Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.503
Еј не туку се палете одма за ЛШ...има уште 2 кола до крајот а Баерн ИЧ ама ИЧ не се сигурни. Почекајте за прославата малку!
Иначе , јас веќе почнав некако да се обидувам да се навикнам на Ноер...тешко ќе биде ама немам некој избор изгледа.
Мора да се навикнеш бидејќи ке стане најдобар во светот, сега е еден од најдобрите, со Кан го имавме најдобриот голман и сега со Ноер пак ке го имаме, има да го славиме неговто име :aplauz: :cug: :pehar:
 
P

PoisonLady

Гостин
На официјалната на Баерн има интересни податоци за мечот со Шалке и сето тоа изразено во бројки. Меѓу најинтересните се:
7 - Bayern are now unbeaten in their last seven league fixtures (5 wins, 2 draws) (просто да не ти се верува работава) :pos:
16 - Franck Ribéry is the league’s best provider. The Frenchman is now up to 16 assists – in just 24 appearances! (за почит)
17 - FCB have scored at least once in all their last 17 Bundesliga matches, the longest such series in the league (ова кој како сака нека си го сфати)
121 - Bastian Schweinsteiger was again the busiest man on the park with 121 touches of the ball (Е ова не можам никако да го сфатам...во позитивна смисла)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Германскиве медиуми се погласно шпекулираат,и се речиси сигурни дека покрај Ноер,нови засилувања за Баерн ќе бидат Ван дер Вил и Џером Боатенг...

Незнам,али убеден сум дека нешто е договорено.Веројатно за многу скоро ќе се објави.Е сега дали ќе бидат баш овие имиња или некои трети ќе видиме.

Се мислам нешто трето ќе биде :vozbud: И поише сум за Контрао него ли Ван дер Вил али добро...
 
Н

'Никола'

Гостин
121 - Bastian Schweinsteiger was again the busiest man on the park with 121 touches of the ball (Е ова не можам никако да го сфатам...во позитивна смисла)
Јас мислам дека болдираново кажува многу работи. :icon_lol:

едит: Ченто, на Еуроспорт коментаторите спомнаа дека било договорено и за Видал.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
ебате засилувањата ако се засилиме со Ван Дер Вил и Боатенг.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ебате засилувањата ако се засилиме со Ван Дер Вил и Боатенг.

Боатенг не е воопшто лошо решение.Со тоа што ќе МОРА уште еден искусен комплетен централен бек.

Боатенг е долгорочно решение,со сега искуство во Премиер лигата.Доста е брз и агилен во споредба со Бадштубер на пример.

За Ван дер Вил е јасно,со тоа што мене лично повеќе Коентрао ми прави ќејф.Може и двајцата ќе дојдат,ќе видиме!

А за Видал ОБАВЕЗНО!!!

п.с.

Сепак да напоменам дека Боатенг НЕ Е ТОА што нас итно ни треба во моментаов,а тоа е искусен и комплетен централен дефанзивец.
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
ебате засилувањата ако се засилиме со Ван Дер Вил и Боатенг.
Барем нема да бидат некои падобранци како Карими,Хашемиан, Баумјохан, Шлауроф,Герлитц.... аааа ќе го заборавев Брафхајд :pos:

Сепак десно Ван Дер Вил заедно со Робен мислам дека подобро ќе се разбираат , заедно играат у репрезентацијата. Лево Лам + Рибс како порано :drk:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
абе Боатенг нема играно централен бек 3 години и сеа ние ке го земаме за да игра таму глупости каде каде подобра опција пример Ховедес и башка еден поискусен централен.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
абе Боатенг нема играно централен бек 3 години и сеа ние ке го земаме за да игра таму глупости каде каде подобра опција пример Ховедес и башка еден поискусен централен.
Да. Подобро Мертесакер да се земе. А што се однесува до Ван Дер Вил според мене е подобро него да го земеме него Контрао.
 
P

PoisonLady

Гостин
Абе Коентрао не' откачи...пеер!

--- надополнето ---

Јас мислам дека болдираново кажува многу работи. :icon_lol:

едит: Ченто, на Еуроспорт коментаторите спомнаа дека било договорено и за Видал.
Драпаш сеа...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.503
Да. Подобро Мертесакер да се земе. А што се однесува до Ван Дер Вил според мене е подобро него да го земеме него Контрао.
ауу не го ни спомнувај за во Баерн, Бадштубер за него е Малдини

--- надополнето ---

За Ван дер Вил е јасно,со тоа што мене лично повеќе Коентрао ми прави ќејф.Може и двајцата ќе дојдат,ќе видиме
И јас го сакам повеќе Коентрао од Ван дер Вил
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Вака кога ќе размислам може е подобро Ван дер Вил да дојде.Ипак е поголем копач од Коентрао,поцврст во стартови и дуели,а фудбалов денес оди во таа насока.Коентрао има па подобра техника.

И Видал обавезно!!!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.503
Абе Коентрао не' откачи...пеер!


А ти значи веруваш на сите медиуми, немој да ме разочаруваш до толку :wink:

--- надополнето ---

Вака кога ќе размислам може е подобро Ван дер Вил да дојде.Ипак е поголем копач од Коентрао,поцврст во стартови и дуели,а фудбалов денес оди во таа насока.Коентрао има па подобра техника.

И Видал обавезно!!!
Коентрао беше добар само во офанзивните задачи, а оваа сезона тој многу се подобри и во дефанзивните задачи, брз е многу, значи цела лева страна може да ја држи напред-назад што значи дека Рибери и црвен да добие нема да се осети дека играме со играч помалку :smeshko:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom