Хип хоп културата во Македонија

Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
да се подсетеме на Да Бе Да.....патем ако го има некој демо албумот од нив добро би било да го стави на нет
go kaciv jas pred 2/3 godini tuka ama me opcuvaa forumskive raperi deka bilo sranje ... zatoa resiv i da ne go kacuvam nikade ... ne zasluzuvat nikoj da go slusa som e sranje neli ;) ...
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037


Ај пишете што мислите за тракиве. На другарчиња се и сакам да слушнам реални мислења пошто ја сум пристрасен :)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
Дечкиве се ге-ге , горче таму негде?:)
Wot ? Ако ти беше прашањето дали се од Ѓорче, не не се од Ѓорче :smir: Иначе имајте во предвид дека се аматери т.е. 3-4 песни имаат снимено до сеа.
 
M

marko 1996

Гостин
Wot ? Ако ти беше прашањето дали се од Ѓорче, не не се од Ѓорче :smir: Иначе имајте во предвид дека се аматери т.е. 3-4 песни имаат снимено до сеа.
Абе у гуц учи Никола знам кој е , иначе ок се , ама го немаат она западна школа, не се хардкор ич тоа не ми се свиѓа.
 
Г

Господ

Гостин
brat ti ne si normalen so ovie slikickite be hahahahhahahahahahah lele ke puknam od smeenje hahahaha kako samo si odgovara slikata so postot c c c c c mora da si vonzemjanin brat !! hahaha pa duri i naslovot na slikata e DUMB BITCH hahahhahaha a imeto na clenot e SWEET LADY hahah lele olele boze kolku mi e smesno c c c c cc fala brat hahahaha
Тоа е брат умре рапот во Македонија пред многу години.
Пример "Пичката ти смрди" од Токсикологија,на тоа се сведе рапот денес,кочијаши,а порано требеше да барам по речници на Смилен зборовине што значат.
Ја кога бев четврто одделение цело маало ми се смееше дека сум слушал САФ и Темна Страна.
Не дека бев нешо раперски образован,само едно по едно цеде од САФ,Темна Страна и Еминем имав две Marhal Matters LP и Eminem Show,едвај најдени по пазарче,али тоа време интернет беше научна фантастика.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Дали сте ги слушале Шифрата?Групава е од Тетово ,формирани негде 98-99-та,последен албум им е во 2006-та.
Зборат за реални работи во нивниот град,за војната,етнички проблеми,а не дека се најдобри ,а другите срање.



 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037

Битот не ме кејфа многу многу и ко малце лош мастеринг да има траката. Флоу еднолично... Лириките се ок ама не ме воодушеви нешто премногу... Мислам дека дечково може и подобро. Се на се 3/5 би и дал на тракава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom