama nemozev vise ke puknev...
KRISTIJAN TE SAKAM ako nekogas go procitas ova!!!
Vazno si kaza sto imas,
i sega valjda ti e podobro!
Idi :pishtoldz ja taa, mameto nejzino :pos::pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Сум излегувал на кафе со бивши женски.
Некогаш се се одвивало океј, али некогаш знаело да биде и многу гадно.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
smizlicka напиша:
idev so tip sto go sakav mnogu t.e. toj e zasega prviot i posledniot covek sto voopsto nekogas sum go sakala i ke go sakam.i ako recam deka ne go sakam samo ke lazam,ama si ima on zenska idat veke 11 mes "I SE MNOGU SREKNI" e kako ne be non-stop se raspravaat!!! e ako im e taa kuckata so ide sega so nego ni ja rasipa vrskata i sega Gospod i vraka!da gori u pekolot mameto nejzino.si znae ona deka on nea ne ja saka i deka samo ja koristi zosto e mnogu glupava i moze da ja mota kao saka.ja zalam nea,ama go zalam i nego zasto ne zaluzuva da bide so nekoja tolku grda,glupava devojka na koja veke odamna i ezlepena etiketa KURVA.izvinete sto vaka se isturiv na postov ama nemozev vise ke puknev...
KRISTIJAN TE SAKAM ako nekogas go procitas ova!!!
:lud::lud::lud:
Како можеш да кажеш „ќе го сакам”? Не е само тој на светов.. аман!
Ќе си најдеш друг, не очајувај. Сигурно не бил за тебе.. некогаш и не е се онака како што сакаме.:icon_roll
И што е типката крива што ја викаш курва?:icon_lol:
Ако тој тебе те сакал ќе останел со тебе, немало да оди со нејзе.
Курва била.. ма што сака нека е тој е сега со нејзе и е среќен.
Се што е твое само ќе си дојде.
И заборави го тој Кристијан, не вреди да мислиш на него а не камоли да го сакаш!:icon_mad:

Извинете, морав оф топик.:wink:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
The bitch...
lesno e da kazes, ali tesko e da go ispolnis toa.Znaes kako rekle..."site mi vikaat zaboravi go - no nikoj ne mi kazuva kako!":(
Sigurno e toa deka ne e edinstven na svetot, ali ako go sakas nemozes nisto protiv toa.Najdobro e da ostavime vremeto da gi izleci ranite.
Posle nego, kje dojde drug, kje go zasaka, kje bide so nego, eden den kje raskine i so nego (sekako deka nema da i bide posleden valjda ne e uste za brak:icon_lol:) i pak i za toj taka kje pisuva i kje misli deka e the one and only. Taka e sekogas, dodeka ne se oporavis skroz i dodeka ne zaboravis se.
Nie zenskite sme samo glupi sto patime po bivsite.Obicno otkako kje raskineme, placeme, patime, depresivni sme i se sto pravime e- mislime na nego i se frlame u ocaj, dodeka on odamna si imal rezerva i den posle nas, vekje sigurno ja iskoristil:icon_mad:
Ali ne e tuka kriva devojkata, ona samo si cekala sansa koja ete sega i doshla.Istoto moze da ni se desi i nas, se zatreskuvame u decko koj ima devojka, cekame da raskine, raskinuva i ako mozeme kje bideme so nego.Nema zasto posle mene da me mrzi negovata bivsa, ne sum i zela nisto nejzino, zatoa sto ako bilo nejzino nemala da go nosi epitetot BIVSA.:icon_roll
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
ThA-BiTcH напиша:
The bitch...
lesno e da kazes, ali tesko e da go ispolnis toa.Znaes kako rekle..."site mi vikaat zaboravi go - no nikoj ne mi kazuva kako!":(
Нека си фати друг, и одма ќе го заборави.:wink:
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
"Земете грст свежа пепел
или било што
што минало
и ќе видите
дека се уште е Оган
или дека
може да биде.." Бранко М.

Од техничка природа Љубовта е Војна,суштината е вечната омраза кон спротивниот пол..Има многу контрадикторности,особено кога станува збор за некој кого го љубиш повеќе од себе..Тоа "бивш/а" нема некое посебно значење,кога се работи за емоциите,за чувствувањето.за пронаоѓањето..Нема некое посебно правило кога станува збор за тој/таа што навистина е близок со тебе,што би се случило "кога би"..Нема.
А што се однесува до заЉубеноста и Љубовта..еднаш се љуби or not?:raz:
Мака ми е..
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
The`bItCh напиша:
:lud::lud::lud:
И што е типката крива што ја викаш курва?
Ако тој тебе те сакал ќе останел со тебе, немало да оди со нејзе.
Курва била.. ма што сака нека е тој е сега со нејзе и е среќен.
.:wink:
Pa mnogu e kriva da ne zamesase prsti u nasata vrska ja i on uste ke idevme.pocna da se buta vamu-tamu,ne ispokara i raskinavme i toa pola saat pred nova godina 23:30 !!!zatoa sto kaj nego se slavese nova godina i imase nakaj 250 dusi se prepravala deka i e loso i legnala na krevetot vlecejki go nego nakaj sebe.a on bil pijan.otkako sme raskinale mi kazaa deka ispil litar ipol konjak.i taka samo mu se prestavila kako se vika i go prasala dali saka sex.i normalno on musko pijan ili ne se soglasil i...bidnalo rabotata.i ne ja vikam kurva zasto ja ebese na prvo zdravo,tuku zasto celo skopje ja ebe na zdravo.a toa deka on e sreken so nea...ne bi rekla.dvapati i raskina radi mene zasto uste me sakal i zasto sakase uste edna sansa da mu dadam,a ona se zakani deka venite ke gi isece,a vtoriot pat ne bese samo zakana tuku proba da go napravi toa

ThA-BiTcH напиша:
Idi :pishtoldz ja taa, mameto nejzino :pos::pos:
pa toa imam i u plan
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
smizlicka напиша:
i normalno on musko pijan ili ne se soglasil
Види, не е нормално тоа.

Не знам зошто целиот бес го насочуваш само кон неа, а него си го ставила на пиедестал? И да е таа, ваква, или онаква, верувај.. и тој има удел во целата таа работа. Дете. Јас мислам дека ти треба неговите недостатоци да ги согледаш и да не се замараш со нејзините.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
smizlicka напиша:
Pa mnogu e kriva da ne zamesase prsti u nasata vrska ja i on uste ke idevme.pocna da se buta vamu-tamu,ne ispokara i raskinavme i toa pola saat pred nova godina 23:30 !!!zatoa sto kaj nego se slavese nova godina i imase nakaj 250 dusi se prepravala deka i e loso i legnala na krevetot vlecejki go nego nakaj sebe.a on bil pijan.otkako sme raskinale mi kazaa deka ispil litar ipol konjak.i taka samo mu se prestavila kako se vika i go prasala dali saka sex.i normalno on musko pijan ili ne se soglasil i...bidnalo rabotata.i ne ja vikam kurva zasto ja ebese na prvo zdravo,tuku zasto celo skopje ja ebe na zdravo.a toa deka on e sreken so nea...ne bi rekla.dvapati i raskina radi mene zasto uste me sakal i zasto sakase uste edna sansa da mu dadam,a ona se zakani deka venite ke gi isece,a vtoriot pat ne bese samo zakana tuku proba da go napravi toa
Мое мислење за вакви дешавки е дека ниедна трета личност не е крива. Партнерот кога е пијан да не знае дека има девојка што ја сака? Ал ако веќе толку се губел твојот ... што ќе ти е таков проблематичен тип воопшто? Бедно и стандард оправдување. Ако тој не сака, нема никогаш да те изневери, особено ако си ти со него на исто место, па плус нова година ... мислам хелоу! Не сакам да правам криви Дрини, само сакам да ти укажам на некоја сурова реалност ... не сакам ни да кажам дека не те сакал, ал секако опашот му мрдал. Па и фактот дека е некоја грда девојка што има "убав" прекар низ градот ... за таква да расипе врска ... не се уништувај сама со лаги.:wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
smizlicka напиша:
Pa mnogu e kriva da ne zamesase prsti u nasata vrska ja i on uste ke idevme.pocna da se buta vamu-tamu,ne ispokara i raskinavme i toa pola saat pred nova godina 23:30 !!!zatoa sto kaj nego se slavese nova godina i imase nakaj 250 dusi se prepravala deka i e loso i legnala na krevetot vlecejki go nego nakaj sebe.a on bil pijan.otkako sme raskinale mi kazaa deka ispil litar ipol konjak.i taka samo mu se prestavila kako se vika i go prasala dali saka sex.i normalno on musko pijan ili ne se soglasil i...bidnalo rabotata.i ne ja vikam kurva zasto ja ebese na prvo zdravo,tuku zasto celo skopje ja ebe na zdravo.a toa deka on e sreken so nea...ne bi rekla.dvapati i raskina radi mene zasto uste me sakal i zasto sakase uste edna sansa da mu dadam,a ona se zakani deka venite ke gi isece,a vtoriot pat ne bese samo zakana tuku proba da go napravi toa
А бе како и да е.. јас мислам дека не е таа крива.
Барај ја кривицата во него. Таа може на курвински начин го придобила, ама тој ако те сакал немало да падне на нејзе. :icon_roll
И ако уше те сака зашо е со нејзе!?:raz:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
smizlicka напиша:
i ne ja vikam kurva zasto ja ebese na prvo zdravo,tuku zasto celo skopje ja ebe na zdravo.a toa deka on e sreken so nea...ne bi rekla.dvapati i raskina radi mene zasto uste me sakal i zasto sakase uste edna sansa da mu dadam,a ona se zakani deka venite ke gi isece,a vtoriot pat ne bese samo zakana tuku proba da go napravi toa
Ej kako mozes vaka da zboris?
Kurva zatoa sto celo skopje ja ebe, uste od prvoto zdravo.Znaci tvojot ex boyfriend e totalen moron sto ide so nea?Ako ti go znaes toa, deka celo skopje ja ima uste od zdravo, togas mora i on da go znae toa.I ne veruvam deka ako e taka, on ke bide so nea 11 meseci.
Ednostavno mnogu si kriticki nastroena kon nea.I te molam objasni go toa "on i raskina za mene, ali pak e so nea" ?!
Ako deckoto saka da bide so tebe, kje bide.Nema da go sprecat glupavi zakani od tipot "KJE SE UBIJAM, KJE SECAM VENI, KJE SKOKNAM OD 10 KAT".Mislam deka imase edna takva tema na forumov "zakani od bivsi" i temata bese za seir, da im se smees na tie nenormalnite.
Vikas ne bilo samo zakana, tuku i probala da go napravi toa.Epa zasto ne go napravila toa?Ili bilo u stil "ako mi raskines kje odam i kje isecam veni u wc, kje me nema 20 min, dojdi po mene, skrsi ja vratata SPRECI ME DA GO NAPRAVAM TOA".Bog da chuva !
Jas ne znam sto fraer kje bese toj, dve devojki po nego da secat veni.Gledam ti mnogu se zamaras so nego.Jas vcera rekov deka ne e lesno da zaboravis nekoj koj si go sakala, ali ako tipot e so nea i pokraj toa sto e nenormalna i polosa od tebe, togas poveke od sigurno e deka ne treba da razmisluvas na toj nacin na koj sto sega razmisluvas.
Ti bi bila pak so nego, a toa ti e najgolema greska.Uste javno mu izjavuvas ljubov!ALOOOO DEVOJKO kade ti e gordosta? Cim te napravil najgolem idiot, ti raskinal zaradi druga na 5 minuti do 12 na nova godina, i uste legnal so nea, togas treba da gledas na nego samo kako na edna golema promasena investicija vo tvojot zivot. I toa deka bil pijan ne znam bas, ne pagjaj na tie gluposti.Mozebi bil pijan, ali ako bil mortus pijan do toj stepen da ne znae sto pravi, togas sigurno nema ni da moze da ebe.
Taka da, draga smizlicke namesto da trosis vreme i zborovi na nego,
najdi si drug i uzivaj si so nego.Ne e kraj na svetot, a i ne e eden i edinstven.:baeh:

Ps. ubavo rekle dodeka si ovca, kje te strizi koj stigne.
Te molam, ne dozvoluvaj da bides ovca :pos::pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Темава е Incredible Fun! :)

Нема ништо поинтересно од тоа да гледаш девојки како ги оговараат бившите, им ја онадата мамата на сегашните нивни девојки...

Имате гнев кон бившите, а сепак ги сакате.
Како е можно да сакаш бивш, поготово ако те оставил за „курвиче”? Не сте ми јасни...
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
U svaki slucaj na vrska od raskinuejne do krajs... sekos ZENATA E KRIVA:pos::pos::pos::pos:.. kako sakas vrti suci.. da se skarala ta so tipo zaradi drug TAA E kriva ..so barala so vtor... Ako batkata bil pijan i naprajl bela taa e kriva.. zosto ne bila do nego ko bil pijan pa taa da go zloupotrebi..
( Едитирано од Д бич - немој да ја вреќаш цела женска популација на форумов! Сфати си го ова како опомена! )
p.s. ova ne vazi u obraten slucaj... psoto delot za pijajneto celosno ja negira Zenskata kako glaven lik vo prikaskava:music3::music3:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Дали е вистина?

:wub: Сигурно ја знаете онаа стара добро позната:

Да и се вратиш на старата љубов е исто како да читаш роман, по којзнае кој пат може да биде интересно,но крајот секогаш се знае однапред...

Ме интересираше, што мислите дали е вистина,ви се има случено нешо такво,ова она?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom